Autor Wątek: Balzer Magna Silver Winklepicker - klasyk  (Przeczytany 2483 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Balzer Magna Silver Winklepicker - klasyk
« dnia: 07.09.2018, 13:17 »
Kolejna recenzja starego ale calkiem żywego kija.

Wędka to dwuskład 300 cm, trzy bardzo cienkie szczytówki w zestawie (grubość montażowa 2,2 mm), szczytówki są dostarczane razem z tobą, ze względu na cienkość lubią się łamać. Po raz kolejny nie znam ciężaru wyrzutowego, podejrzewam coś około 35 gramów (jest delikatniejsza niż YAD) nie miała problemów z koszykami 25 g + zanęta/pellet. Długość transportowa to 134 cm, części nie są równe, podczas transportu szczytówka musi być zdemontowana.
Długość dolnika to 42 cm całości i 30 cm od końca uchwytu kołowrotka, mocowanie kołowrotka klasyczne dokręcane od dołu. Moim zdaniem dolnik mógłby być delikatnie dłuższy
ale to moje indywidualne preferencje. Uchwyt z dobrego jakościowo korka, miły w dotyku, świetnie zachował się przez około 20 lat, nie widać większych uszczerbków kolor nie stracił intensywności. Ostatnie 5 cm uchwytu jest delikatnie pogrubione. Blank dość cienki sprawiający dobre wrażenie, pod lakierem widać strukturę węgla. Uzbrojony w 12 sztuk przelotek dwustopkowych SIC (znalazłem tą informację w internecie). Jakość wykonania wzorowa, widać, że firma przyłożyła się do szczegółów.

Akcje kija określam jako semiparabolik. Nawet podczas holu średniej ryby wędka pięknie pracuje jednak daje poczucie kontroli. Przy holu karpia 3 kg nie odczuwałem żadnej obawy o sprzęt, dawał mi możliwość kontrolowania poczynań ryby, czuć zapas mocy. Przy rzucie wędka jest delikatnie kluskowata jednak nie ma problemu z celnością. Balzer sprawia wrażenie wędki bardzo współczesnej stworzonej specjalnie do metody na komercjach, gdyby był sprzedawany dzisiaj prawdopodobnie nazywałby się Balzer Magna Commercial Method Feeder. Jeśli ktoś będzie miał możliwość zakupu szczerze polecam.








Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Balzer Magna Silver Winklepicker - klasyk
« Odpowiedź #1 dnia: 07.09.2018, 13:27 »
No i znowu piękny kijek opisałeś brawo

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Balzer Magna Silver Winklepicker - klasyk
« Odpowiedź #2 dnia: 07.09.2018, 13:34 »
Ja dobrze widzę prawie pełną butelkę półtoralitrową wody? ??? I tylko takie ugięcie? :o

Cholernie mocny jak na pikera, jeśli YAD jest jeszcze mocniejszy, to można na nie łapać wszystko co pływa na komercji :)


Okulary, potrzebuję okularów.

Ale tak czy siak, jak mamy opisywać ugięcie, to ja bym optował w tym wypadku raczej za półparabolikiem, a może nawet progresem. Ale to tak na marginesie, recka bardzo fajna :thumbup: Fajne są te oldschoolowe kije.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Balzer Magna Silver Winklepicker - klasyk
« Odpowiedź #3 dnia: 07.09.2018, 13:40 »
Jego cw to chyba 60-80 gram czyli niewiele ma do winklepickera tak naprawdę :)

Ugięcie nie jest jednak zbyt szczęśliwe, przypomina mi mojego nieszczęsnego Dragona Combat Quiver -> czyli szczytówka niezbyt dobrze dobrana do blanku.

Szkoda ze u nas nikt nie robi wysokiej klasy feederów, tylko coś tam drago klepie w przedziale średnim a tak same budżety.
Ukraina, Węgry, Rosja, Niemy wszyscy coś maja z przedziału premium tylko my ciągle kupujemy prestony/browningi/flagmany i inne ;/



Tomek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Balzer Magna Silver Winklepicker - klasyk
« Odpowiedź #4 dnia: 07.09.2018, 13:42 »
Ja dobrze widzę prawie pełną butelkę półtoralitrową wody? ??? I tylko takie ugięcie? :o

Cholernie mocny jak na pikera, jeśli YAD jest jeszcze mocniejszy, to można na nie łapać wszystko co pływa na komercji :)


Okulary, potrzebuję okularów.

Ale tak czy siak, jak mamy opisywać ugięcie, to ja bym optował w tym wypadku raczej za półparabolikiem, a może nawet progresem.

Butelka to 500ml.

A tutaj fakt wpisałem semiparabolik a mi słownik podmienił, już zmieniam.

timken

  • Gość
Odp: Balzer Magna Silver Winklepicker - klasyk
« Odpowiedź #5 dnia: 21.09.2018, 07:58 »
Swego czasu, a było to baaaardzo dawno temu , tak ze 20 lat, posiadałem ten kijek. Była to moja pierwsza profesjonalna "drgająca szczytówka". Do dziś nie zapomnę prezentacji sprzedawcy w sklepie gdy uwiesił na nim ciężarek 100 gr i zaczął nim wymachiwać na wszystkie strony ???. Stwierdził, że jak ma się złamać to lepiej w sklepie niż nad wodą ;) Z powodzeniem używałem tego pickerka również do spinnigowania. Niestety połamałem wszystkie oryginalne szczytówki i wędka leżała w szafie. Bodajże 2 lata temu, jako że feederów itp. zrobił się u mnie dostatek ,głuuupi sprzedałem go za marne 50 zł :facepalm:

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Balzer Magna Silver Winklepicker - klasyk
« Odpowiedź #6 dnia: 21.09.2018, 08:22 »
Mam Balzera Magna Feedera do 80 g i czasem zastanawiam się nad tym, żeby na zasiadce w dzień pobawić się w metodę ;D
Kij kupiony w Niemczech jakieś 15 lat temu. Szczytówki ze szkła co oczywiście jest dla mnie atutem.
JKarp