Autor Wątek: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze  (Przeczytany 16207 razy)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Zastanawiam sie nad kupnem któregoś z tych narzędzi do nęcenia, prosiłbym o opinie kolegów którzy posiadają któryś z tych przyrzadów do zanęcania, opisania jak z celnością np i ogólnie czy jest to często praktykowane, a jeśli jest to w jakich przypadkach łowienia ryb, czy pod gruntówke lub (Method Feeder) możemy tym nęcić, pod spławik rzecz jasna jak najbardziej ? chyba że się myle, to prosze poprawić. :)
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #1 dnia: 14.04.2015, 22:12 »
Krzysiu napisz może jak daleko zamierzasz łapać,bo to z pewnością pozwoli lepiej określić potrzebny sprzęt.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #2 dnia: 14.04.2015, 22:13 »
Mam kolegów o zacięciu karpiowym,używają rur do kulek,widziałem jak strzelają można powiedzieć w punkt,ale maja wprawę
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #3 dnia: 14.04.2015, 22:15 »
do 40m zamierzam łowić, myśle nad zastosowaniem tego przy zwykłej gruntówce, lub metodzie, tak zanęcić czyms dodatkowym w miejsce lokowania koszyka, np pelletem lub kukurydzą, no sam nie wiem :). Czy to tylko dla karpiarzy  ? :)
Krzysztof

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #4 dnia: 14.04.2015, 22:19 »
. Czy to tylko dla karpiarzy  ?Myślę że ma szersze zastosowanie
Staś
Klasyczny Feeder

elvis77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #5 dnia: 14.04.2015, 22:19 »
Ja mam najmniejszą łyżkę do nęcenia. Nęcę ziarnem i pelletem pod spławik i grunt jak przygotowuję sobie łowisko. Pierwszą łyżkę zrobiłem sobie z obciętej butelki plastikowej zamocowanej na kiju.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #6 dnia: 14.04.2015, 22:20 »
ja myśle kupić coś, ale nie wiem co bedzie praktyczniejsze , rura, czy łycha..
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #7 dnia: 14.04.2015, 22:21 »
do 40m zamierzam łowić, myśle nad zastosowaniem tego przy zwykłej gruntówce, lub metodzie, tak zanęcić czyms dodatkowym w miejsce lokowania koszyka, np pelletem lub kukurydzą, no sam nie wiem :). Czy to tylko dla karpiarzy  ? :)
No to spomb lub rakieta będzie najlepsza,a jak bliżej proc. Większy pellet i kulki kobra lub łyżka na długim kiju.

Grzes77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #8 dnia: 14.04.2015, 22:24 »
http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=3467
Mam dokładnie tą łyżkę, jest wyprofilowana trochę pod rurę (kobrę) i śmiało garść pelletu 8mm, lub ugotowanej kukurydzy posyłam na ponad 30m.
Rurą nęciłem sporo przez kilka lat, i wyrzucenie kilograma kulek dla przedramienia to dobry wysiłek.
Taka łopatka wyrzuca wiadro ziaren i pelletów dosłownie w chwilę. Zwykłą kukurydzę z puszki też na kilkanaście metrów poślesz. Nawet białe robaki, pszenicę i konopie rzucam za jej sposobem, wolę od procy :thumbup:.

Edit: Może niejasno sprecyzowałem, ale ta dokładnie łyżka ma taki profil trochę pod kobrę, przy wyrzucie ziaren lub pelletów te ostatnie są tak jak w kobrze wystrzeliwane, ten profil łyżki zwiększa zasięg, a ramię mam 35cm do niej, można dać dłuższe i zwiększyć zasięg na spokojnie 40m pelletem 8mm, polecam ;).

Grzes77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #9 dnia: 14.04.2015, 22:28 »
No to spomb lub rakieta będzie najlepsza,a jak bliżej proc. Większy pellet i kulki kobra lub łyżka na długim kiju.

Tu się nie zgodzę, spomb wcale nie jest dobrym rozwiązaniem, zapraszam do mnie Daniel na małe testy, a zobaczysz, że np. 5 litrowe wiadro kuku gotowanej poślę na ponad 30m zanim rzucisz kilka rakiet. Takie łyżki można opanować pod kątem celności i odległości ;).

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #10 dnia: 14.04.2015, 22:29 »
Jak dla mnie to Spomb się sprawdza doskonale ,mam większą rakietę na osobnym kiju ,a najmniejszą bez problemy wyrzucisz feederem . Klipuje na odległości gdzie będę łowił i nęcę , najmniejszą donęcam w czasie łowienia . Dla mnie super a jak blisko to też łyżką ,wszystko zależy jak daleko nęcę .
Krzychu

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #11 dnia: 14.04.2015, 22:30 »
A jak łyżka się sprawuje przy kulach zanętowych
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #12 dnia: 14.04.2015, 22:32 »
No tak Grzesiu jasne ,że łyżka lepsza jak dorzucisz to bez 2 zdań ,tylko spomb wchodzi w grę jak łyżka nie ma takiego zasięgu :)
Krzychu

Grzes77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #13 dnia: 14.04.2015, 22:34 »
Tylko spomb nie zawsze się otwiera, mam wszystkie trzy wielkości i w każdej ten wnerwiający manewr się powtarza. Trzeba dobrze w powietrze rzucić by przycisk pacnął wodę z góry, jak rakieta trochę poleci płasko, to dupka a nie nęcenie. Do tego teoretycznie klipując i nęcąc spombem nie nęcimy tego samego miejsca, co myślimy, wystarczy trochę wyobraźni. Można używać spomba, ale to wcale nie proste urządzenie do opanowania. Na odległość do 40 m łyżka wg mnie najlepsza, no ale to moje zdanie ;).

Grzes77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #14 dnia: 14.04.2015, 22:35 »
A jak łyżka się sprawuje przy kulach zanętowych

Źle, kule dostają rotacji i w powietrzu przeważnie się rozlatują na drobniejsze części, jest to irytujące i trzeba mocno kleić, porażka.