Autor Wątek: Problem z Daiwa Emcast BR 5000  (Przeczytany 610 razy)

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Problem z Daiwa Emcast BR 5000
« dnia: 14.09.2018, 08:54 »
Witam szanowne grono. Pokrótce opiszę problem, jaki pojawił się podczas ostatniej wyprawy wędkarskiej. Pod koniec dwudniowej zasiadki zauważyłem wyraźny opór na korbie kręcioła, podczas zwijania pustego podajnika 45 g. Po załadowaniu podajnika torebką pva czuć opór podczas "przygotowania do rzutu". Od czterech sezonów Daiwa służyła mi do łowienia federem, gruntówką z sygnalizatorem i jako spomb :P.
Za radą kolegów sprawdziłem rolkę kabłąka, ściągnąłem schemat budowy i rozłożyłem "dziada". Niestety nie znalazłem przyczyny ciężkiej pracy kołowrotka. Łożyska na oko są spoko ;) , nie zauważyłem żadnych mechanicznych uszkodzeń na zębatkach etc. Pomocy!!! Może mi ktoś wskazać na schemacie gdzie powinienem szukać przyczyny?

Offline drzejko

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chcesz łowić - wypuszczaj!
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Problem z Daiwa Emcast BR 5000
« Odpowiedź #1 dnia: 14.09.2018, 09:16 »
Nie szukaj przyczyny, umyj stary smar benzyną ekstrakcyjną, (nie myj krytych łożysk), nałóż nowe środki smarne i sprawdź jak działa. Z moich doświadczeń wynika, że taki jak opisujesz opór może pojawić się gdy w użytkowanym przez pewien okres kołowrotku wytrze się smar na elementach mechanizmu posuwu szpuli.
Z pozdrowieniami,
Andrzej