Autor Wątek: Uniwersalny feeder na rzekę, do 200 zł  (Przeczytany 7757 razy)

Offline Tomeq89

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Września
  • Ulubione metody: feeder
Uniwersalny feeder na rzekę, do 200 zł
« dnia: 17.03.2018, 11:05 »
Witam serdecznie.
Szukam feedera do 200 zł na rzekę Wartę do uniwersalnego łowienia. Co byście polecili? Z góry dzięki za pomoc 😉

ProBono

  • Gość
Odp: Uniwersalny feeder na rzekę, do 200 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 17.03.2018, 11:58 »
Nie wiem czy rzeka od dużym uciągu czy słabym, czy konkretne zestawy czy raczej w granicach 60g. Nie ma równiez informacji o długości wędziska. Jednak ostatnio naczytałem się o tej firmie i znalazłem bardzo ciekawego kijaszka. Fakt ja bardziej siedze w Korumach ale za tą cenę za jaką chcesz kupić poleciłbym Ci:
https://multifishing.pl/sensas/19383-wedka-360cm120g-master-feeder-lake-sensas-3297830073503.html
Bardzo ładnie wykonana, spore cw, nie za długa nie za krótka. Uniwersalny kijaszek.
Długość 360 cm
Waga 285 gr
Ciężar wyrzutu do 120 gr
Ilość składów 3+3
Długość transportowa 126 cm
Oryginalny pokrowiec
Szczytówki: 2x szklana i 1x węglowa

Offline Tomeq89

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Września
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Uniwersalny feeder na rzekę, do 200 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 17.03.2018, 12:38 »
Warta to 3 rzeka co do wielkości w Polsce więc potrafi mieć duży uciąg. W klatkach można łowić nawet wędziskami do 90 g wyrzutu ale wolałbym bardziej coś uniwersalnego bo nie zawsze jest możliwość łowienia na spokojnej wodzie i nie wiem czy 120 g nie będzie za mało. Ten kij co proponujesz pewnie jest w miarę solidny ale nie wiem czy nie za delikatny na rzekę , nawet producent sugeruje w nazwie że jest to kij raczej na wody stojące. Ale Dzięki za propozycję :thumbup:

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Uniwersalny feeder na rzekę, do 200 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 17.03.2018, 12:51 »
Też coś na Wartę/Odrę będę kupował niedługo i po oględzinach będzie to prawdopodobnie Cormoran GF Pro. Duże przelotki, mocna, sprężysta, do wykonania nie można się przyczepić. Ale to tylko opinia na sucho.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline księciu9

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Uniwersalny feeder na rzekę, do 200 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 17.03.2018, 12:52 »
Witam serdecznie.
Szukam feedera do 200 zł na rzekę Wartę do uniwersalnego łowienia. Co byście polecili? Z góry dzięki za pomoc
Bardzo dobre opinie zbiera mikado goldenbay feeder.Wielu wędkarzy go chwali.Dobry współczynnik jakość/cena.Kijek 3.6m ma takie parametry
długość 360 cm
ciężar wyrzutu 140g
waga 278g !!!
długość transportowa 128 cm
ilość szczytówek - 4 szt. /1x włókno węglowe i 3x włókno szklane/
pokrowiec

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Gdyby mi żona kazała wybierać między wędkarstwem a małżeństwem, już byłbym singlem 😃

ProBono

  • Gość
Odp: Uniwersalny feeder na rzekę, do 200 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 17.03.2018, 12:56 »
Skoro boisz się o cw to tu masz trzonek od miotły 100-200 g cw. Jednak tego kijaszka nie znam, nie miałem https://multifishing.pl/mikado/12806-wedka-390100-200g-heavy-feeder-mikado-5900637250258.html

Offline Bubel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 16
Odp: Uniwersalny feeder na rzekę, do 200 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 17.03.2018, 13:31 »
@ProBono

Miałem , ciężkie sztywne brak przyjemności z holu ryby, nie polecam.

Offline Tomeq89

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Września
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Uniwersalny feeder na rzekę, do 200 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 17.03.2018, 13:31 »
Witam serdecznie.
Szukam feedera do 200 zł na rzekę Wartę do uniwersalnego łowienia. Co byście polecili? Z góry dzięki za pomoc
Bardzo dobre opinie zbiera mikado goldenbay feeder.Wielu wędkarzy go chwali.Dobry współczynnik jakość/cena.Kijek 3.6m ma takie parametry
długość 360 cm
ciężar wyrzutu 140g
waga 278g !!!
długość transportowa 128 cm
ilość szczytówek - 4 szt. /1x włókno węglowe i 3x włókno szklane/
pokrowiec

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Właśnie widziałem dobre opinię na temat tego kijka i tak mocno się nad nim zastanawiam ;)

Offline Tomeq89

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Września
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Uniwersalny feeder na rzekę, do 200 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 17.03.2018, 13:42 »
http://allegro.pl/trabucco-precision-rpl-river-feeder-360-150g-i6818962873.html
Jestem ciekaw opinii na temat tego kija czy miał ktoś z nim styczność  ? Najbardziej interesuje Mnie praca kija , czy nie jest za sztywny bo chciałbym mieć przyjemność z holu ryby . Dodam jeszcze że mam dwa kije z firmy Trabucco i sprawują sie bardzo dobrze ;)

Offline pawciolbn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Feeder Fishing Lublin
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Uniwersalny feeder na rzekę, do 200 zł
« Odpowiedź #9 dnia: 20.03.2018, 22:57 »
Też coś na Wartę/Odrę będę kupował niedługo i po oględzinach będzie to prawdopodobnie Cormoran GF Pro. Duże przelotki, mocna, sprężysta, do wykonania nie można się przyczepić. Ale to tylko opinia na sucho.

Mam, używam 3 sezon na rzekach i pod ciężkie podajniki ESP na komercji. Mój to 360/180, ale spokojnie może być o mniejszym c.w. >120g. Na Wiśle , gdzie łowię zazwyczaj uciąg jest 60-120g i łowię tam Mikado Golden Bay 360/140, który jest nieco miększy, ale GFPro wcale taki sztywniak nie jest. Ma progresywną, pół paraboliczną pracę z zapasem mocy. Szybkie szerokie przelotki i ich rozstawpozwala wykonywać rzuty na spore odległości, a i na rzekach czasami tak trzeba. Myślę, że to dobry, średnio-budżetowy wybór, który przekonał już kilku moich znajomych. Ja mam wersję z mocowaniem kołowrotka z pianki EVA nakręcanym od strony szczytówek. Wcześniejsza wersja miała "standardowy" gwint od strony dolnika i była jedną z najlepiej sprzedających się tego typu wędek.

Nie jest to (przynajmniej 360/180) finezyjny kijek gnący się do dolnika na płociach 300g, ale też nie jest to dyszel. Dzisiaj wziąłbym raczej 150g c.w., ale generalnie polecam.

To co mogę podpowiedzieć w kwestii kija na rzeki z większym uciągiem, to na pewno parabola nie jest niczym dobrym. Zazwyczaj kij ustawiasz pionowo i mimo, że koszyk 90-120g leży nieruchomo, to nurt napina często mocno żyłkę. Moim zdaniem "banan" na stojaku to nic dobrego i często sygnalizacja brań jest bardzo kiepska lub "przerysowana". Zdecydowanie polecam kije o akcji szczytowej lub pół-paraboli z progresem. Wówczas "w spoczynku" mamy lekko uginaną przez nurt szczytówkę, a podczas holu zapas elastyczności przy większej sztuce, a jak wiadomo - rzeka to rzeka i na ziarno kuku może pomylić się i metrowy sandał.
Feeder Fishing Lublin - mój blog na FB
Feeder 'owy Lublin i Lubelszczyzna - Lubelska Grupa Feederowa na FB