Autor Wątek: Zanęta na wiosenne płocie/płotki  (Przeczytany 7717 razy)

Offline lhanusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 2
Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« dnia: 11.03.2018, 21:00 »
Witam wszystkich :) Sprawa dotyczy zawodów, a te już w kwietniu :) Łowię na zalewie o powierzchni niecałe 2 h i głębokości 1,5-2 m. W okresie letnim mam w miarę sprawdzoną mieszankę zanęty z bazą Lorpio GPX. Jednak na wiosenne płoteczki bardzo słabo działa... Moja składanka to Lorpio GPX Płoć glina rozpraszająca melasa leszcz (występuje sporo krąpi i leszczyków )konopie prażone, atraktor Lorpio płoć lekki dodatek pierniczka oraz jokers. Chciałbym żebyście polecili mi coś zupełnie nowego czego mógłbym spróbować. Pozdrawiam.

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #1 dnia: 11.03.2018, 21:02 »
A te płocie to duże rozmiary? Duże robi się tam wyniki podczas tury zawodów? Jaka ryba jest dominująca ? Czego łowią wędkarze najwięcej? Dlaczego nie dalej iść w Lorpio? Próbowałeś zanęty typowo wiosennej serii GPX Roach Fine?
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #3 dnia: 11.03.2018, 22:00 »
Sprawdź Roach Fine ale Magnetic (fajniejsza od GPX), z dodatkami nie kombinuj ewentualnie Super Black lub  SB+GG.  Proporcja gliny zależna od temp, zimniej mniej towaru. Jak będzie w miarę stabilna temp, możesz ewentualnie je wzbogacić Epiceine w małej ilości.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #4 dnia: 12.03.2018, 00:08 »
Płoć wiosną  - b. dobrze sprawdza mi się  Sensas 3000 GARDONS Red (czerwony) - na zalewie z minimalnym uciągniem, niekiedy mieszałem ją pół na pół z sensasem 3000 duża płoć - czarna.

Offline lhanusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 2
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #5 dnia: 12.03.2018, 07:45 »
Sensas Lake Black: http://www.silverfish.pl/pl/p/Zaneta-Sensas-3000-LAKE-Black-1kg/337

Płotki tak z reguły do 20 cm choć trafiają się większe na jesiennych zawodach złowiłem 32 cm.
A co kolego byś mi dokładnie polecił zmieszać z tym |Lorpio, może ja coś dodaję nie tak.....

Offline lhanusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 2
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #6 dnia: 12.03.2018, 07:51 »
A te płocie to duże rozmiary? Duże robi się tam wyniki podczas tury zawodów? Jaka ryba jest dominująca ? Czego łowią wędkarze najwięcej? Dlaczego nie dalej iść w Lorpio? Próbowałeś zanęty typowo wiosennej serii GPX Roach Fine?


Najwięcej właśnie płoć krąp leszczyna to dominuje. Zdarza się linek. Tego łowi się najwięcej. Pierwsze zawody są dwie tury po 4 godz.Rok temu w obu turach złowiłem po 1kg drobnicy (plotka krapik) starczylo na 12 miejsce. Z reguły jak są zawody jednoturowe (4godz) to łowi się z tego co obserwuję od 3 do 5kg i ta górna granica starcza na wygraną. Moglbym dalej isc w Lorpio ale nie znam wcale tej serii Roach Fine i jak ją wzbogacić... mógłbyś coś podpowiedzieć?

Offline lhanusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 2
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #7 dnia: 12.03.2018, 07:55 »
Sprawdź Roach Fine ale Magnetic (fajniejsza od GPX), z dodatkami nie kombinuj ewentualnie Super Black lub  SB+GG.  Proporcja gliny zależna od temp, zimniej mniej towaru. Jak będzie w miarę stabilna temp, możesz ewentualnie je wzbogacić Epiceine w małej ilości.

To jako baza Lorpio Magnetic Roach Fine tutaj coś znalazłem http://allegro.pl/zaneta-roach-fine-magnetic-lorpio-2-kg-i7078188820.html?reco_id=0f88b222-25c2-11e8-ab8f-246e9677f3c0&bi_c=Product&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegro&
A jak ją konkretnie wzbogacić? Konopie jak do tej pory i jakiś atraktor jeszcze?

Offline lhanusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 2
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #8 dnia: 12.03.2018, 07:57 »
Płoć wiosną  - b. dobrze sprawdza mi się  Sensas 3000 GARDONS Red (czerwony) - na zalewie z minimalnym uciągniem, niekiedy mieszałem ją pół na pół z sensasem 3000 duża płoć - czarna.

Tez sproboje.... a co jeszcze dodajesz do nich?

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #9 dnia: 12.03.2018, 08:43 »
Roach Fine jest zanętą bardzo drobną ( drobniutka granulacja)  typowa mieszanka na wczesnowiosenne ryby i drobnice. Dlatego pytałem Ciebie jak duże łowi się tam ryby.Z atraktorami to daj sobie spokój i z melasą. To w ogóle nie jest potrzebne. Bez kombinacji zbędnych. Zanęta plus ziemia i robaki (jokers). Trzeba iść prosto i skutecznie.jeżeli słabe brania, mało ryb daj stosunek 1:3 zanęta:ziemia.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #10 dnia: 12.03.2018, 08:49 »
Polecacie zanętę lorpio a coś z innej półki np MVDE? Nie wiem czy u mnie sprawdzi się Lorpio a ryby do płoć, leszcz, wzdręga, karaś japoniec i złoty lin i karpie. Zawody spławikowe początkiem kwietnia więc różnie może byc

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #11 dnia: 12.03.2018, 08:55 »
Kolega zapytał o zanętę pod wiosenną płoć.Więc zaproponowałem mu to co ja używam i co sprawdza mi się na większości wód w tym okresie i pod kątem zawodów.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #12 dnia: 12.03.2018, 09:08 »
Ja ze swojej strony napiszę co u mnie daje dobre efekty na wiosnę łowiąc feederem. Łowisko to kanał i u mnie nęcenie wygląda tak:
Zanęta to sensas gross gardons czarny + ziemia bełchatowska lub glina rozpraszająca czarna.
dodatki obowiązkowo jokers 250 ml pinka martwa (sparzona wrzątkiem lub mrożona), 250 -300 gr konopi gotowanych, łyżka stołowa atraktora w proszku carmel.
Mieszanka do nęcenia wstępnego 3-4 kg ziemi +0,5 kg zanęty sensas + 170 ml jokersa i garść pinki i garść konopi. Wszystko to podane punktowo w kulach.
Reszta zanęty i dodatków podwana podczas nęcenia koszyczkiem którego wielkość jest dostosowana do aktywności ryb. Przez pierwszą godzinę staram się używać większego a potem zmniejszam objętość koszyka.
Na hak idą pinki w kolorze czerwonym, ochotka, białe.
To tyle. Tak łowię rekreacyjnie. Podczas zawodów nie wiem czy to się sprawdzi , ale kule ziemi z jokersem powinny nie odstraszać i nie nasycić ryb.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #13 dnia: 12.03.2018, 09:36 »
A te płocie to duże rozmiary? Duże robi się tam wyniki podczas tury zawodów? Jaka ryba jest dominująca ? Czego łowią wędkarze najwięcej? Dlaczego nie dalej iść w Lorpio? Próbowałeś zanęty typowo wiosennej serii GPX Roach Fine?


Najwięcej właśnie płoć krąp leszczyna to dominuje. Zdarza się linek. Tego łowi się najwięcej. Pierwsze zawody są dwie tury po 4 godz.Rok temu w obu turach złowiłem po 1kg drobnicy (plotka krapik) starczylo na 12 miejsce. Z reguły jak są zawody jednoturowe (4godz) to łowi się z tego co obserwuję od 3 do 5kg i ta górna granica starcza na wygraną. Moglbym dalej isc w Lorpio ale nie znam wcale tej serii Roach Fine i jak ją wzbogacić... mógłbyś coś podpowiedzieć?
Widzę ze nastawiasz się dosyć mocno na te zawody, więc polecę Ci świetną mieszankę na wiosenny białoryb, działa jak magnes na płocie, ale ściąga też krąpia, leszcza i karasia. Sprawdzałem to wielokrotnie i świetnie się sprawdza:
50% http://matsfishing.pl/?101,zaneta-mvde-super-champion-roach-black
50% http://matsfishing.pl/?106,zaneta-mvde-g5
W sumie na początku sezonu robię 0,5 kg mieszanki, proporcja tych zanęt 1:1 i to spokojnie wystarcza na czterogodzinną turę.
Do tego mieszanka ziemi bełchatowskiej i argili 1:1, ziemie stanowią 75% całej mieszanki. Jak masz płytkie łowisko bez uciągu to możesz dać do 75% bełchatowskiej.
Do tego ok pół gazety dzoka i małe pudełko zdechłej pinki.
Zanęta przygotowana i przetarta osobno, ziemia osobno przetarta i ewentualnie domoczona. Całość połączona, dopiero na końcu robactwo.
Pięknie to ściąga i zatrzymuje ryby, ale co ważne wcale ich nie syci.
Łowię na pinka lub ochotkę, bardzo ważne jest dokładne wygruntowanie stanowiska, bo zawsze zaczynam łowić na styk. Jak nie ma brań to kombinuję, ale nigdy wcześniej niż po godzinie, bo w tak zimnej wodzie ryba zazwyczaj potrzebuje sporo czasu żeby się rozruszać.

Zresztą tu masz film:

Jak się na to zdecydujesz to zrób jak Mateusz i będzie bardzo dobrze!

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zanęta na wiosenne płocie/płotki
« Odpowiedź #14 dnia: 12.03.2018, 13:00 »
Płotki tak z reguły do 20 cm choć trafiają się większe na jesiennych zawodach złowiłem 32 cm.
A co kolego byś mi dokładnie polecił zmieszać z tym |Lorpio, może ja coś dodaję nie tak.....

Nie znam zanęt Lorpio z tej serii - do świeżego Sensasa Lake Black nie trzeba dodawać żadnego atraktanta, bo zanęta wystarczająco ładnie i wyraźnie pachnie; z dodatków w grę wchodzą (pod płociowym kątem) prażone konopie/odchody gołębie. Do tego jokers/pinka + ewentualnie gotowane konopie.