Autor Wątek: Współmierność kary za kłusownictwo  (Przeczytany 4304 razy)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Współmierność kary za kłusownictwo
« Odpowiedź #30 dnia: 05.08.2018, 21:45 »
Są kłusole (duże grono) mają dobre samochody,łódki,im nie zależ aby zimę przeczekać w areszcie. Takich biedaków o których piszesz nie jest duży procent.Dzisiaj 90% wędkujących jedzie na ryby własnym samochodem jak,stać go na ubezpieczenie i paliwo to stać go na zapłacenie. Kilka miesięcy w kiciu,utrata pracy i karalność w papierach daje do myślenia.Kłusownictwo powinno być przestępstwem a nie wykroczeniem, i nieuchronność kary.Taki prostego człowieka przemyślenia.

W ZK w którym pracuję siedzieli już kłusole... to byli dwaj bracia z tego co pamiętam i dostali po 6 miesięcy za szkodę na bodajże 60 tysięcy złotych plus jakaś tam grzywna jeśli dobrze pamiętam, ale w dzisiejszych czasach kiedy trafia się do ZK żeby odpocząć to wrażenia na nich żadnego nie zrobiło i na moje pytanie czy coś zrozumieli i jakieś wnioski ? to usłyszałem że jak tylko wyjdziemy to lecimy z koksem dalej... więc cóż więcej powiedzieć...

Moje zdanie jest takie, złapać szybko na kłusownictwie i z powrotem do paki.
Wyrządzą mniej szkody.
Po jednej odsiadce, nic może nie wnieść lecz druga może dać do myślenia.
Jeden lub drugi zauważy ,że to nie ma sensu.
Jak jeden się wyłamie to drugi nie ma przyszłości w swoim procederze.
Jedynie brat paczki będzie słał lub nie.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Współmierność kary za kłusownictwo
« Odpowiedź #31 dnia: 05.08.2018, 21:48 »
W temacie klusoli:
https://web.facebook.com/mariusz.maksymow/videos/10156769687859060/UzpfSTg0NTQ0NDA1OToxMDE1Njc2OTY5MDQ0NDA2MA/
 ??? ??? ???

Oby tan filmujący Pan sobie większych problemów nie narobił przez opublikowanie jego nr rejestracyjnych  patrząc na wspaniałe RODO ... a co do tego gościa to nie dodać nic ująć... typowy obraz kłusola... :facepalm:

Offline Zola67

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 247
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Odp: Współmierność kary za kłusownictwo
« Odpowiedź #32 dnia: 05.08.2018, 23:05 »
W temacie klusoli:
https://web.facebook.com/mariusz.maksymow/videos/10156769687859060/UzpfSTg0NTQ0NDA1OToxMDE1Njc2OTY5MDQ0NDA2MA/
 ??? ??? ???

Oby tan filmujący Pan sobie większych problemów nie narobił przez opublikowanie jego nr rejestracyjnych  patrząc na wspaniałe RODO ... a co do tego gościa to nie dodać nic ująć... typowy obraz kłusola... :facepalm:
Myślę że w takiej sprawie Rodo nie zadziała bo to łamanie prawa. Poza tym Rodo głównie działa jeżeli komuś powierza się swoje dane świadomie korzystając z jego usług lub mu je dając i te dane są niewłaściwe przetwarzane "sprzedawane". Właściciel auta tutaj nie jest nawet wymieniony z imienia i nazwiska. A numer pojazdu raczej przeciętnemu obywatelowi niewiele powie.

Ja bym to wysłał na policję w końcu oni też mają prawo do kontroli i zapobieganiu kłusownictwa.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Głównie feeder, nocki, czasem spining co się da

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Współmierność kary za kłusownictwo
« Odpowiedź #33 dnia: 06.08.2018, 02:30 »
Krótko mówiąc, najlepszą karą byłby przykładny wpier...ol.

I to porządny :thumbup:
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Współmierność kary za kłusownictwo
« Odpowiedź #34 dnia: 06.08.2018, 15:32 »
Nie rozumiem jak to działa w Polsce, ale gość skarżący się na brak pracy i udający, że nie ma z czego zapłacić kary, powinien mieć zasądzoną pracę społeczną. Dla wielu bogatszych kłusoli byłoby to szczególnie uciążliwe. Najważniejsze jednak aby taki gość nie był bezkarny. Niech odpracuje społecznie to co zrobił, niech ma zasądzoną z urzędu karę do odpracowania, plus w przypadku gdy nie ma kasy, niech odpracuje to dodatkowo. Taki orzeł szybko by się naprostował. Wysyłanie do więzienia rzeczywiście ma mały sens, tak powinno się karać tylko tych, co nie chcą odpracowywać lub płacić. Niestety, nie można im popuścić.

Marzy mi się aby w Polsce były kamieniołomy gdzie więźniowie odpracowują wyrok. Oj, unikali by wyroków za wszelką cenę. Nie rozumiem kto to wymyślił, że taka praca nie powoduje resocjalizacji. Według mnie to czysta resocjalizacja. Co to za pomysły aby więzień chodził sobie na siłownię, brał sterydy i odżywki, miał telewizję. To ma być kara - do zabicia czasu - książki, dla tych co chcą - jakieś kursy zawodowe,  wszyscy do pracy. A tu w kiciu można się napakować i wyjść jeszcze groźniejszym :facepalm: Wątpię, aby byli tacy co chcą przezimować, gdy jest obowiązek pracy :)
Lucjan