Autor Wątek: (S) Cresta Method Blaster 3000  (Przeczytany 818 razy)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
(S) Cresta Method Blaster 3000
« dnia: 20.03.2018, 16:38 »
Mam do sprzedania młynek z wolnym biegiem: Cresta Method Blaster 3000.

Waga: 338g
Przełożenie: 5.0:1, nawój 70cm/obrót
Ilość łożysk: 6+1
Pojemność szpul: 150m/0.20mm + 200m/0.25mm
Średnica szpuli: 45,95 mm
Aluminiowa szpula zapasowa
W zestawie wszystko co na zdjęciach, z jednym zastrzeżeniem. Paragon dołożę skserowany, bo mam na nim jeszcze kilka rzeczy, które będę niedługo sprzedawał.

Co mogę powiedzieć o tym kołowrotku?
Zalety:
  • kołowrotek kupiony w Drapieżniku w maju 2017 roku
  • Stan używany, ale bardzo dobry. Nad wodą był około 5 razy. Nie wyholował nic powyżej 3 kg, więc napęd nie dostał po uszach
  • W zestawie są szpule o różnej pojemności, więc zależnie od stosowanej żyłki nie ma potrzeby stosować podkładu
  • Zapasowa płytka szpula nieużywana
  • Obydwie szpulki mają okrągły, niekaleczący żyłki klip na sprężynce, oraz gumowy pasek ułatwiający nawijanie żyłki
  • Nakrętka szpuli ma gumową uszczelkę, widać na zdjęciu
  • Bardzo dobry moim zdaniem nawój. Na zdjęciu żyłka 0,22
  • Ma dobre właściwości rzutowe, dzięki średnicy szpuli
  • Podwójna rączka bardzo dobrze obsługuje delikatne łowienie
  • Wolny bieg i hamulec mają naprawdę duży zakres regulacji o drobnym skoku, więc do cienkich żyłek jak znalazł
  • Estetyka - jak kto lubi, mi się on zawsze podobał
  • Chwilę po kupieniu, w czerwcu przeszedł serwis zerowy - smarowanie i regulację u Wonskiego

"wady". Nie są to jednoznaczne wady, ale żeby nie było niespodzianek:
  • od składania korbki jest widoczny niewielki ubytek lakieru - nie do uniknięcia, ale pokazuję z nim zdjęcie
  • nie pracuje tak gładko jak Shimano. Ma delikatne luzy na sucho, których Czesiek nie mógł usunąć. Pod wędką praca się wyraźnie poprawia
  • w czasie serwisu Wonski wyciągnął ze środka jakąś "gratisową" podkładkę, która musiała tam wpaść na produkcji. Nie stwierdził żadnych uszkodzeń bebechów kołowrotka, ale czuję się w obowiązku o tym powiedzieć. Podkładka na pamiątkę, widoczna na zdjęciu w torebeczce.
Cena jaką proponuję to 220 złotych + KW. Możliwy odbiór osobisty. Na szpuli jest nawinięta w tym roku nowa żyłka Shimano Aero Match 0,22. Na życzenie mogę ją ściągnąć. Poniżej zdjęcia. Rezerwacje tylko w wątku.