Autor Wątek: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?  (Przeczytany 53201 razy)

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #15 dnia: 28.11.2014, 07:30 »
Panowie piszecie o pelletach, robakach i różnych wersjach kukurydzy nie powiem, że to się nie sprawdza ale u mnie na zbiorniku rybki gustuja w czymś bardziej ekstremalnym. Kiszona śmierdząca kukurydza wiedzie prym w moim asortymencie wedkarskim.  90 % moich zlowionych ryb było właśnie na tego smierdziela.  Przeważnie karp ale zdarzały się inne rybki.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #16 dnia: 28.11.2014, 09:31 »
Cytuj
u mnie na zbiorniku rybki gustuja w czymś bardziej ekstremalnym. Kiszona śmierdząca kukurydza wiedzie prym
...
 To nic ekstremalnego przecież Bogdan Barton zachwala "kiszoną" kukurydzę i makaron oraz bobik od lat  :)
Miło czytać że ktoś to stosuje z powodzeniem, bo u mnie dawała kiepskie rezultaty.
Robert

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #17 dnia: 28.11.2014, 10:00 »
Ścigacz, napisz coś więcej o tek kiszonce, co? ;)

Ja powiem szczerze, że jest tyle opcji przynętowych, że nie wiadomo co wybrać. Ostatnio znalazłem ciekawy patent ze świecącą kukurydzą (sztuczną), w ogóle nie wiem jak ja to wszystko przetestuję teraz... ;)  Przyszły sezon to będzie chyba jeden wielki poligon... ;)
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #18 dnia: 28.11.2014, 10:21 »
Chciałem napisac o kiszeniu kukurydzy której to używam jako przynęta na amura kiedy wybieram się na dłuższą zasiadkę na karpia lub na amura. Wbrew wszystkim opiniom że wszystko co kwaśne posiada nieprzyjemny zapach nie nadaje się na ryby. Ileż to razy widzę wędkarza wąchającego puszkę kukurydzy i stwierdzającego o już kwaśna i nie nadaje się na ryby.Nic bardziej mylnego przekonałem się metodą prob że niektóre ryby wprost uwielbiają kwaśny pokarm, jedną z nich jest amur który bardzo lubi kwaśną kukurydzę.Kukurydza jest dla niego bardzo dobra gdy wytrąca się z niej już alkohol a jak ja to kiszę to zaraz opiszę. Najpierw kukurydzę lekko podgotowuję aby nie była surowa.Biorę pokażnych rozmiarów kubęł ale taki który po kiszeniu nie będzie już potrzebny do innych rzeczy ponieważ nasz kubeł zmieni swoje zapachy które nie można już pózniej usunąc(będzie po prostu cuchnął).Do kubła tego nasypuję kukurydzy(około pól kubła) zalewając to wszystko wodą.Mniej wiecej pół na pół ponieważ kukurydza bardzo napecznieje po paru tygodniach i znacznie zmieni swoją objętośc.Gdy jestem już na rybach stawiam kubeł na słoncu tak aby fermentował w pokrywie baniaka nie zapomnijmy zrobic otworu aby nadmiar wytwarzających się gazów mógł swobodnie sobie uchodzic.Gdy natomiast jestem jeszcze w domu kubęł trzymam w piwnicy koło kaloryferów (najlepsze miejsce). Po paru tygodniach kiszenia sprawdzam czy kukurydza jest już ukiszona – jest dobra wtedy gdy zalatuje alkoholem.Uzależnione jest to wyłącznie od temperatury w jakiej ją przechowujemy.Gdy mamy już ukiszoną nie nabieramy jej otwartą dłonią ponieważ bardzo ciężko jest usunąc zapach z dłoni,robimy to zawsze w rękawiczkach najlepiej takich medycznych które można kupic w każdej aptece za parę groszy.Tak spreparowaną kukurydzą podkarmiam ryby jak i zakładam na hak.Efekty naprawdę mnie zaskoczyły łowiłem przeważnie na to amury które wręcz uwielbiają taką kukurydzę,ale trafiały się również karpie a nawet duże leszcze.Jeszcze jedno do baniaka gdzie kisze kukurydze dodaję czasami parę obranych ząbków czosnku które po ukiszeniu zakładam na włosa na karpia efekty również mogą nas zaskoczyc.Tak że nie tylko osławione kulki proteinowe są sposobem na wielkie karpie i amury. Przynęta na amura - kiszona kukurydza sprawdza mi się najbardziej na dużego amura szczególnie wiosenną porą gdy zapachy w wodzie nie rozchodzą się jeszcze tak intensywnie jak latem.Kukurydza ta jest bardzo skuteczna w zbiornikach bardzo zamulonych ponieważ zapach alkoholu jest aktywniejszy od zapachu mułu, połamania kija pozdro.

Autor tekstu: Piotr Koleczko    To znalazłem w sieci!!!!
Arek

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #19 dnia: 28.11.2014, 10:37 »
Opis kolegi jest jak najbardziej super ale ja robie troszkę inaczej. Zamawiam kukurydzę konski zab u moich kolegów którzy gotują mi ją w parowniku.  Następnie pakuje ja do beczki lub kalfasow do rozrabiania zaprawy i zalewam wodą tak  aby cała kukurydza była przynajmniej 5 cm pod wodą  aby nie splesniala.  I tak zalana sobie stoi w garażu przez kilka miesiecy i kisnie.  Do szybszej fermentacji czasami dolewam mleka i dodaje plasterkow kiełbasy.  W momencie kiedy śmierdzi na kilometr jak dla mnie jest najlepsza.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #20 dnia: 28.11.2014, 10:49 »
Takim smierdzielem nece i jedno lub 2 ziarna zakładam na hak. Nie raz musiałem łapać wędkę aby nie wyciągać jej z wody bo brały jak szalone. Raz niestety przy takim braniu moja matchowka nie wytrzymała i pekla ale w serwisie ja na szczęście  naprawili. Niestety nie na wszystkich wodach się sprawdza taka kukurydza i miałem tego efekty na jednych zawodach karpiowych gdzie przez 24 godziny ani jednego brania nie mialem. Zacząłem od smierdziela i wszystkie ryby uciekły i jaka kolwiek zmiana przynęty na haczyka nie dawała rezultatów.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #21 dnia: 28.11.2014, 11:06 »
Jednym z moich asów w rękawie jest jeszcze pellet halibutowy oblepiony sfermentowana pasta z krewetek. Jak kukurydza nie dawała efektów to pasta jak najbardziej. Aktualnie na przyszły sezon chce tak oblepiony pellet obsypac jeszcze zmielonym nori (algami), bo czytalem opis japońskich kulek proteinowych i w większości bazują one właśnie na algach. Przynety firmy Maryuku natchnely mnie do takiego kombinowania.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #22 dnia: 28.11.2014, 11:21 »
Ostatnio jak byłem z przyjaciółmi na jednym z łowisk to sprawdził nam się malutki pomarańczowy pellecik, Bobki nie wiem jak to okreslic, pływający bait techa o smaku ananasa.  W pudełku były różne kolory ale tylko pomarańczowy sie sprawdził.  Na inne kolory nic pomarańcz rządził. 

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #23 dnia: 03.12.2014, 10:04 »
Żeby nie zaśmiecać forum nowymi wątkami przyklejam moje pytanko! Sztuczne przynęty! Kuku, białe , ochotki! Czy jedynie zatyczki? Czy jednak skuteczne? Wiadomo czysta przejrzysta woda , wabią wtedy ruchem kolorem, ale mętna lub głęboka!!Pytam tu i tam bo może się przekonać warto???
Arek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #24 dnia: 03.12.2014, 10:35 »
ja osobiscie nie preferuje sztucznych przynet.w zeszlym roku spacerowalem z rodzinka po plazy i znalazlem trzy male krabiki,i wziolem je do woreczka.nastepnego dnia bylem na rybach,i co trzy piekne brzany.w nowym sezonie zapoluje na krabiki ;D ;D ;D

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #25 dnia: 03.12.2014, 10:44 »
No w kraju z krabikami może być niewielki problem! ;) :D
Arek

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 443
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #26 dnia: 03.12.2014, 11:16 »
A z brzanami jeszcze większy:)
Darek

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #27 dnia: 03.12.2014, 11:21 »
W dzisiejszej dobie wędkowania jest tyle wszystkiego, ze trudno zdecydować się na jakąś  konkretna przynętę czy zanete. Robaki, kuku czy pieczywo są standardem ale często właśnie ta inność przynęt sprawia że mamy lepszy wyniki nad wodą.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #28 dnia: 03.12.2014, 11:47 »
A z brzanami jeszcze większy:)
Po 35 latach wędkowania mam jeno 2 szt. na rozkładzie (fakt że 5ki ;D) Ale był to przyłów a nie świadome nastawienie na gatunek!!!
Arek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #29 dnia: 03.12.2014, 11:51 »
Tu w UK brzana to szeryf tutejszych rzek.dlamnie osobiscie najleprza ryba do lowienia,a walka jest niesamowita ;) ;) ;) ;D ;D ;D