Autor Wątek: Łowienie leszczy w Wiśle  (Przeczytany 33516 razy)

Offline Corbi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Trzęsacz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #30 dnia: 26.05.2018, 06:41 »
Tak jest, na napływie, nie mogłem znaleźć słowa, dlatego tak to rozpisałem.   Kształt haków (te które kupiłem wczoraj), taki sam, tylko złote kamatsu.

Offline Corbi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Trzęsacz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #31 dnia: 29.05.2018, 21:56 »
Udało mi się dzisiaj wieczorem, wyskoczyć nad Wisłe, złowiłem trzy krąpie, dwie płotki, załączam zdjęcia poglądowe poniżej ;-) niestety znowu małe. Krąpie wzięły na czerwone, a płotki na białe. Dużo było lekkich brań, których nie dało się zaciąć, sama drobnica zapewne. Na początku zanęcałem (do koszyka i 3 kulki do wody) mmm+lorpio magnetic bream+ lorpio pellet 8mm+ białe+ kukurydza i to zalane melasą. Coś pukało, ale nie tak aby przyciąć. Namoczyłem więc troszkę pellet 6mm stalomax kukurydza i dopiero od tego czasu puknięć przybyło i udało mi się przyciąć te pięć rybek. Tak jakby podziałał ten pellet, ale nie wiem czy to możliwe, poza tym, szkoda że znowy bez leszcza. Myślałem, że lorpio 8mm przyciągnie coś większego, ale dziś się nie udało ;-( Nie zakładałem większych haczyków, bo babka dzisiaj tylko jedna się uczepiła ;-)  Czy myślicie, że może warto zainwestować w jakiś inny smak tego pelletu stalomax? Jeżeli tak, to na co waszym zdaniem warto by było postawić?
Co do samej wody, ale Wisła opada :-( Od ostatniego mojego razu, spadła o jakieś 30-35cm, pokazała się moja główka z której łowiłem największe swoje leszcze, ale niestety, Wisła na napływ naniosła tyle piachu, że nie da się tam łowić ;-( Ale myślę, że na stałe przeniosę się tam, i będe atakował miejsce, w którym byłem ostatnie dwa razy.

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #32 dnia: 29.05.2018, 22:13 »
To ja proponuje jakiś mięsny smak dla odmiany od kukurydzianego i slodyczy melasy :)


Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Offline Corbi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Trzęsacz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #33 dnia: 29.05.2018, 23:44 »
Czyli zanęty tak jak dotychczas i ten jakiś mięsny smak, melasa też, czy już wtedy bez melasy? Kurcze, nie wiem jak się do tych leszczy dobrać. 

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #34 dnia: 30.05.2018, 08:15 »
Melasy używałbym zawsze :) widywaleś tam jakieś spławy leszczy wcześnie rano, albo późnym wieczorem? To najłatwiejsza wskazówka, żeby je namierzyć.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Offline Corbi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Trzęsacz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #35 dnia: 30.05.2018, 11:15 »
Spławy leszczy raczej nie, późniejszym wieczorem widziałem spory ruch na wodzie, ale nie wiem co to mogło być, bardziej obstawiam jakiegoś drapieżnika. A rano mnie jeszcze tam nie było, bo jakoś mi nie po drodze niestety ;-( Przejade się może dzisiaj do wędkarskiego i zobacze jakiś mięsny smakołyk, myślę, że postawie również na stalomaxa, bo pellet kukurydza, mnie miło zaskoczył, dwa razy nad wodą i dwa razy po jego użyciu zaczęły się brania :-)

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #36 dnia: 30.05.2018, 12:08 »
To i ja musze się zakrecić za tym pelletem :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #37 dnia: 30.05.2018, 18:21 »
Jak będziesz necil zanęta sypka i łowił na robaki to zawsze będzie ci brala drobnica.

Offline Bubel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 16
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #38 dnia: 30.05.2018, 19:25 »
Jak będziesz necil zanęta sypka i łowił na robaki to zawsze będzie ci brala drobnica.


Nie zawsze :) Największe leszcze z Wisły dały mi czerwone robale.  W skrócie, jak woda się ustabilizuje wybierz sobie miejscówkę, najlepiej głębszy napływ główki z niewielkim uciągiem. Jak masz własny środek transportu polecam wydanie 50 zł na pęczak i kukurydzę i regularne nęcenie. Wiadro 20 l co dwa dni zrobi robotę.  Moim zdaniem stosowanie sunu na Wiśle to trochę overkill :D

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #39 dnia: 30.05.2018, 21:34 »
Jak będziesz necil zanęta sypka i łowił na robaki to zawsze będzie ci brala drobnica.

 
A ja ciągle tak łowię i nie narzekam :).Tylko że ja łowię w Narwi ;D

Offline Corbi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Trzęsacz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #40 dnia: 05.06.2018, 11:12 »
Udało mi się dzisiaj wybrac się na rybki. Wstałem o 3 rano, coś zjadłem, wypiłem, ogarnąłem się, nad Wisłą byłem 3;40. Słońce jeszcze nie wstało, więc pomyślałem sobie, że mogę dizsiaj liczyć na coś ładnego, bo pora chyba dobra. Posiedziałem do 8, bo dłużej nie mogłem niestety....
3 krąpie, 2 płocie.... 2 ukleje :-) Czyli wyniki gorsze niż wieczorami, kiedy byłem dwa razy. Może po prostu dzień nie taki.
Nie żebym był zły, że żaden leszcz się nie skusił. Najlepsze jest to, że założyłem większy hak niż poprzednim razem, bo stwierdziłem, że przynajmniej mała ryba nie dziabnie, postanowiłem sobie, że mogę czekać dłużej, ale żeby już coś ciekawszego się pojawiło na brzegu.  No i gdy zobaczyłem pierwszą ukleje, z połkniętym haczykiem, na którym były dwie dendrobeny, to zacząłem się śmiać. Następnym razem hak nr 1, może wyeliminuje ukleje, chociaż..... :-)  A tak serio....
Koszyk 100g z zanętą opada na dno 4-5 sekund (nie wiem jaka to głębokość, pisze to informacyjnie). Woda spokojna, niedaleko nurtu, miejscówka wygląda bardzo ładnie. Czy możliwe jest to, że leszcz tutaj nie podpływa z jakiegoś niewyjaśnionego powodu i nie mam co go tam szukać? Zanęta leszczowa, melasa jest, białe są, kukurydza jest, dendrobena.... Czego jeszcze ten leszcz może chcieć ;-) Będę chodził nałogowo nad tą Wisłę, aż złowię tego leszcza, chociażby 15cm..... Bo mi spokoju to nie da, że jestem ograniczony do krąpi!!!

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #41 dnia: 05.06.2018, 11:18 »
Chyba musisz poczekać na stado. Coś mi się zdaje, że na Wiśle jest ich coraz mniej.
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #42 dnia: 05.06.2018, 11:31 »
Chyba musisz poczekać na stado. Coś mi się zdaje, że na Wiśle jest ich coraz mniej.



Dokładnie jak Lucjan pisze, u nas na Odrze też zostało leszcza jak na lekarstwo. Według mnie, powinieneś jednak szukać tego stada. Leszcz uwielbia żerować na przykosach, burtach i w klatkach.Tam w pierwszej kolejności bym go szukał. Gdy znajdziesz takie leszczowe skrzyżowanie, to można z niego korzystać całe lata, dopóki rzeka w trakcie przyborów czegoś nie nawywija. 

Offline Bubel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 16
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #43 dnia: 09.06.2018, 15:14 »
Corbi, leszcze ruszyły do żerowania na naszym odcinku :) Wpadły 3 sztuki w okolicach 60 oraz parę mniejszych.

Offline Corbi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Trzęsacz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie leszczy w Wiśle
« Odpowiedź #44 dnia: 09.06.2018, 15:52 »
Oooooooo, mam poniedziałek wolny :-) jutro jadę z dziewczyną nad jeziorko że spławika mi, a w poniedziałek w takim razie, mam nadzieję, że uda mi się złowić jakiegoś leszcza. Może jakieś stadko zatrzyma się koło mojej główki. W poniedziałek jeszcze przejadę się do centrum wędkarstwa w Bydgoszczy i zobaczę czy mają jakąś zanętę którą polecales mi w wiadomości ;-)