Autor Wątek: Cadence  (Przeczytany 2742 razy)

Offline psss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Cadence
« dnia: 13.05.2018, 14:09 »
Wyszukiwarka nic nie znajduje więc podrzucę tutaj ;)
Gdyby ktoś szukał sprzętu to wydaje się być całkiem całkiem.
https://www.cadencefishing.co.uk/product-category/cadence-fishing-rods/cadence-cr10-match-fishing-rods/

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cadence
« Odpowiedź #1 dnia: 09.07.2019, 16:20 »
Użytkuje może ktoś z szanownych Forumowiczów sprzęt firm Cadence czy Shakespeare? Jak wrażenia?
Marcin

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Cadence
« Odpowiedź #2 dnia: 09.07.2019, 16:53 »
Modus, jako ,że najwięcej wrzucasz gazet,filmów produktów z Anglii mam pytanie odnośnie firmy Cadence.

Firma Cadence ,dla kogo jest ? tylko dla Anglików? zlecają komuś produkcję i sprzedają w sklepie w Anglii?
Tylko dla wybranych ?
Szukałem produktów i niewiele tego jest ,dokładnie spławikówki,kołowrotków ,żyłek itd...
Znalazłem jedynie kołowrotki spinningowe i castingowe jak i kije.
Może mam źle ustawioną wyszukiwarkę :-\
Możesz coś napisać o tej marce ?


Cadence ma dwie odnogi: amerykańską (spinningowo-castingową) i brytyjską (spławikowo-feederową), której strona jest tu: https://www.cadencefishing.co.uk

Wędziska są projektowane w UK (z udziałem sympatycznego Jamesa Robbinsa), a produkowane najpewniej w Chinach - mają fajne uzbrojenie (uchwyty i przelotki Fuji), występują w sporym wyborze i stanowią ciekawą konkurencję dla średniopółkowej oferty bardziej znanych marek z UK. Cadence sprzedaje chyba tylko za pośrednictwem swego e-sklepu - nie wiem, jakie są koszty wysyłki do Polski, i czy po ich uwzględnieniu oferta nadal będzie konkurencyjna cenowo.

Uh ! 55 funtów wysyłka :facepalm:  BB Cadence ;D

Więc słabo z zakupami. Jedynie ludzie, którzy jeżdżą do GB mają możliwość kupić w normalnych cenach ich produkty. Pewnie na adres rodziny lub znajomych mieszkających na stałe.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Cadence
« Odpowiedź #3 dnia: 10.07.2019, 00:10 »
Użytkuje może ktoś z szanownych Forumowiczów sprzęt firm Cadence czy Shakespeare? Jak wrażenia?

Cadence sponsoruje zawody Polish Anglers Association, i z tego co widzę, mają dobry sprzęt, rzetelnej jakości. Nie są wcale tanią firmą, wg mnie jest to co najmniej półka wyżej od Shakespeare'a. Póki co jednak nie ma ich w wielu sklepach, więc ciężko o wysyłkę do Polski. Sa na rynku od kilku lat dopiero i się mocno wiercą, robiąc sobie miejsce. Czy im się uda? Mają charyzmatycznego przedstawiciela i jakoś im idzie :)
Lucjan

Offline norbas1987

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 36
    • Mój pamiętnik wędkarski - wspomnienia, artykuły, wskazówki
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Cadence
« Odpowiedź #4 dnia: 21.08.2019, 22:35 »
Ja tylko delikatnie odświeżę temat, kupiłem dwa kołowrotki cs 10 match.
Przesyłka z UK nadana w poniedziałek i dziś (środa) dostałem powiadomienie, że dhl spróbuje jutro dostarczyć sprzęt. Do PL rzecz jasna. Zatem dementuję problemy z zakupem do Polski :)
Przesyłka nie jest tania, 30funtów dlatego, może warto robić zakupy w kilka osób (dopiero wpadłem na ten pomysł)

Jeśli jest wola w narodzie zrobię unboxing i podam subiektywną opinię na sucho.

Kontakt mailowy z CADENCE jest perfekcyjny, odpowiadają na wszystkie pytania bardzo sprawnie.
Tak te dotyczące sprzętu jak i samej przesyłki. (Tracking via dhl.de)

(Post pisany via safari z telefonu, za błędy czy niewłaściwą interpunkcję przepraszam)
Norbert, Mazowsze, rocznik 1987

mój mini pamiętnik
-------------------------
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=14669.0
-------------------------
Mój artykuł o sposobie na Klenia w małej rzece:
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=14669.msg424438#msg424438

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Cadence
« Odpowiedź #5 dnia: 21.08.2019, 23:31 »
Przesyłka wędki do Polski kosztuje 55 funtów. Już to powoduje, że wielu pomija tą firmę w swoich planach zakupowych, przy darmowych wysyłkach z AD, czy dużo niższych np. z tackleuk. Dziwna polityka firmy, tym bardziej, że na Słowację, Węgry i południe Europy jest za 25 funtów. Szkoda, bo Anglicy na swoich forach chwalą sobie te wędki.

Offline norbas1987

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 36
    • Mój pamiętnik wędkarski - wspomnienia, artykuły, wskazówki
  • Ulubione metody: tyczka
Cadence
« Odpowiedź #6 dnia: 22.08.2019, 01:47 »
Polityka nie jest dziwna, a przynajmniej mnie nie dziwi.
Nie przez przypadek wiele ogłoszeń np na ebay.de jest z informacją „brak wysyłki do Polski”. Z autopsji wiem, że przesyłki trafiają do Polski i ślad po nich ginie, potem szukaj wiatru w polu... poza tym Polacy mają nienajlepszą prasę jeżeli chodzi o robienie z nami interesów. Nie dziwię się zatem sprzedawcom, że zabezpieczają się czy to zaporowymi cenami przesyłek czy kompletnym brakiem możliwości zakupu przez Polaków. Robienie z nami biznesu to synonim kłopotów a, że każdy unika kłopotów jak może... Nie wiem na ile za ten stan rzeczy odpowiedzialny jest początek lat 90 (kiedy biznes w Polsce się rodził), a na ile obecna sytuacja... grunt, że stereotyp Polaka krętacza-oszusta w dalszym ciągu jest zakorzeniony głęboko w świadomości innych narodowości. Bez względu na przyczyny, cierpią wszyscy uczciwi kupujący z Polski, czy to płacąc za przesyłkę jak za zboże, czy nie płacąc, bo nie mogą wcale kupić...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Norbert, Mazowsze, rocznik 1987

mój mini pamiętnik
-------------------------
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=14669.0
-------------------------
Mój artykuł o sposobie na Klenia w małej rzece:
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=14669.msg424438#msg424438

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cadence
« Odpowiedź #7 dnia: 22.08.2019, 07:51 »
Co za kraj :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cadence
« Odpowiedź #8 dnia: 22.08.2019, 08:11 »
Pola obudź się....... :D :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Cadence
« Odpowiedź #9 dnia: 22.08.2019, 08:12 »
Myślę, że takiego stereotypu Polaka oszusta tu raczej nie ma :) Jeżeli chodzi o wysyłkę do Polski, problemem jest jej cena oraz ewentualny problem z reklamacjami. Te wynikają w zdecydowanej większości przypadków ze sposobu w jaki kurierzy traktują przesyłki.  DHL to jeden z najlepszych kurierów, ale co za tym idzie i najdroższy. Jeżeli towar jest uszkodzony, firma musi bawić się w reklamacje usługi kurierskiej, jednocześnie zadowalając klienta, wysyłając mu jeszcze raz towar. Oznacza to, że zarobku nie ma albo jest strata. Dlatego wiele firm nie chce wysyłki do Polski. Inaczej jest z wysyłką do Niemiec, gdyż tam podejście kurierów do pracy jest o wiele lepsze i liczba reklamacji jest zapewne dużo niższa.

Co do samych oszustw, teraz musi być kasa na koncie aby nastąpiła wysyłka, więc prawdę mówiąc, nie ma jak oszukiwać :) Polaków wędkarzy w UK jest bardzo dużo i sklepy wiedzą o tym, dobrze rozumiejąc, że to klienci, często doskonali. Imigranci ratują brytyjskie wędkarstwo, stanowimy poważny procent tych co płacą za licencje, członkostwa w klubach.

Cadence jest sponsorem zawodów Polish Anglers Association, i miałem okazję macać ich kije i rzucić okiem na kołowrotki. Myślę, że umieściłbym ich na półce Prestonowej, to odpowiednik tańszych serii.
Lucjan

Offline norbas1987

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 36
    • Mój pamiętnik wędkarski - wspomnienia, artykuły, wskazówki
  • Ulubione metody: tyczka
Cadence
« Odpowiedź #10 dnia: 22.08.2019, 09:11 »
Luk nie sposób się z Tobą nie zgodzić, choć mamy różną opinię na temat DHL ;) Ceny przesyłek do PL to pewnie wypadkowa tego wszystkiego o czym po trosze napisaliśmy... sposób w jaki kurierzy w Polsce traktują paczki to pewnie kolejny istotny czynnik wpływający na ostateczną cenę wysyłki do Polski :) Nie mam też wątpliwości, że Polscy wędkarze w UK, wykonują kawał dobrej roboty żeby opinia na nasz temat była jak najlepsza.

Dobra Panowie, to jak już po Polsku ponarzekaliśmy odbiegając nieco od głównego tematu :D to mam pytanie.

Widzicie, że żeby kupić sprzęt Cadence to zakup w ciemno za nie małe pieniądze.

Zamówiłem te kołowrotki do współpracy z Acolyte Plus Drennana 13FT 14FT 15FT oraz Traperem Match 420.

Cały sezon zasuwam na sticka w małych polskich rzekach lub na tzw. Spław. Czyli kawałek balsy bez obciążenia spławiany po powieżchni z wisienką, pożeczką czy inną sporą przynętą zawieszoną na końcu zestawu.

Myślicie, że te kołowrotki dobrze wpasują się do ww. wędzisk ? Obecnie najlepiej łowiło mi się kołowrotkami trapera w rozmiarze 4000 i choć wiem, że wymarzony byłby centrepin, to jakoś lubię łowić stałoszpulowcem :)

Poniżej kilka zdjęć, z głównym celem moich wędkarskich wypraw pod który buduję powyższe zestawy (tu się nieśmiało chwalę)

To mój pierwszy sezon z takim sposobem na wędkowanie
Gdzie mam już trzy ryby 50+ i kilkanaście z przedziału 40-49. Piękne łowienie z którym zaprzyjaźnię się na dłużej.













Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Norbert, Mazowsze, rocznik 1987

mój mini pamiętnik
-------------------------
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=14669.0
-------------------------
Mój artykuł o sposobie na Klenia w małej rzece:
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=14669.msg424438#msg424438