Autor Wątek: Porównanie Matrix Accesory Chair vs Cuzo F2 feat Korum Deluxe Ruckbag  (Przeczytany 15627 razy)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Robiłem je zanim mi się na tych podkładkach wypieprzył w nocy, robiąc troszkę za dużo hałasu :D Teraz podkładki sobie siedzą na miejscu, żeby ich nie zgubić, ale fotel stoi już na głównych nóżkach ;) Opcja z podbierakiem fajna! A ja tam tylko bluzę trzymałem, podbierak walał się obok ;(

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Po połowie sezonu użytkowania, mogę powiedzieć, że jestem całkiem zadowolony.

Mechanicznie nic nie wysiadło ani się nie rozpruło. Jednak na spawie odprysnął gdzieś lakier - słabo musiał być ten fragment pokryty. Siedzisko na deszczu nie trzyma bardzo mocno wody (chociaż może się zrobić niewielka kałuża), ale w cieple szybko i dobrze wysycha. Materiał dość łatwo się czyści. Przeszycia na siedzisku ochoczo gromadzą zanętę i co nam tam spadnie.

Nóżki pracują jak trzeba, zaciski trzymają należycie zarówno z przodu, jak i z tyłu. W praktyce okazało się, że przedłużki do nóg nie są zawsze i wszędzie potrzebne - zwłaszcza na płaskim wygodniej jest wyciągnąć nogi do przodu, niż siedzieć z przechyłem w tył. Na spadkach za to się przydają. Jednak tylne nogi zdecydowanie powinny mieć większy zakres regulacji. Ogólnie, dopóki coś się dzieje nad wodą to pozycja jest dobra, ale do rozłożenia się na lenia już przydałaby się regulacja oparcia.

Noszenie pod plecakiem Koruma się sprawdza, brak jakiegokolwiek dyskomfortu.

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odkopię temat, szukam czegoś lżejszego od Cuzo F2 i chyba właśnie znalazłem. Widzę, że kilka osób z Forum ma tego Matrixa. Napiszcie proszę, czy też tak skrzypi jak F2? Jak z perspektywy czasu go oceniacie, materiał się nie przeciera?
To ma być moje jedyne siedzisko, raz nad rzekę w krzaki a innym razem na wannę z dojazdem do samej wody. Nie chcę oszaleć od nadmiaru gratów i mam zamiar pozbyć się Elektrostatyka ale zastanawiam się, jak przeżyje przesiadkę na mniejszy fotel. Nie robię długich zasiadek, jeżdżę na ryby na kilka godzin. Szukam czegoś do aktywnego łowienia, przy wzroście 170 cm chyba powinien być w sam raz? W Cuzo też czasem zawadzam sztycą albo dolnikiem o oparcie ;)
Artur

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Będziesz zadowolony. Nic się nie przeciera, nic nie skrzypi. Trzeba tylko dokupić krótsze przedłużki, bo na stromych brzegach zaczyna brakować z przodu nóg.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Nuri

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Super robota na pewno ktoś skorzysta z twojej recenzji.
Matrix.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Też mam matrixa i złego słowa o nim nie powiem. Faktycznie na te nóżki wkładane trzeba uważać bo wypadają, ale klej robi robotę. Plecak z Koruma i krzesło - to jest wygoda przenoszenia. Do krzesła półka i ramię długie, fajka, i masz już wsio.

edit: i tak jak mówi Michał, dobrze mieć w razie czego krótkie lub długie dopałki do nóg. Aha nogi na górze mają gwint więc można coś przymocować np. fajkę.
Marek

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dzięki Panowie, zdecydowałem się :thumbup: Też mam w planie kupić od razu plecak Korum. Wszystko, co podpinam pod krzesło to właśnie fajka pod dolnik i półka.
Artur

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Zastanów się tylko dobrze nad modelem plecaka jaki wybierzesz. Ja mam starego Ruckbaga Deluxe, który jest duży (głębszy) i ma o dwie więcej kieszenie zewnętrzne, niż na przykład jego następca, ITM Ruckbag. Z jednej strony fajnie, że jest ta większa pojemność, ale z drugiej ostatnio jej nie wykorzystuję, i w plecaku jest luz. Wolałbym bardziej kompaktowego ITM Ruckabga właśnie, ale też już wyszedł z oferty :( A jakoś mnie ten nowy Transition nie przekonuje, nie wiem sam czemu.

Offline Supertrampek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 23
Czy dopinał ktoś może do Matrixa uniwersalny podnóżek od Browninga? Czasami na nachylonym brzegu przydałoby się porządnie nogi oprzec.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Ja do deluxa miałem i był ok.

Offline Supertrampek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 23
Dzięki za odpowiedz pewnie doposażę krzesło w nowym sezonie.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Jeszcze pomęczę temat, zamówiłem już krzesło i przedłużki. Idą do mnie te dłuższe, 30 cm. Nie wiem, czy ja się pomyliłem, czy sklep mi podmienił (widzę, że krótsze już niedostępne). Pewnie będę musiał trochę skrócić, stąd moje pytanie - czy ta górna zaślepka z gwintem da się ruszyć, czy jest zamocowana  na amen?
Artur

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ojć. Ja bym poprosił o wymianę niż samodzielnie kombinował. One są na amen, bo nie mogą się obracać. Do tego możesz sobie wkręcać spokojnie osprzęt.

Chyba że przyjdzie i Ci taka długość będzie odpowiadać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
To mnie nie pocieszyłeś Michał, myślałem, że odstawię jakieś druciarstwo, pobawię się brzeszczotem i jakoś to będzie ;)
Artur

Offline lazek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Panowie,

A czy wiecie może jaka jest wytrzymałość, max. obciążenie tego fotel? I czy nie opuszcza się samoistnie pod ciężarem na przednich nogach, zaciskach? Jak ma to podobno miejsce w niektórych fotelach konkurencji?