Autor Wątek: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze  (Przeczytany 9354 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« dnia: 30.08.2018, 13:52 »
Garnuszek 14 litrów zakupiony. Można przystąpić do gotowania wywaru na miesiąc :)

Taki szczuplak, normalnie dziki biegacz, a połówkę świni na obiad w kotle warzy?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #1 dnia: 30.08.2018, 13:55 »
Jędruś... kręgosłup wrak. Biegałem trochę, tak po 15 minut 3x w tygodniu, z kręgosłupem było coraz lepiej... kolana mi zaczęły siadać. Kręgosłup wrócił do "normy", kolana bolą nadal. Normalnie tylko iść się uśpić.
Wypiłem 8 litrów takiego wywaru, mogę znowu zacząć przebieżki lekkie robić. A i z kręgosłupem jakby lepiej.
Próbuję się jakoś ratować, bo mam 40 lat, a szkielet 60-latka :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #2 dnia: 30.08.2018, 13:59 »
Dorzuć do tego Flexit. Grubas ze słabymi stawami radzi :thumbup:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #3 dnia: 30.08.2018, 14:01 »
Jędruś... kręgosłup wrak. Biegałem trochę, tak po 15 minut 3x w tygodniu, z kręgosłupem było coraz lepiej... kolana mi zaczęły siadać. Kręgosłup wrócił do "normy", kolana bolą nadal. Normalnie tylko iść się uśpić.
Wypiłem 8 litrów takiego wywaru, mogę znowu zacząć przebieżki lekkie robić. A i z kręgosłupem jakby lepiej.
Próbuję się jakoś ratować, bo mam 40 lat, a szkielet 60-latka :(

Coś bracie o tym wiem :'( Mam rwę kulszową, ostatnio kumple mnie na rękach wynosili z biura i wieźli do szpitala.
Niestety, warzenie wywarów z kości świniaka nie pomaga, zresztą leki też pomagają na krótko.
Wedla neurologa, pomóc może tylko chirurg i jego ostra kosa :(
Starość nie radość Miachale.
Ps. Grunt, że jeszcze kuśka staje :D :D :D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #4 dnia: 30.08.2018, 14:03 »
Dorzuć do tego Flexit. Grubas ze słabymi stawami radzi :thumbup:
Ze sztucznych wynalazków gdy trenowałem najlepiej działał na mnie Animal Flex. Kilka pokoleń kulturystów na tym jedzie. Nawet raz jeden ortopeda mnie zaskoczył i mi to przepisał. I to mogę szczerze polecić.
Ale próbuję czegoś naturalnego.

Jędruś... kręgosłup wrak. Biegałem trochę, tak po 15 minut 3x w tygodniu, z kręgosłupem było coraz lepiej... kolana mi zaczęły siadać. Kręgosłup wrócił do "normy", kolana bolą nadal. Normalnie tylko iść się uśpić.
Wypiłem 8 litrów takiego wywaru, mogę znowu zacząć przebieżki lekkie robić. A i z kręgosłupem jakby lepiej.
Próbuję się jakoś ratować, bo mam 40 lat, a szkielet 60-latka :(

Coś bracie o tym wiem :'( Mam rwę kulszową, ostatnio kumple mnie na rękach wynosili z biura i wieźli do szpitala.
Niestety, warzenie wywarów z kości świniaka nie pomaga, zresztą leki też pomagają na krótko.
Wedla neurologa, pomóc może tylko chirurg i jego ostra kosa :(
Starość nie radość Miachale.
Ps.Grunt, że jeszcze kuśka staje :D :D :D

Jędruś, byłeś kiedyś u dobrego fizjoterapeuty? Może cię facet nastawić i jeszcze dobrze będzie!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #5 dnia: 30.08.2018, 14:06 »
Animal jest ciutkę lepszy i dużo droższy.
Polecam jako uzupełnienie diety chociaż :thumbup: Zwiększy Ci wchłanialność wywaru ;)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #6 dnia: 30.08.2018, 14:09 »
;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #7 dnia: 30.08.2018, 14:14 »
Nigdy Michał nie byłem u takiego fachowca, ale chyba będę musiał się udać.

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #8 dnia: 30.08.2018, 14:19 »
Jędruś poszukaj fizjoterapeuty który stosuje terapie manualną. Ta terapia podobno postawi każdego :)
Marek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #9 dnia: 30.08.2018, 14:20 »
Pooglądaj sobie na YT. Naprawdę są to cudotwórcy.
Jeśli nie masz tak rozwalonego kręgosłupa jak ja, to Cię nastawi i będzie dobrze. Ja po nastawieniu po prostu powolutku się osuwam do tego, co było.

Dobrze pamiętam pierwszą wizytę, jak mi kręg wyskoczył między łopatkami. Oddychać się nie dało, masakra. Sąsiadka dała telefon. Zawieźli mnie... Pyk-pyk, chrup-trach... Nie wiem 2-3 minuty i wyszedłem nowonarodzony. Żadna kobieta mi tak dobrze nie zrobiła :D

Mój jeszcze taping (tejping, plastrowanie) robi. Czyli plastrami takimi okleja. U sportowców czasem to zauważysz. Teraz miałem przez tydzień i zapomniałem o kręgosłupie. Ale nie można ciągle nosić, bo mięśnie się osłabiają.

https://centrum.fizjoterapeuty.pl/kinesiotaping/bol-ledzwi-rehabilitacja-kinesiotaping/

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #10 dnia: 30.08.2018, 14:26 »
Jędruś poszukaj fizjoterapeuty który stosuje terapie manualną. Ta terapia ponowno postawi każdego :)
Potwierdzam. Terapia manualna jest najlepsza na ciężkie przypadki. Dobry fachowiec jest w Columan Medica W Łasku. Ogólnie świetna klinika.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #11 dnia: 30.08.2018, 14:39 »
Pooglądaj sobie na YT. Naprawdę są to cudotwórcy.
Jeśli nie masz tak rozwalonego kręgosłupa jak ja, to Cię nastawi i będzie dobrze. Ja po nastawieniu po prostu powolutku się osuwam do tego, co było.

Dobrze pamiętam pierwszą wizytę, jak mi kręg wyskoczył między łopatkami. Oddychać się nie dało, masakra. Sąsiadka dała telefon. Zawieźli mnie... Pyk-pyk, chrup-trach... Nie wiem 2-3 minuty i wyszedłem nowonarodzony. Żadna kobieta mi tak dobrze nie zrobiła :D

Mój jeszcze taping (tejping, plastrowanie) robi. Czyli plastrami takimi okleja. U sportowców czasem to zauważysz. Teraz miałem przez tydzień i zapomniałem o kręgosłupie. Ale nie można ciągle nosić, bo mięśnie się osłabiają.

https://centrum.fizjoterapeuty.pl/kinesiotaping/bol-ledzwi-rehabilitacja-kinesiotaping/

Jędruś poszukaj fizjoterapeuty który stosuje terapie manualną. Ta terapia ponowno postawi każdego :)
Potwierdzam. Terapia manualna jest najlepsza na ciężkie przypadki. Dobry fachowiec jest w Columan Medica W Łasku. Ogólnie świetna klinika.

Dzięki chłopaki, tak zrobię :thumbup:

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #12 dnia: 30.08.2018, 16:11 »
Tylko dobry lekarz może w tym zakresie pomóc. Najczęściej będzie to lekarz medycyny sportowej ... który Cię pokieruje do innych dobrych lekarzy, również z innych dziedzin medycyny. I taką drogę samemu bym obrał, gdybym miał problemy z kręgosłupem. Ale już nie mam. Wyleczyłem się siłownią. Dlaczego lekarz medycyny sportowej może pomóc? A no z uwagi na to, że szczególnie w lekkiej atletyce, sportach zespołowych typu koszykówka, siatkówka, problemy z kręgosłupem to norma. I nie zawsze konieczna jest wizyta u chirurga. W Polsce najczęściej to by ciachano pacjenta, a nie zawsze jest taka potrzeba ;) 

Większość preparatów kolagenowych  zawiera formy kolagenu, które są nie przyswajalne przez nasz układ pokarmowy, więc szkoda na to kasy, aczkolwiek placebo może działać cuda ;) W kulturystyce biorą coś znacznie mocniejszego i to działa, ale tego na receptę nie dostaniesz ;) Inaczej. Działa to co jest na liście substancji i metod zabronionych Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) i jako jedna z najczęstszych przyczyn zawieszenia lekkoatletów lub też ciężarowców. Suplementacja preparatami kolagenowymi w kulturystyce ma za zadanie przede wszystkim chronić psychikę, a nie stawy, co jest szczególnie istotne jak gość jest na cyklu, więc bierze się wszystko a nawet więcej i mówi się, że działa ;)

Działają zimne nóżki, tzw. zupy mocy - wywary na kościach. Jednak u każdego choroba różnie przebiega, więc nie każdemu to pomoże. Wszystko też rozbija się o regularność przyjmowania.  Dlatego żadni kręgarze, Zięby i inni cudotwórcy nie pomogą przy istnieniu poważnego stanu chorobowego. Jedynie lekarze mogą coś z tym fantem zrobić. Fizjoterapeuta też Cię tak nie poskłada, że wyeliminuje na stałe czynnik chorobowy.

Tak na marginesie w Stanach bardzo często trening siłowy jest wplatany w proces rehabilitacji. I ludzie często wracają do zdrowia nawet po bardzo poważnych kontuzjach z kręgosłupem. Przykładowo zawodnicy futbolu amerykańskiego w zawodowej lidze NFL są przywracani do zdrowia ze stanu, który u nas skończyłby się wózkiem do końca życia.

Dla znających angielski to takie przykłady jak ten niżej nie są jakimś wyjątkiem.
https://www.leeboycetraining.com/6-months-ago-learn-walk-heres-discovered/

Kilka ciekawych linków dla chcących wzmocnić sobie plecy na siłowni (jednak takie rzeczy dopiero po konsultacjach z fizjoterapeutą i lekarzem ... najlepiej tymi od sportu, bo inni uważają zwykle, że najlepsza jest operacja ;) )


https://drjohnrusin.com/minimize-low-back-pain-athletes/
https://drjohnrusin.com/the-cure-for-lower-back-pain/
https://drjohnrusin.com/chronic-injury-functional-fitness/
https://drjohnrusin.com/the-truth-behind-running-injury-science-fixing-the-most-broken-physical-practice-in-the-world/
https://www.t-nation.com/training/make-gains-even-with-back-pain
https://www.t-nation.com/training/how-to-train-through-injuries


BTW, wydzieliłbym temat odnośnie problemów z kręgosłupem ;)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #13 dnia: 30.08.2018, 17:49 »
Dlatego żadni kręgarze, Zięby i inni cudotwórcy nie pomogą przy istnieniu poważnego stanu chorobowego. Jedynie lekarze mogą coś z tym fantem zrobić. Fizjoterapeuta też Cię tak nie poskłada, że wyeliminuje na stałe czynnik chorobowy.
Amen.
Przerabiałem temat.
Adam

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #14 dnia: 30.08.2018, 19:11 »
Wątek wydzielony z "Gotujemy!" ;)