Autor Wątek: Shimano Stella - niepokojąca praca  (Przeczytany 7827 razy)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #45 dnia: 26.12.2017, 18:41 »
Ja dorzucę coś z oficjalnej strony Daiwy http://www.daiwa.info.pl/eksploatacja-i-konserwacja-kolowrotkow-daiwa
Np:
* standardowo raz w roku mechanizm przekładni kołowrotka należy poddać czyszczeniu i przesmarowaniu smarem

* należy smarować kilka razy w ciągu roku rolkę prowadzącą żyłkę

*do konserwacji kołowrotków należy stosować tylko przeznaczone do tego smary lub oleje

Niby dla kogo są powyższe informacje i w jakim celu?
Pozdrawiam
Mirek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #46 dnia: 26.12.2017, 19:08 »
To mi się podoba :) :
- w przypadku zaczepów w trakcie wędkowania nie należy szarpać wędziskiem czy kołowrotkiem, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia mechanizmu przekładni

Ciekawa logika :facepalm:
Szarpię wędką, a uszkadza się przekładnia ;D
Poza tym- co zrobić, gdy mam zaczep? Usiąść i płakać? :P
Czesiek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #47 dnia: 26.12.2017, 19:11 »
To mi się podoba :) :
- w przypadku zaczepów w trakcie wędkowania nie należy szarpać wędziskiem czy kołowrotkiem, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia mechanizmu przekładni

Ciekawa logika :facepalm:
Szarpię wędką, a uszkadza się przekładnia ;D
Poza tym- co zrobić, gdy mam zaczep? Usiąść i płakać? :P

Mocy użyć. Mocy.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #48 dnia: 27.12.2017, 09:08 »
Janusz, co się zepsuło w Pennach?
Nic- smarowanie po trzech latach, dołożenie łożysk i ogólny przegląd.
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #49 dnia: 27.12.2017, 09:14 »
Korzystam z praktycznie całej gamy kołowrotków Shimano. Jeśli wykryłeś jakieś nieprawidłowości to zgłoś to TYLKO I WYŁĄCZNIE DO AUTORYZOWANEGO SERWISU SHIMANO ZA POŚREDNICTWEM SKLEPU WSPÓŁPRACUJĄCEGO Z SHIMANO. Wszelkie próby ingerencji w konstrukcję - samodzielne go rozbieranie lub zlecanie tego innym serwisom czy kolegom po kiju wiąże się z automatyczną utratą gwarancji. Kołowrotki Shimano nie wymagają serwisu zerowego i dodatkowego smarowania. Kręcenie kołowrotkiem w domu na sucho według mnie jest trochę niepoważne - smar musi się samoczynnie rozprowadzić po konstrukcji podczas wizyty nad wodą. Połowić trochę pod obciążeniem i sprawdzić - jak w Twojej opinii w dalszym ciągu będzie coś nie tak to zalecam tylko oryginalny serwis Shimano, w pozostałych przypadkach tracisz gwarancję.
Pogadaj z Przemkiem zanim następnym razem napiszesz o przeglądach zdrowych, smarowaniu itd. Ludzie sprowadzaja Stelle przez Przemka, on robi zerowy przegląd i odsyła do użytkowania. Celowo to robią pozbawiając się gwarancji. Jak myślisz dlaczego to robią? Kaprys?
JKarp

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #50 dnia: 27.12.2017, 09:17 »
To mi się podoba :) :
- w przypadku zaczepów w trakcie wędkowania nie należy szarpać wędziskiem czy kołowrotkiem, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia mechanizmu przekładni

Ciekawa logika :facepalm:
Szarpię wędką, a uszkadza się przekładnia ;D
Poza tym- co zrobić, gdy mam zaczep? Usiąść i płakać?
Poczekać, aż jakaś uczynna ryba w przypływie dobroci Nam odczepi przynętę :D

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #51 dnia: 27.12.2017, 10:57 »
JKarp, może dlatego że ma niższe ceny niż są u nas - może sprowadza z Moritza, nie wnikam ;) Młynki sprowadzone z zagranicy nie są objęte gwarancją w PL więc klienci nie mają nic do stracenia. Dlaczego użytkownik nie powinien ingerować samodzielnie? Nie każdy się na tym zna, a jak ktoś się nie zna to prędzej jeszcze bardziej coś popsuje niż naprawi - np. źle poskłada mechanizmy, użyje nieodpowiedniego smaru... Jest sporo rzeczy do popsucia. To czy ktoś grzebał jest bardzo łatwo zweryfikować. Przegląd zerowy to dla mnie nic innego jak dojenie kasy, ale każdy ma prawo robić co uważa za słuszne i dobre dla siebie.

Co do szarpania wędziskiem... to chyba normalną rzeczą przy zaczepie jest chwycenie ręką za linkę i próba odstrzelenia jej, przecież ciągnąc na pałe jeszcze bardziej wbijacie ją w zaczep :)
fb.com/rubiksfishing

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #52 dnia: 27.12.2017, 19:09 »
JKarp, może dlatego że ma niższe ceny niż są u nas - może sprowadza z Moritza, nie wnikam ;) Młynki sprowadzone z zagranicy nie są objęte gwarancją w PL więc klienci nie mają nic do stracenia. Dlaczego użytkownik nie powinien ingerować samodzielnie? Nie każdy się na tym zna, a jak ktoś się nie zna to prędzej jeszcze bardziej coś popsuje niż naprawi - np. źle poskłada mechanizmy, użyje nieodpowiedniego smaru... Jest sporo rzeczy do popsucia. To czy ktoś grzebał jest bardzo łatwo zweryfikować. Przegląd zerowy to dla mnie nic innego jak dojenie kasy, ale każdy ma prawo robić co uważa za słuszne i dobre dla siebie.

Co do szarpania wędziskiem... to chyba normalną rzeczą przy zaczepie jest chwycenie ręką za linkę i próba odstrzelenia jej, przecież ciągnąc na pałe jeszcze bardziej wbijacie ją w zaczep :)
To chyba jest oczywista oczywistość.
Nie mam czasy wklejać fotek z FB jak to jest z tym smarowaniem nówek ;-) i czy przegląd zerowy jest fanaberią. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś kto go robi wie, żeby ośki głównej nie smarować smarem a benzynka może wypłukać smar z łożysk ;-)
JKarp

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #53 dnia: 16.01.2018, 17:58 »
Kołowrotek wymieniony na nowy.
Adam

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Stella - niepokojąca praca
« Odpowiedź #54 dnia: 16.01.2018, 22:57 »
Miło słyszeć. Niech służy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin