Autor Wątek: Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 12ft  (Przeczytany 5093 razy)

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Cześć,
Mam dziś dla was recenzję wędki Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 12ft. Jest to nowość na sezon 2018. Przedstawię raczej suche dane i subiektywne odczucia, gdyż  nowego zakupu nie przetestowałem jeszcze nad wodą. Zapraszam do lektury.


Dane producenta:
- Długość: 12ft
- Długość transportowa:  184 cm
- Ilość składów: 2+2
- Ciężar wyrzutu: 50 g
- Waga: 180 g


Co dostajemy w komplecie?
Do wędki dołączony jest marnej jakości pokrowiec z czegoś na wzór ortalionu. Zestaw uzupełniają tylko 2 szczytówki z tubie ochronnej. Co by tu nie mówić – jest biednie i bardzo budżetowo.


Jakość wykonania
Całość wygląda ładnie i sprawia dobre ogólne wrażenie. Przelotki wklejone są równo. Blank jest w kolorze czarnym, matowy. Omotki i inne drobiazgi są polakierowane na czarny połysk. Jak się przyjrzymy to zobaczymy nadlania i nierówności. Nie jest to topowy produkt, więc nie będę się znęcał.


Szczytówki
Do zestawu dołączone są dwie węglowe – 0,75 i 1 oz. Muszę przyznać, że są to najbardziej czułe szczytówki jakie miałem w ręku. 0,75 oz przypomina mi bardziej kiwok do wędki podlodowej niż szczytówkę do feedera 12 ft. Na zdjęciu dla porównania dwie szczytówki z zestawu i jedna  szklana o mocy 0,25 oz od Shimano Beastmastera Commerciala CX 8ft (prawdopodobnie najlżejszego pickera 8ft na rynku). Najdelikatniejsza szklana szczytówka od Shimano okazuje się sztywniejsza od szczytówki 1 oz Browninga, jest też wizualnie grubsza. Średnica szczytówek to standardowe 2,2 mm.


Wymiary
Długość składów
Pierwszy skład – 185,1 cm, dłuższy niż według informacji producenta. Długość drugiego składu wraz ze szczytówką – 183,6 cm. Mimo małej różnicy, nie powinniśmy uszkodzić szczytówki w transporcie. 

Długość dolnika
Długość mierzona od stopki kołowrotka – 40,5 cm. Dolnik jest naprawdę krótki jak na długość 12ft. Za łokieć wystaje mi około 2- 3 cm. Nie będziemy o nic zawadzać, bardzo mi się takie rozwiązanie podoba. Dodatkowo dolnik jest ścięty żeby lepiej oparł się na przedramieniu. Długość dolnika i jego wyprofilowanie na ogromny plus.

Średnica blanku przy wyjściu z foregripa – 11,5 mm. Całość bardzo smukła, sprawia wrażenie wędki z wyższej półki. Dla mnie rewelacja.


Ilość, rozkład i rozmiar przelotek
1 skład – dwie przelotki
Pierwsza przelotka ma średnicę 9 mm i jest osadzona w odległości 78,5 cm od stopki kołowrotka, druga zaś ma średnicę 5,7 mm i znajduje się 120 cm od stopki kołowrotka.

2 skład – sześć przelotek

Szczytówka – sześć przelotek, szczytowa o średnicy 2,4 mm.

Wielkość przelotek raczej nie wpłynie pozytywnie na długość rzutu. Sytuację nieco ratuje daleko osadzona pierwsza z nich. Potencjał rzutowy będę mógł jednak ocenić dopiero po testach.


Wyważenie
Porównanie dla Shimano Super GT-RD 4000 o masie katalogowej 355 g i dla Shimano X-Aero Baitrunnera 4000 o masie katalogowej 415 g. Wyważenie przy tym drugim jak najbardziej mi odpowiada. Zestaw nieźle leży w ręku również przy lżejszym kołowrotku i nie powinien powodować zmęczenia. Warto po raz kolejny dodać, że wyważenie nie jest oszukane przez wydłużony dolnik. Dla mnie to jak całość leży w ręku na duży plus.


Test ugięcia
Kilka zdjęć dla różnego obciążenia. Ugięcie jest dość głębokie,  ale pewne rezerwy mocy pozostają w dolniku.


Podsumowanie
Koschnick to naprawdę bardzo ciekawa wędka. Myślę, że jest to opcja dla osób, które nie szukają sprzętu na okazy, chcą jednak wycisnąć jak najwięcej przyjemności z łowienia. Czy ma wystarczający zapas mocy na bonusy? To się okaże nad wodą. 
Kuba

Offline lipatl

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Międzyborów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 12ft
« Odpowiedź #1 dnia: 11.03.2018, 14:52 »
:thumbup: za recenzje, też jestem ciekaw zachowania nad wodą przy holu. Na sucho prezentuje się bardzo dobrze.
Tomek

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 12ft
« Odpowiedź #2 dnia: 11.03.2018, 14:58 »
Porządna maszynka :D Za rececke leci :thumbup:

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 12ft
« Odpowiedź #3 dnia: 11.03.2018, 15:33 »
Wygląda na dość delikatny.  Oby miło zaskoczyl.

Za recenzję :thumbup:
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 12ft
« Odpowiedź #4 dnia: 11.03.2018, 18:25 »
Dziękuje za recenzję :thumbup: Też jestem ciekawy jego pracy nad wodą :)

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 12ft
« Odpowiedź #5 dnia: 11.03.2018, 20:32 »
Dzięki również!
Dobra robota :) :thumbup:

Kijek taki do "dłubania", ciekawe co się będzie działo, jak siądzie jakiś bonus. Na dolnym składzie nieco sztywniej, może będzie czym pociągnąć ? :)
Czesiek

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 12ft
« Odpowiedź #6 dnia: 11.03.2018, 20:52 »

Raczej kijek pod mniejsza rybki.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 12ft
« Odpowiedź #7 dnia: 11.03.2018, 21:32 »
Raczej kijek pod mniejsza rybki.

Kijek ten chyba Browning specjalnie wypuścił na polski rynek i nasze wody PZW.

Recka super :thumbup:
Tomek

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 12ft
« Odpowiedź #8 dnia: 11.03.2018, 21:35 »
Dzięki za dobrą prezentację :thumbup:
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/