Autor Wątek: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?  (Przeczytany 18459 razy)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« dnia: 19.03.2018, 21:23 »
Jak w temacie chcę na próbę kupić zanętę Sonubaits tylko nie wiem, którą bo ich nigdy nie używałem. Zastanawiam się pomiędzy Match Metchod Mix a Spicy Meaty Method Mix zanętę chcę używać głównie pod karpie jako mix 50:50 z pelletem. Używałem głównie tanich zanęt Traper, McKarp, z droższych trochę Lorpio Method Green Betaina/Konopie (sprawdzała się). Woda PZW o głębokości ok 1.5m.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #1 dnia: 19.03.2018, 21:36 »
Lepiej pellet mieszany z melasą (truskawka/wanilia).
Sonu mi się na wodzie PZW nie sprawdziło.
Ryba raczej nie jest przyzwyczajona w tak bogate mieszanki.

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #2 dnia: 19.03.2018, 21:44 »
Moim zdaniem i doświadczeniem
SB zanęta jest bardzo dobra mega skuteczna na każdej wodzie. Nie widzę różnicy między PZW a komercją (na PZW jest dużo mniej ryb więc nie będziesz miał brania co 10 min, chyba że zarybią). Zasada jedna i najważniejsza: dobrze ją zwilżyć i zmieszać z pelletami. Jeśli chodzi o smak to musisz niestety próbować bo na każdej wodzie ryby reagują inaczej. Jest ważna również pora roku. MMM na pewno nie działa na początku sezonu nie wiem czemu ale ryba reaguje na nią jak na zanętę trapera :) :) resztę sezonu daje mega efekty. Najlepiej mieć trzy lub cztery smaki i próbować, nie ma jednej recepty na sukces.
A jak ryba nie żeruje to nic nie zrobisz :D
Moje nr 1 to: MMM,Bloodworm Groundbait,Spicy Meaty Method Mix,Maggot Fishmeal , warto mieć też coś słodkiego jak F1 ale mi jakoś tak średnio działa.
Piotr

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #3 dnia: 19.03.2018, 21:46 »
Wiadomo, każdy ma swoją, subiektywną opinię  :)
Mi osobiście Match Method Mix odmienił wędkowanie na wodach dzikich i PZW. Nie wierzę, że ryby nie są przyzwyczajone do czegoś, zwłaszcza do mieszanek bazujących na mączkach rybnych. To tak jakbyś całe życie szorował gołą d*pą po asfalcie, nie miałbyś ochoty czasem założyć spodni? :)
MMM sprawdza mi się świetnie, choć źle wykorzystywany nie jest ekonomiczny, dobrze go mieszać z pelletami naturalnymi 2,3 mm.
Co innego Spicy Meat, nie wiem czy miałem jedno branie na zestawie, w którym był on podstawą. Zużyłem paczkę, raczej już nie kupię. Zapach specyficzny, pewnie czasem może zrobić robotę.
MMM stosuję albo czyste do podajnika, albo mieszane z pelletem. Gdy łowię na koszyk to mieszam z tanimi spożywkami o zapachach, które się nie "wybijają". Sprawdza mi się lepiej niż Dark MMM.
Teraz zakupiłem też Sonubaits Bream Feeder, zobaczymy.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #4 dnia: 19.03.2018, 21:48 »
Ok dzięki może lepiej zmielić pellety dodać najtańszą zanętę, trochę mączki + coś jeszcze.

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #5 dnia: 19.03.2018, 21:50 »
Wiadomo, każdy ma swoją, subiektywną opinię  :)
Mi osobiście Match Method Mix odmienił wędkowanie na wodach dzikich i PZW. Nie wierzę, że ryby nie są przyzwyczajone do czegoś, zwłaszcza do mieszanek bazujących na mączkach rybnych. To tak jakbyś całe życie szorował gołą d*pą po asfalcie, nie miałbyś ochoty czasem założyć spodni? :)
MMM sprawdza mi się świetnie, choć źle wykorzystywany nie jest ekonomiczny, dobrze go mieszać z pelletami naturalnymi 2,3 mm.
Co innego Spicy Meat, nie wiem czy miałem jedno branie na zestawie, w którym był on podstawą. Zużyłem paczkę, raczej już nie kupię. Zapach specyficzny, pewnie czasem może zrobić robotę.
MMM stosuję albo czyste do podajnika, albo mieszane z pelletem. Gdy łowię na koszyk to mieszam z tanimi spożywkami o zapach, które się nie "wybijają". Sprawdza mi się lepiej niż Dark MMM.
Teraz zakupiłem też Sonubaits Bream Feeder, zobaczymy.

Dokładnie,na PZW ryba zjada coś innego?Albo ta zanęta jest tylko na komercje?.
Co to koncert życzeń :) :) :) :) Skuteczność dokładnie ta sama tylko że na PZW jest o wiele mniej ryby w wodzie.
Piotr

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #6 dnia: 19.03.2018, 21:53 »
Na mięsne mieszanki nie miałem praktycznie brań na dzikich wodach. Na jednej MMM też nic ciekawego nie pokazał. Na reszcie często otwierał wodę i różnica była kolosalna. Na zwykłej zanęcie cisza, na MMM branie za braniem.

Ja na Twoim miejscu bym nie kombinował i wypróbował podstawę podstaw, czyli MMM.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #7 dnia: 19.03.2018, 21:57 »
OK wiadomo na komercji ryba musi być bo to jest czyjś biznes. W tamtym roku byłem raz na komercji, gdzie ludzie łowią płaci się 10zł nie ważne ile masz wędek, złowisz chcesz zabrać płacisz nie to pakujesz się robisz opłatę po łowieniu i tyle. Było sporo ludzi i we dwóch tylko nie zabraliśmy ryby a złowiłem ich trochę.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #8 dnia: 19.03.2018, 22:01 »
A ja powiem tak. Na wodach stojących niekomercyjnych na raptem kilku zeszłorocznych zasiadkach MMM był petardą. Jednak petardą były również inne zanęty od innych producentów - niekoniecznie te najtańsze. Jak była ryba w pobliżu i chciało jej się żreć plus miała to wystawione na takim zestawie oraz w takich warunkach, że dało się ją zaciąć i złowić, to mniejszą rolę odgrywał sam rodzaj zanęty. Dwa lata temu wykonałem sporo nurów, żeby poobserwować zachowania ryb po wrzuceniu zanęty do wody. Jak były ryby w pobliżu i chciało im się żreć, to żarły wszystko nawet gdy kumpel rzucał mi kulami nad głową. Jak ich nie było to można było jedynie czekać ...w nieskończoność.... do utonięcia ;) Co innego na komercji gdzie trzeba je czymś "lepszym" zachęcić  z uwagi na szwedzki stół i pewne doświadczenie zdobywane z wiekiem z wielokrotnego kłucia.

Offline Mariano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #9 dnia: 19.03.2018, 22:10 »
MMM zdecydowanie. Przyciąga ryby także na PZW, tylko trzeba się wstrzelić z przynętą. U mnie MMM + czerwone na włosie, a obok 10 miejscowych z czerwonymi i białymi. Oni 3 ryby, a ja 10 w tym samym czasie. Dla porównania odpalałem Bait Techa Meaty i Betaine nie pamiętam jakiej firmy i od razu gorsze efekty. Mam czasem wrażenie, że klucz jej skuteczności to brak pracy, lekkie dopałki grubszymi i pracującymi frakcjami skutkowały dużo rzadszymi braniami.
Mam takie łowisko, że karpie po zimie ostro żerują, parę ciekawych testów zrobię i podzielę się wynikami.
Fishing Team ZEUS

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #10 dnia: 19.03.2018, 22:17 »
Zgadza się jeżeli chcą żerować i trafi się w odpowiednie miejsce to jest sukces. PZW a komercja to zupełnie inne bajki. Chyba zdecyduje się na MMM a ile ona potrzebuje wody?

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Uzależniony od wędkarstwa

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #12 dnia: 19.03.2018, 22:56 »
Widziałem to już nie raz ale czy faktycznie tak jest iż tyle samo wody co zanęty?

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #13 dnia: 19.03.2018, 23:05 »
Na pewno nie od razu, ale stopniowo. Raz zrobiłem na skróty to co oni w filmiku i miałem glinę. No i wszystko zależy od tego na jakiej pracy Ci zależy, do tego bym domaczanie dostosował.
Uzależniony od wędkarstwa

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #14 dnia: 20.03.2018, 11:36 »
Widziałem to już nie raz ale czy faktycznie tak jest iż tyle samo wody co zanęty?

Telewizja kłamie... :facepalm: