Autor Wątek: Pudełko do namaczania pelleteu  (Przeczytany 1426 razy)

Offline l.fryziel

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krapkowice
Pudełko do namaczania pelleteu
« dnia: 22.02.2018, 09:14 »
Wczoraj postanowiłem zrobić pudełko do namaczania pelletu. Popularna pudełko i sitko firmy guru wraz z pudełkiem kosztuje jakoś 30 zł plus ewentualne koszty wysyłki, trochę mnie cena zniechęciła. Postanowiłem więc podjąć się tego tematu własnoręcznie. Poszukiwałem w miarę tanich pudełek na artykuły spożywcze.
Do wykonania potrzebujemy:
1. Miskę - ja kupiłem cały komplet w Pepco za 14,99 zl, wykorzystałem dwa z nich,
2. Gwóźdź lub inny przedmiot do zrobienia dziur,
3. Kombinerki lub inny tego typu przedmiot,
4. Świeczkę lub inne źródło ciepła
5. Marker aby nakreślić sobie punkty do przepalania


Pierw bierzemy pudełko i zaznaczamy na nim dziurek tyle ile chcemy.

Podgrzewamy metalowy przedmiot i wykonujemy dziurki. Ważne jest aby nagrzany gwóźdź przeszedł samoczynnie przez plastik w tedy wypukłość związana z tym zabiegiem będzie tylko i wyłącznie po zewnętrznej stronie. Gdy na tzw. chama będziemy wciskać gwóźdź to wypukłość pojawi się też i po drugiej stronie. Powoduje to brak zejścia całej wody z pudełka.
Początkowo wykonałem kilka dziur,, lecz prędkość opadu wody była długa i wynosiła około 40 sek.

Dodałem znaczną ilość dziur na dnie pudełka, ser Szwajcarski to przy tym pikuś. Po ich dodaniu woda wycieka z pudełka w około 5 sek.

Pudełko które dziurkowałem ma pojemność 1,150 ml a większe 2 l zamykane na pokrywkę.

Offline brutusek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: 12
Odp: Pudełko do namaczania pelleteu
« Odpowiedź #1 dnia: 22.02.2018, 09:24 »
Liczy się inicjatywa własna.Ale dla mnie w porównaniu do guru to twoja micha to kicz, a i oszczędności żadne.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pudełko do namaczania pelleteu
« Odpowiedź #2 dnia: 22.02.2018, 09:24 »
Lubię takie samoróbki :thumbup: :bravo: :beer: :D

Online MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pudełko do namaczania pelleteu
« Odpowiedź #3 dnia: 22.02.2018, 09:28 »
Co prawda :thumbup: za własną robotę ale trzeba powiedzieć że nie potrzebnie bo w kauflandzie kolega kupił pojemnik curvera za 12zł i z tego co widziałem na forum też już się pojawiło info o tym :)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pudełko do namaczania pelleteu
« Odpowiedź #4 dnia: 22.02.2018, 09:36 »
Gratuluję pomysłu :beer: Jednak, tak jak napisał Maras, chyba bardziej opłaca się to pudełko z Kauflandu - ja takie kupiłem :)
Marcin

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Pudełko do namaczania pelleteu
« Odpowiedź #5 dnia: 22.02.2018, 10:20 »
Robienie czegoś własnoręcznie nie musi mieć żadnego celu i sensu poza twoją własną frajdą ;) Wystarczy że dobrze się bawisz przy wykonaniu tego, nic innego się nie liczy.

Z moich sugestii - wydaje się że wykorzystanie wiertła do przynęt grubszego, albo nawet zwykłego taniego wiertełka w oprawce mogłoby dać lepszy efekt - równiejsze otworki, bez nadlewek stopionego materiału, i zdrowiej. Ja zawsze po dłuższej sesji robótek ręcznych, które obejmowały topienie różnych tworzyw w dużej ilości kończyłem na lekkim haju - ale raczej nie pozytywnym :)

Za własną inwencję :thumbup: