Autor Wątek: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze  (Przeczytany 16144 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #30 dnia: 15.04.2015, 10:52 »
Co do długości sztycy przy łyżce. Prawa fizyki to jedno,ale na pewno wiele do powiedzenia ma tu giętkość takiej sztycy. Przy długiej zbyt elastycznej efekty takiego rzutu raczej będą mierne!
Arek

Grzes77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #31 dnia: 15.04.2015, 11:28 »
Grzes77 - możesz pokazać fotkę tej łopatki, ja właśnie zastanawiam sie czy dobrze będzie się rzucało tą łopatka, w tym sensie czy nie będzie leciał towar na szeroką powierzchnie wody... Zalezy mi na jak najcelniejszych wyrzutach
Na tym samym i mi zależy, wiadomo im dalej, tym rozrzut większy, ale jest to jak dla mnie porównywalne do procy, nie jest źle, masz fotki i tą właśnie łyżkę polecam.


Teraz odpowiem na temat fizyki. Chłopaki zastanówcie się, co odpowiada za przełożenie odległości - długość ramienia i siła wyrzutu ?
Nie chce z nikim drzeć kotów, tylko zastanówcie się przez chwilę?
Dlaczego kobry do strzelania kulkami mają kilkadziesiąt cm, przeważnie do metra, a nie 3m ?
Bo najważniejsza jest siła a nie długość, krótszym ramieniem machniemy silniej, niż nawet dwoma rękami trzymając długą 3m sztycę za głową. Wymianie zdań powinna towarzyszyć praktyka, zobaczcie ja poświęciłem trochę środków na różne warianty i dla mnie ta łyżka jest ideałem. Nie powinniśmy powielać błędów innych forów i cytować innych, sami sprawdźmy co się lepiej spisuje, to samo jeśli chodzi o ziarna i ich moczenie 12-24h, kolejna bzdura, ale to nie w tym temacie.

Dawid to nie ta łyżka, taką można na kilkanaście metrów nęcić, moja działa i jest tak samo wyprofilowana jak kobra, wystrzeliwuje ziarna i drobniejszy pellet jak kobra kulki, tu się przekłada zasięg, do 40m Kafarszczak to jest jak dla mnie najlepsze ;).

Edit: Łyżka nie jest sztywna, tylko z tworzywa elastycznego, może to też pomagać przy osiąganiu odległości ;).

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #32 dnia: 15.04.2015, 11:54 »
Czyja to produkcja?
Arek

Grzes77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #33 dnia: 15.04.2015, 11:57 »
http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=3467
Cormoran Pro Carp, może daleki zasięg, bo pod karpie wymyślona ;).

elvis77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #34 dnia: 15.04.2015, 11:59 »
Odnośnie mojej łyżki to faktycznie jest ona stosowana do bliskiego nęcenia do 20m,ale i do takiego nęcenia właśnie została zakupiona. Używam jej łapiąc (nęcąc) z łódki lub na stawach gdzie nie muszę lub się nie da daleko łapać.
Używanie 3 metrowej sztycy do łyżki to...trochę przerost formy nad treścią.
Będę się upierał przy zdaniu,że długość ramienia ma zasadnicze znaczenie przy odległości rzutu.
To tak jak byś twierdził,że 30cm wędką podlodową jesteś w stanie zarzucić dalej niż jakąkolwiek inną wędką.
Oczywiście po przekroczeniu pewnej długości nie jesteśmy w stanie nadać odpowiedniej prędkości początkowej czy też energii(opór powietrza,tarcie,masa ziaren,kulek itd). Dlatego nie stosuję się bardzo długich sztyc.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #35 dnia: 15.04.2015, 12:00 »
http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=3467
Cormoran Pro Carp, może daleki zasięg, bo pod karpie wymyślona ;).
Dzięki.
Arek

Grzes77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #36 dnia: 15.04.2015, 13:08 »
Używanie 3 metrowej sztycy do łyżki to...trochę przerost formy nad treścią.
...
Będę się upierał przy zdaniu,że długość ramienia ma zasadnicze znaczenie przy odległości rzutu.
To tak jak byś twierdził,że 30cm wędką podlodową jesteś w stanie zarzucić dalej niż jakąkolwiek inną wędką.
Pierwsza część zgoda, no a druga to mnie zupełnie źle interpretujesz.

Niech każdy łowi jak mu dobrze, tylko najpierw sprawdzi teorię w praktyce, 3m sztycą nie da się dobrze nęcić i nic podobnego nie miałem na myśli jak porównanie moich wcześniejszych wypowiedzi do tego, że można 30cm wędką zarzucać dalej niż inną, chyba nie załapałeś mojego toku rozumowania, szkoda ;).
Poczytaj Dniel wszystkie moje wpisy na spokojnie i zobaczysz, że nic takiego nie mam na myśli. Mieszkamy kilkanaście km od siebie, więc możemy porównać wszystko i spokojnie pogadać nad wodą, zobaczysz o co mi "kaman" i jak ta łyżka nosi pellet 8mm czy też kukurydzę ;).


Edit: Wracając do tematu: Łyżka zanętowa, rura zanętowa, ta moja to połączenie jednej i drugiej, do 40m polecam i tyle w temacie, nosi elegancko towar ;).

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #37 dnia: 15.04.2015, 13:40 »
Za mną jakiś bardziej przemawia ta rura, nie wiem czemu, bo nie używałem ani tego ani tego...
Krzysztof

Offline sawe89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piekary Ślaskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #38 dnia: 15.04.2015, 14:38 »
Ja tam cały czas używam spomba średniego jak i małego i nie narzekam napewno wolę nęcić spombem niż łyżką zanętową.Łyżki są dobre do nęcenia z pontonu.Łyżka może być dobra do rzucania kulkami z zanęty dobrze sklejonej widziałem jak jeden karpiarz nęcił właśnie łyżka i kukurydzą gotowana jakoś to za daleko nie leciało a i druga sprawa nęcenie łyżką to raczej dywanowo na większym obszarze .
Sebastian
Catch & Release - Złów i wypuść

Grzes77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #39 dnia: 15.04.2015, 16:37 »
Za mną jakiś bardziej przemawia ta rura, nie wiem czemu, bo nie używałem ani tego ani tego...
Jak same kulki lub gruby pellet to spoko rura, ale wyobraź sobie wyrzucenie kilograma kulek i pracę przedramienia ja zanim kupiłem sobie łódkę zanętową nęciłem rurą, dla mnie to porażka, do tego duża strata czasu.

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #40 dnia: 15.04.2015, 17:05 »
Ja używałem kiedyś rury i jednak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest solidna proca. Widełki wypalone z bl8 do tego czarne gumy ze stonfo lub zielone na mniejszy zasięg i to mi się najlepiej sprawdzało-największą skupienie uzyskiwałem właśnie procą.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #41 dnia: 15.04.2015, 20:55 »
ja kilograma kulek nie bede tym rzucał, ja chcę tylko  podrzucać tą łychą w miejsce gdzie spada koszyk, jakąś np kukurydze lub kukurydze z peletem żeby ryby zwabić czymś innym niż zanęta w koszyku :)
Krzysztof

Grzes77

  • Gość
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #42 dnia: 15.04.2015, 21:28 »
ja kilograma kulek nie bede tym rzucał, ja chcę tylko  podrzucać tą łychą w miejsce gdzie spada koszyk, jakąś np kukurydze lub kukurydze z peletem żeby ryby zwabić czymś innym niż zanęta w koszyku :)
Dokładnie tak robię, sypię kilka łopatek granulatu i pelletu 8mm i kukurydzę  przed rozłożeniem sprzętu i nim zacznę łowić już widać często spławy ryb. Następnie tylko koszyczkiem operuje i po 2 godzinkach znowu kilka łopatek ;).

Offline Corbi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Trzęsacz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #43 dnia: 29.05.2019, 23:37 »
Odnawiam temat, żeby nie zakładać nowego. Stoję przed wyborem łyżki zanętowej do zanęcania pod pickera/feedera i spławik.  Patrzę na łyżki Fox, czy to dobry wybór?
Zastanawiam się nad dwoma modelami:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/proce-kobry-rakiety-lyzki-do-necenia-fox/33809-lyzka-zanetowa-fox-particle-baiting-spoon.html
oraz
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/proce-kobry-rakiety-lyzki-do-necenia-fox/33810-lyzka-zanetowa-fox-large-baiting-spoon.html

Bardziej skłaniam się ku tej z dziurkami, bo według mnie zastosowanie to samo, a zawsze gdybym wyciągał coś z wody, to odsączy trochę. Przecież da się tym chyba zanęcać pelletami, kulkami i ziarnem tak samo jak tą pełną, więc czy jest sens rozmyślać nad tą drugą czy odrazu brać tą z dziurami?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Łyżka zanętowa, rura zanętowa - opinie i komentarze
« Odpowiedź #44 dnia: 29.05.2019, 23:38 »
Taką łyżka nie sypniesz daleko, to jest bardziej przydatne do nęcenia z pontonu.