Autor Wątek: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?  (Przeczytany 7548 razy)

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #15 dnia: 11.05.2018, 14:53 »
Dlatego napisałem, że jestem świadom tego jak łowię i jakie mogą być tego konsekwencje.
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #16 dnia: 11.05.2018, 18:02 »
To nie jest tłumaczenie. Tak jakbyś twierdził, że karty wędkarskiej nie musisz mieć przy sobie bo każdy wie, że ja posiadasz. Regulamin obowiązuje każdego i nie ma od tego wyjatku.
Dokładnie :thumbup:
Paweł

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #17 dnia: 11.05.2018, 19:08 »
Ale patologia tutaj się robi.. :'(

Będę trzymał, najwyżej kare zapłacę..  Takim cwaniactwem daleko nie zajedziemy... Ty łowisz, bo lubisz, czy jesteś pozerem?


Chyba czas najwyższy pożegnać się z kontem.. Z forum zrobiła się tablica "przechwałek"  Zamiast propagować DOBRE nawyki...

A dawaj nawale 1240 leszczy do sitaki, płotek też nawale! NIECH WIDZĄ, ŻE JESTEM KIMŚ :thumbdown:


Gdzie Ci co banować lubią? 

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #18 dnia: 11.05.2018, 19:28 »
Panie tu jest ''kółko różańcowe'' jeśli nie jesteś lubiany , to zaraz okrzykną Cię mięsiarzem :facepalm: ale to nasza Polska mentalność - są równi i gorszy sort :P grunt to się nie przej mać i sprawdzać pisownię bo Moderatornia   po gimnazjum więc inteligentna :thumbup: 
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #19 dnia: 11.05.2018, 19:46 »
Pisownię to się sprawdza, bo świadczy o Tobie, nie o moderatorze. A wygląd forum świadczy o moderatorze. Mamy tu standardy. Zapewniam Cię, że moją edukację zakończyłem znacznie wyżej niż na gimnazjum, o których za moich czasów nawet jeszcze wróble nie ćwierkały. Poza tym na studiach oprócz ludzi błyskotliwych poznałem też paru chamów i ludzi zwyczajnie głupich, także wśród wykładowców. Podobnie jak znam wielu błyskotliwych ludzi wykonujących zawód np. mechanika.


A wracając do tematu.
Maksz100. To nie jest do końca tak, jak piszesz. Jasnym jest, że prawa należy przestrzegać. Natomiast sposób, w jaki łamie je Pawcio... Robi to świadomie, narażając się na karę - świadomie. Przepis dotyczący przechowywania ryb w siatce zgodnie z limitem powstał po to, by po zakończonym łowieniu jakiś cwaniaczek nie zawinął całej siaty do auta i nie odjechał z "urobkiem". Wiadomo, że Pawcio takich akcji nie odstawia. On wie, że strażnik może mu za to wlepić karę i nie będzie się potem tłumaczył, że nie wiedział, że jest nokillowcem i tak dalej.

Prawo jest prawem, ale po to od Bozi dostaliśmy mózgi, by się nimi w życiu kierować, a nie ślepo przestrzegać przepisów. Szczególnie gdy nas nie dotyczą, bo służą ochronie ryb, które i tak wypuszczamy.

Ja to piszę jako człowiek, który jest przeciwny przetrzymywaniu ryb w siatce.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #20 dnia: 11.05.2018, 20:10 »
Aby zakończyć ten temat nie na temat :P dodam tylko że wielu tu kolegów również pisze z błędami za pomocą Tapatalka (nie wiem czy tak się pisze , bo podświetliło się na czerwono :) ) ja piszę z ''blaszaka'' oczywiście błędy robię :P edukację zakończyłem na zawodówce , a za moich czasów to gimnazjów też nie było :facepalm: piszę szybko nagminnie jakoś wstawiam ''ogonki'' np a to ą no cóż jestem ''inny'' taki tam mięsiarz :facepalm: a Pawła ''znam'' z innego forum i nie jest mięsiarzem jak ja 8) wspominałem już o tym - puki regulamin mi nie zabrania brać , to MOGĘ i guzik to kogo obchodzi , od tych biednych zimowych okonków których de-facto osobiście nie wziąłem (wspominałem że ryb nie jadam) w obecnym sezonie nic nie wziąłem , bo oprócz 8 szt. nic nie złowiłem , ale nie umiem łowić jak tu napisał pewien kolega że nicka nie pomnę :facepalm: a że czasem  ''pochwalę'' się focią palczaka to jest mi :-[ bo tej większej złowić nie potrafię .
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #21 dnia: 11.05.2018, 20:15 »
To jeszcze zaczynaj zdania wielką literą...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #22 dnia: 11.05.2018, 20:25 »
Może czasem tak zrobię jak coś ''skrobnę'' ale raczej będę czytał tylko to forum , jest tu sporo wartościowych informacji ,ale atmosfera raczej do doopy :facepalm: i jest to moje zdanie nikt nie musi się z tym  zgadzać . Pozdrawiam.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #23 dnia: 11.05.2018, 21:08 »
Skończmy ten wątek, a najlepiej niech jakiś moderator usunie posty do momentu, w którym wszystko się zaczęło:)
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #24 dnia: 11.05.2018, 21:37 »
Pawciu, wydzieliłem wątek. Taka dyskusja, choć nieprzyjemna, jest potrzebna.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #25 dnia: 11.05.2018, 21:44 »
Pawciu, wydzieliłem wątek. Taka dyskusja, choć nieprzyjemna, jest potrzebna.
Zgadzam się w 100% :bravo:
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 43
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #26 dnia: 11.05.2018, 21:54 »
Ale patologia tutaj się robi.. :'(

Będę trzymał, najwyżej kare zapłacę..  Takim cwaniactwem daleko nie zajedziemy... Ty łowisz, bo lubisz, czy jesteś pozerem?


Chyba czas najwyższy pożegnać się z kontem.. Z forum zrobiła się tablica "przechwałek"  Zamiast propagować DOBRE nawyki...

A dawaj nawale 1240 leszczy do sitaki, płotek też nawale! NIECH WIDZĄ, ŻE JESTEM KIMŚ :thumbdown:


Gdzie Ci co banować lubią?

Usiłuję zrozumieć o co Ci chodzi... i nie rozumiem. Osobiście nie robię rybom nawet zdjęć, żeby ich nie narażać na dłuższy stres, hak z pyska i do wody, ewentualnie - jeśli trzeba - jeszcze odkażenie rany i tyle. Rozumiem jednak inne motywacje wędkarskie, niech sobie każdy siedzi nad wodą po swojemu, byle nie robił krzywdy innym i rybom. Jest gigantyczna różnica między wykroczeniem, za które dostajesz mandat, a przestępstwem, za które trafiasz przed sąd. Kolega wyżej pisze wyraźnie, że świadomie podejmuje ryzyko wykroczenia, za które cenę ponosi wyłącznie on sam, bo chce mieć fajne zdjęcia. Dla mnie - OK. Ryby, jak sądzę, również wiele na tym nie tracą. Karp w siatce nie oszaleje na samą myśl, że jest trzecim czy czwartym w przyłowie. Wszystkie sztuki wracają potem do wody, więc i jako społeczność nic nie tracimy.
Zmierzając do meritum - proponuję Ci kolego, zbanować się samodzielnie, bo to, co wypisujesz, ciężko nawet traktować poważnie.



Offline Łukasz13

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #27 dnia: 11.05.2018, 22:10 »
To czy uważamy, że można trzymać ryby ponad limit tylko dla zdjęcia jest etyczne to nasza własna kwestia, ALE trzeba to robić ze świadomościa, że jedna na dzięsięc padnie. Nie chce mi się wierzyć, że macie siatki na tyle duże żeby 5 karpii, pare leszczy i do tego jakaś drobniejsza ryba była tam swobodnie. Ja tak samo jak kolega Alleius, rybom zdjęć staram się nie robić, odhaczam jak najszybciej i do wody. Jeśli już na prawde chcecie mieć zdjęcia to co za różnica czy będzie 15 pojedyńczych, czy jedno z 15-stoma rybami? Starajmy się jak najbardziej chronić nasze ukochane wody, bo na prawdę nie będzie czego łowić. Do tego doskonale wiemy jak chore są działania związku, nie można ślepo wierzyć, że kiedy zabierzemy to PZW zarybii.

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 43
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #28 dnia: 11.05.2018, 22:15 »
Zgadzam się, ale spójrz proszę na zdjęcie, które zaczyna ten wątek. Na standardową zawodniczą siatkę długą na 4 metry to nie jest IMHO dużo, a poza tym zakładam, że koledzy, którzy łowią no kill nie traktują ryb jak mięcha i są świadomi, gdzie przebiega granica bezpiecznej pojemności siatki.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy przetrzymywać ryby ponad limit?
« Odpowiedź #29 dnia: 11.05.2018, 22:28 »
Aby zakończyć ten temat nie na temat :P dodam tylko że wielu tu kolegów również pisze z błędami za pomocą Tapatalka (nie wiem czy tak się pisze , bo podświetliło się na czerwono :) ) ja piszę z ''blaszaka'' oczywiście błędy robię :P edukację zakończyłem na zawodówce , a za moich czasów to gimnazjów też nie było :facepalm: piszę szybko nagminnie jakoś wstawiam ''ogonki'' np a to ą no cóż jestem ''inny'' taki tam mięsiarz :facepalm: a Pawła ''znam'' z innego forum i nie jest mięsiarzem jak ja 8) wspominałem już o tym - puki regulamin mi nie zabrania brać , to MOGĘ i guzik to kogo obchodzi , od tych biednych zimowych okonków których de-facto osobiście nie wziąłem (wspominałem że ryb nie jadam) w obecnym sezonie nic nie wziąłem , bo oprócz 8 szt. nic nie złowiłem , ale nie umiem łowić jak tu napisał pewien kolega że nicka nie pomnę :facepalm: a że czasem  ''pochwalę'' się focią palczaka to jest mi :-[ bo tej większej złowić nie potrafię .
To w sprawie tematu wątku, tak?
Czekam na zlot, będą zawody i już zastanawiam się jak to będzie z tymi siatkami wyglądać :)
Ja jestem przeciwny w ogóle używaniu siatek. Nasze hobby, wiadomo, nie jest humanitarne, ale trzeba jak najwięcej tego niekorzystnego czynnika unikać.  Czy przetrzymywać nad limit? Według mojego, mocno radykalnego punktu widzenia wolę, żeby nawet uczciwi wędkarze jakich tu pełno nie trzymali nad limit, niż trafiłby się choć jeden patałach, który wykorzysta w ten sposób wyrozumiałość strażników i zapakuje taką siatę do auta.
Ale tak jak już pisaliście - ci co to robią, robią to świadomi konsekwencji. I wsio :)
Uzależniony od wędkarstwa