Autor Wątek: Picker, feeder a może quiver?  (Przeczytany 16192 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Picker, feeder a może quiver?
« dnia: 08.04.2015, 17:53 »
Generalnie łowię na stawach. Czasem na jeziorze.
Szukam czegoś nowego. Obecnie mam Mikado Trython 300 cw.100g. Ale szukam drugiego kijka do kompletu.
Boję się pickera zwłaszcza tego niewielkiego CW. Metoda czy koszyk to i tak z reguły z zanętą więcej niż te 35g mi wychodzi. Wiem, że można teoretycznie te 10 czy 15 gram więcej ale nie o to chodzi by przeciążać kij.
Stąd mój pomysł na kolejny kijek w granicach 3 metrów.
Jeśli chodzi o dłuższy feeder to kupię sobie Shimano Alivio CX 360 (tak awaryjnie na jeziorko na dalsze rzuty)
I teraz pytanie co kupić ?
Mam kilka typów w sumie nawet:
1. TRABUCCO PRECISION XT PRO BOMB.
2. TRABUCCO PRECISION XT PRO QUIVER
3. Coś z Mikado.
Czym w zasadzie różni się BOMB od QUIVERA ? Bo mi wychodzi, że tylko długością. Ale to tylko dane techniczne. A czym w realu ?
W zasadzie im krótszy kijek tym dla mnie lepszy. Lubię blanki o niewielkiej średnicy i lekkie.
Budżet w granicach 200zł.
Czy Trabucco będzie jakoś odczuwalnie lepsze niż Mikado ?
A może szukać całkiem czegoś innego?
U mnie w okolicy nie mam sklepu gdzie mógłbym iść i pomacać coś droższego niż wędka za 50 czy 100zl więc zostają mi tylko zakupy internetowe.
Pomożecie?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #1 dnia: 08.04.2015, 18:04 »
Ja osobiście polecam pickery zwłaszcza na wody stojące,ja używam pickera daiwa d fish feeder na rzece spokojnie obsługuje 30-40gr koszyki,cena przyzwoita a kijek 3.30 bardzo sympatyczny
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #2 dnia: 08.04.2015, 18:05 »
Bomb od quivera będzie miał ciut mocniejszy blank. Ale w zasadzie to kije niewiele różniące się od siebie. Ja osobiście bardzo cenię sobie Trabucco za stosunek cena,jakość. Choć mam sentyment do MIkado to jednak stawiam na Trabucco. Quiver przy swojej długości 330cm może okazać się jednak bardziej uniwersalny! Ale skoro stawiasz na krótszy kij to wybór masz prostszy.
Arek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #3 dnia: 08.04.2015, 18:09 »
Ja osobiście polecam pickery zwłaszcza na wody stojące,ja używam pickera daiwa d fish feeder na rzece spokojnie obsługuje 30-40gr koszyki,cena przyzwoita a kijek 3.30 bardzo sympatyczny
Ale ta Daiwa przy tej długości i nazwie to chyba jednak feeder jest :)

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #4 dnia: 08.04.2015, 18:25 »
Ja bym tam sobie nazewnictwem głowy nie zawracał. Taki chwyt marketingowy.
Ważna jest akcja kija, długość i c.w. To czy to jest quiver, cze feeder, to mała różnica. Ja osobiście w tym roku kupiłem Mivardi Imperium 360/70 i jestem bardziej, niż zadowolony.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #5 dnia: 08.04.2015, 18:26 »
Picker czy quiver masz tu opis Delikatny feeder (quiver) do połowów leszczy i płoci. Idealny na wody stojące i powoli płynące kanały oraz rzeczki. Świetnie nadaje się do połowu z lekkim ciężarkiem lub sprężyną czy koszyczkiem zanętowym. Pełne ugięcia gwarantuje świetną pracę podczas holu i mało spięć holowanych ryb. Model ten wyposażony jest tylko w jedną niewymienną (!) szczytówkę. Wędka wykonana jest z kompozytu węglowo - szklanego. Posiada lekki, smukły blank, porządny skręcany od góry uchwyt kołowrotka, a także wysokiej klasy przelotki. Znakomita relacja jakości do ceny.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #6 dnia: 08.04.2015, 19:22 »
a Bomb ?
Co to za stwór?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #7 dnia: 10.04.2015, 07:44 »
Picker czy quiver masz tu opis Delikatny feeder (quiver) do połowów leszczy i płoci. Idealny na wody stojące i powoli płynące kanały oraz rzeczki. Świetnie nadaje się do połowu z lekkim ciężarkiem lub sprężyną czy koszyczkiem zanętowym. Pełne ugięcia gwarantuje świetną pracę podczas holu i mało spięć holowanych ryb. Model ten wyposażony jest tylko w jedną niewymienną (!) szczytówkę. Wędka wykonana jest z kompozytu węglowo - szklanego. Posiada lekki, smukły blank, porządny skręcany od góry uchwyt kołowrotka, a także wysokiej klasy przelotki. Znakomita relacja jakości do ceny.
Do ktorej konretnie wędki jest ten opis?
Bo z tego co patrzylem po sklepach czy allegro to te wskazane modele maja wymienne szczytówki.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #8 dnia: 10.04.2015, 16:57 »
Staś
Klasyczny Feeder

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #9 dnia: 10.04.2015, 17:16 »
Oki. Dziekuje
Ale tej na szczescie nawet pod uwage nie bralem.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #10 dnia: 10.04.2015, 17:41 »
To błąd
Staś
Klasyczny Feeder

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #11 dnia: 11.04.2015, 17:22 »
a Bomb ?
Co to za stwór?
Bomb w tym przypadku jest odniesieniem do ciezarkow, czyli zamiast koszyka naklada sie nieduzy ciezarek (strzelam do 1oz) .
tak sie lowi w zime szczegolnie (mowa o Anglii).
Generalnie sa to lekkie wedeczki - ja mam jedna taka z bomb w nazwie shakespeare ale to nie znaczy ze na metode czy feederak nie mozna jej uzyc.
Te cale nazewnictwo jest nieco mylace bo np. shimano nie uzywa tych quiverow, pickerow, bomb tylko feeder heavy, medium, light. Trzeba o tym pamietac.
Wszystkie wedki z drgajacymi szczytowkami sluza do lowienia z koszykiem lub ciezarkiem - a nazewnictwo jest dodatkiem firm. Wedzisko dobiera sie do lowiska, metody i polawianych ryb - nazewnictwo czasami moze mylic bo np ten moj shakespeare bomb nadaje sie pieknie do lekkiej metody (ale w nazwie method nie ma)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #12 dnia: 11.04.2015, 17:27 »
Dziękuję. Bardzo duzo mi rozjasniles.
No ja tez do metody go chce.
Czyli nie musze sie martwic i moge smialo kupić?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #13 dnia: 11.04.2015, 17:28 »
Koks ma sporą wiedzę i ciężko mi z nim polemizować! ale jeśli chodzi o Trabucco, to nie nazwał bym Bomb(300cm) lekką wędkom skoro waga jej jest taka sama co Quivera 330cm przy tym samym cw!
Arek

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Picker, feeder a może quiver?
« Odpowiedź #14 dnia: 11.04.2015, 18:31 »
Tu w akcji Steve Ringer (jeden z angielskich guru )  lowi tzw bomb fishing (zroc uwage na zestaw czyli zwykly poczciwy ciezarek zamiast koszyka (stad nazwa ''bomb'') czyli bez zadnych wodotryskow) - zwroc uwage rowniez na wedke, ktora w nazwie nie ma  ''bomb'' ale zwykly ''feeder'' - jest to jednak jedna z najdrozszych  (i jednoczesnie jedna z najlepszych jak nie najlepsza) wedka na rynku  (zeby nie bylo nie mam jej ale caly czas na nia choruje:) : daiwa tournament :

Koledzy wedkarze powtorze ponownie - kazdy producent stosuje inne nazewnictwo zeby znalezc swoja nisze rynkowa i troche nakrecic niezorientowanego do konca wedkarza (klienta) - trzeba o tym pamietac. Jeden nazywa wedke quiver inny light feeder, inny nazywa picker inny medium feeder , jeden nazywa wedke carp feeder inny heavy feeder itd itd .
Przykladem niech bedzie wedka ktora jak widac w zalaczonym powyzej obrazku nie musi miec nazwy bomb w nazwie zeby byla super bomb wedka (jak nie najlepsza) na rynku.
Trabucco to chyba nie jest zly wybor - mialem okazje ja podotykac w sklepie bo sam sie troche na nia czailem (nie pamietam ktory model ale jedna z tych z lzejszym cw )