Autor Wątek: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?  (Przeczytany 53497 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #30 dnia: 03.12.2014, 14:17 »
Co prawda to prawda... ;)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #31 dnia: 03.12.2014, 14:28 »
Wątek sztucznych przynęt przeniesiony tutaj:   http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=200.new#new
Lucjan

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #32 dnia: 07.12.2014, 01:06 »
Mój tegoroczny ranking przynęt gruntowych wygląda tak:

Kukurydza Cukk
Truskawka i miód, świetna przynęta w lodówce wytrzymała cały sezon po otwarciu. Jeszcze wczoraj do niej zaglądałem wygląda świetnie. Fakt, że nigdy nie wyciągam jej ze słoika palcami zawsze czymś  ;D a nad wodę biorę tylko tyle ile potrzebuję w małych pojemniczkach. Reszta zostaje w lodówce. Niestety w Polsce nie są dostępne wszystkie smaki a szkoda bo bardzo chetnie kupiłbym takie smaki jak kiełbasa, kraba, wątroba itp. Miałem też tutifruti i wanilię jednak nie były rewelacyjne.

Kulki
Sonubaits 10mm z dziurką tutifruti i ananas. Tutifruti rewelacja, ananas przeciętny. Najlepsze jest to że kukurydza Cukk tutifruti mimo podobnego koloru i zapachu szału nie robiła  8)

Mielonka
Na mielonkę zacząłem łowić dopiero jesienią. Jestem pozytywnie zaskoczony tą przynętą. Na pewno wrócę do niej na wiosnę. Miałem takie wypady gdzie woda była martwa zakładałem mielonkę i nagle karpi dochodziły do wniosku że może warto byłoby coś zjeść  ;D

Martwe białe
Na łowiskach gdzie łowiłem martwe białe były skuteczne jednak wielkość ryb nie powalała. Białe dzień wcześniej kąpałem w wodzie z płynem do naczyń, suszyłem a potem zasypywałem kurkumą i mroziłem. Zabierając mrożone białe na łowisko warto mieć jakiś pojemnik termiczny, dzięki temu robaki są sprężyste i wyglądają jak śpiące królewny  ;D bez pojemnika przy wyższej temperaturze robią się czarne i kapciowate

Pellety
Pellet używałem głównie do koszyka Micro Marin 2mm ten jasny nie halibut. Na komercji rewelacja. Jeśli chodzi o zakładanie na haczyk to jakoś w tym sezonie nie za bardzo do mnie przemawiały. W nowym sezonie obiecałem sobie że więcej popracuję z pelletami : ) a napewno przetestuję pikantną kiełbasę  :P
Jožin z bažin

Offline Aikuman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 2
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #33 dnia: 17.09.2017, 13:11 »
Luk mam pytanie jestem młodym wędkarzem i chciałem spróbować swoje umiejetności  na metode. Jaki pellet jest najlepszy na metode? (Lin, Leszcz)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #34 dnia: 18.09.2017, 17:15 »
Luk mam pytanie jestem młodym wędkarzem i chciałem spróbować swoje umiejetności na metode. Jaki pellet jest najlepszy na metode? (Lin, Leszcz)
Lucjan jest teraz mocno zajęty, więc odpowiem za niego ;)
Luk na lina lubi stosować pomarańczowe dumbellsy o nazwie Drennan Bandit Dumbells - Tutti Frutti, zaś na leszcza z tej samej serii żółte - Pineapple Punch.
W tym dziale można znaleźć sporo porad odnośnie przynęt na leszcza oraz lina -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?board=36.0
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Razor88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 15
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #35 dnia: 30.10.2017, 09:07 »
Panowie, a tak z innej beczki. Jak Wasze wyniki w podziale na przynęty tonące, neutralnie wyważone i Pop-Up?

Ja w tym roku zacząłem od standardów, czyli peletów i małych kulek tonących, później na początku lata przeszedłem na Pop-Up, a w środku sezonu kiedy presja wędkarska na łowiskach była największa zacząłem łowić na neutrale. Wyniki były zaskakujące, w czasie kiedy inni patrzyli w niebo ja potrafiłem wyciągnąć kilka ładnych linów i karpi.
Najlepiej sprawdzały mi się ringersy orange chocolate i waftersy 24/7 od sonubaits.
Pod koniec sezony doszło nawet do tego, że każdą przynętę przed zarzuceniem testowałem w połączeniu z haczykiem w przezroczystym wiaderku z wodą.
Przynęty pop-up trzymałem czasami kilka dłuższych chwil pod wodą, lub przycinałem tak, aby stały się neutralne.
Dodam jeszcze, że neutralne przynęty dla mnie to takie które delikatnie i naturalnie opadają na dno, ale nie przylegają do niego, a małe zawirowanie wody potrafi je przemieścić.
Kolor i smak/zapach były w tym sezonie czynnikami drugorzędnymi...

Offline Kruszak_78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #36 dnia: 30.10.2017, 13:48 »
Witam,
ja stwierdzam, że najwięcej brań w tym sezonie dały mi kulki bądź dambelsy neutralne. Jestem coraz bardziej  przekonany, że przynęty neutralne są lepiej zasysane przez ryby, niż np. kulki tonące. Najlepsza przynęta jaka mi się sprawdzała to RINGERSY ORANGE CHOCOLADE i KILL KRIL BONBONS ORANGE Karla NIkla, ale z drugiej strony jak nie było brań nawet na neutralne przynęty to pięknie sprawdzała się twarda kukurydza na włosie w metodzie. ;)
Za późno w tym sezonie się zorientowałem o co chodzi z tymi przynętami neutralnymi, także dalsze testy w przyszłym sezonie 2018. ;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #37 dnia: 30.10.2017, 14:06 »
W tym roku najwięcej brań miałem na przynęty zbalansowane, bałwanki - nurek+pop-up oraz na dociążone pop-upy.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #38 dnia: 30.10.2017, 15:20 »
U mnie kolejno (patrząc na liczbę brań) w 2017;
1 - tonące
2 - zbalansowane
3 - kuku Cukk - różne
4. - popki
ale polowałem tylko na rybki 4 kg+
;)

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #39 dnia: 30.10.2017, 15:30 »
1. zbalansowane
2. tonące
3. popki
ale popki.. do nich mam najmniejsze przekonanie i jakoś rzadko na nie łowie..

Kadłubek

  • Gość
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #40 dnia: 30.10.2017, 15:48 »
Lekki OT:

A zmienialiście przypony do pop'ków na sztywniaki czy wszystko na miękkich przyponach bez zmian?
Zauważyłem, że jak dam do pływających śrucinę by przynęta nie pływała za wysoko daje mi to więcej brań np. 3 cm za haczykiem - taka wisienka lekko nad tortem.


Najlepsze przynęty z tego sezonu bez miejsc:
Kupne:
Lorpio Ananas (zamiennik Drennana bo nie było w sklepie)
Pikantna kiełbasa Sonu

Nie-kupne:
Moje kulki
Czerwone robaki - zbierane
Kukurydza

Rzeka: Pikantna kiełbasa/moje kulki i czerwony robak ale mało razy było to testowane.

Reszta to mniej brań lub ich zanik, testowałem różne przynęty, w tym parę mniej znanych firm lecz nie przyniosły efektów jak te powyżej.
Nie chciałem łowić drobnicy więc starałem się nie łowić na białe.

Elast93

  • Gość
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #41 dnia: 30.10.2017, 16:27 »
U mnie w tym sezonie wyglądało to tak :

Na Wiśle dominowało robactwo, przy wypuszczance najlepiej działały mi gnojaczki kopane samemu w ogrodzie. Natomiast przy łowieniu feederkiem białe robaczki, zwykłe nie barwione.

Na wodach stojących pzw :
1. Dumbells lorpio 7mm shellfish tonący.
2. Dumbells lorpio pineapple pop up.
3. Kukurydza Jaxon ProCarp tutti frutti.
4. Dumbells lorpio pineapple tonący.

No wodach komercyjnych :
1. Dumbells lorpio 7 mm shellfish tonący ( dał mi największe ryby w tym sezonie - kilka karpi 7-10,5 kg, oraz amury do 7 kg )
2. Dumbells lorpio pineapple tonący
3. Kukurydza Cukk waniliowa.

PS.
Nie łowię wcale na żadne kulki, u mnie ryby chyba nie są do nich zbytnio przyzwyczajone, a nie stać mnie na regularne nęcenie lub wrzucanie ich w dużych ilościach. Ogółem od marca do sierpnia na wodach pzw złowiłem około 150 karpii ale w dużej mierze były to ryby małe 25- 40 cm ( ok 70-80% ), karpii od 40-50 cm było może 25-30 sztuk.
Co ciekawe nie wyjąłem żadnego karpia powyżej 50 cm, miałem tylko jeden kontakt z rybą wyraźnie większą ok 6-7 kg ale starcie to przegrałem. Łowienie karpi, karasi i linów to u mnie około 50% wypadów w ciągu sezonu na zalewie i jednej z kilku żwirowni w moim okręgu ( 90% zalew - 10 % żwirownia ).

W przyszłym sezonie mam zamiar prowadzić dokładne statystyki :P

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #42 dnia: 30.10.2017, 16:49 »
U mnie w tym sezonie wyglądało to tak :

Na Wiśle dominowało robactwo, przy wypuszczance najlepiej działały mi gnojaczki kopane samemu w ogrodzie. Natomiast przy łowieniu feederkiem białe robaczki, zwykłe nie barwione.

Na wodach stojących pzw :
1. Dumbells lorpio 7mm shellfish tonący.
2. Dumbells lorpio pineapple pop up.
3. Kukurydza Jaxon ProCarp tutti frutti.
4. Dumbells lorpio pineapple tonący.

No wodach komercyjnych :
1. Dumbells lorpio 7 mm shellfish tonący ( dał mi największe ryby w tym sezonie - kilka karpi 7-10,5 kg, oraz amury do 7 kg )
2. Dumbells lorpio pineapple tonący
3. Kukurydza Cukk waniliowa.

PS.
Nie łowię wcale na żadne kulki, u mnie ryby chyba nie są do nich zbytnio przyzwyczajone, a nie stać mnie na regularne nęcenie lub wrzucanie ich w dużych ilościach. Ogółem od marca do sierpnia na wodach pzw złowiłem około 150 karpii ale w dużej mierze były to ryby małe 25- 40 cm ( ok 70-80% ), karpii od 40-50 cm było może 25-30 sztuk.
Co ciekawe nie wyjąłem żadnego karpia powyżej 50 cm, miałem tylko jeden kontakt z rybą wyraźnie większą ok 6-7 kg ale starcie to przegrałem. Łowienie karpi, karasi i linów to u mnie około 50% wypadów w ciągu sezonu na zalewie i jednej z kilku żwirowni w moim okręgu ( 90% zalew - 10 % żwirownia ).

W przyszłym sezonie mam zamiar prowadzić dokładne statystyki :P
Co do statystyk, to jak ktoś jest ciekawy to mam tutaj wszystkie ryby które w tym roku zlowilem i jest dokładny wykaz przynęt :) http://fishing-book.com/profile/30

Kadłubek

  • Gość
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #43 dnia: 30.10.2017, 16:50 »
Nie wszyscy mają tam konto...

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #44 dnia: 30.10.2017, 16:54 »
A właśnie. Co z Mariuszem? Też długo już siedzi cicho na forum.
Arek