Autor Wątek: (S) Preston Innovations Dutch Master 11,8 m, 40 g  (Przeczytany 1053 razy)

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
 Witam serdecznie
Po latach przyszedł w końcu ten dzień gdzie postanowiłem powiedzieć 'stop!' - nie chcę już patrzeć jak taki sprzęt leży nie używany. Postanawiam sprzedać ten kij gdyż mam dwa inne, które zwykle trafiają do pokrowca jeśli chce zabrać na ryby kij o tej gramaturze (+/- 40 g) i tym zasięgu (+/- 40 m). Kij ma ślady użytkowania, spędził ze mną wiele godzin nad wodą i wyciągnął wiele fajnych rybek. Opisując ten kij może opiszę sytuację kiedy po raz pierwszy siedzieliśmy razem nad wodą. Był zimny lecz słoneczny dzień - wczesna wiosna - łowisko, które nosi u mnie nazwę 'linowej wody'. Kilka godzin nad wodą bez zapachu ryby na dłoniach, tylko szukanie miejsca, zmienianie przynęt, strzelanie z procy. Nagle niesamowite ugięcie wędki, kij od górnej części jak gdyby wspinał się po żyłce. Zszokowany sięgam ręką by złapać za kij by ten nie został wciągnięty do wody. Robiąc to myślę lin, karp, wielki 'wiosenny' leszcz... Kiedy kij wygodnie siedzi mi w ręku i holuję rybę do brzegu, z każdym wciągniętym metrem żyłki odczuwam coraz to większe rozczarowanie. Czuję rybę jak się szarpie na bezzadziorowym haku ale ugięcie kija nie odzwierciedla ciężaru ryby jaki czuję w ręku... po chwili z dystansu około 30 m w podbierak ląduje pięknie wybarwiona płoć mierząca około 20 cm. Masakra - myślę sobie - mega czuły kij, mega miękki ale i mega szybki. Taka rybka a takie wrażenia
Kij wyciągał ze mną wiele leszczy, płoci i karasi z małym procentem 'zgubionych' ryb; kijowi temu nigdy nie było dane się zmierzyć z karpiem czy linem i tu żal jest jeszcze większy wystawiać go na sprzedaż - ale cóż, decyzja zapadła
Jak pojawią się zainteresowani - porobię zięcia i prześlę.
Cena jaka mnie interesuje to około 400 PLN
Jedyny mankament jaki muszę zadeklarować to to, że jedna szczytówka została złamana przez mojego synka przeszło rok temu. Nie wiem dokładnie która - mogę sprawdzić.

Pozdrawiam serdecznie i sorry za przydługawy (i być może nikomu nie potrzebny) opis.

Krystian Skowron



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (S) Preston Innovations Dutch Master 11,8 m, 40 g
« Odpowiedź #1 dnia: 05.02.2018, 09:10 »
Już nie aktualne - wędka zmieniła właściciela.
Niechaj służy!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉