Autor Wątek: Mały zagadkowy zbiornik na podkarpaciu!  (Przeczytany 607 razy)

Offline Conan53

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Mały zagadkowy zbiornik na podkarpaciu!
« dnia: 18.09.2018, 16:35 »
Witam wszystkich ;)
Mam nadzieję że wybrałem odpowiedni dział do mojego problemu czy inaczej może zapytania :)
W okolicy mojej rodzinnej miejscowości znajduje się zbiornik wodny na którym wędkowałem  z tatą jak byłem trochę młodszy. Jest to zbiornik sztuczny o dość dobrej wymianie wody z jak na Polskie warunki czystą wodą. Chciałbym się dobrać do tych ryb ale naprawdę nie mam na nie pomysłu :(
Jeżeli chodzi o brania na tym zbiorniku to wczesną wiosną są bardzo dobre brania i z czasem maleją aż do całkowitego ich ustania w sierpniu i wrześniu.
Jest duża presja wędkarska ale jak wytłumaczyć fakt ze 23 wędkarzy na zawodach przez cały dzień nie złowiło żadnego karpia czy amura? To nie tyczy się tylko zawodów...przez cały sierpień padło może ze 2-3 karpie w tym jeden za ogon ;D ;D. Zbiornik o mulistym dnie w kształcie typowej wanny z najgłębszym miejscem na środku i będzie to około 3,5 może 4 metrów. Nasuwa się pytanie czy te ryby tam wgl są?? Tak są bo nawet w słoneczne dni widuje się karpie po około 12-15 kilogramów. Wiem bo jeden też miał pecha i został wyciągnięty na spinning za ogon :0 Sa tez amury troche lina, dużo karasia, płoć, ukleja, szczupaki, sandacze, sumy, tołpygi i chyba tyle :) Największy karp złowiony tam normalnie (czyli za pysk) miał 7,5 kg). Nasuwa się pytanie dlaczego większe sztuki wgl nie biorą? Dlaczego w okresie sierpnia i września ciężko złowić nawet karasia? I jakie są wasze sugestie i pomysły na te ryby? Zbiornik ma powierzchnie około 1,5 ha i jest otoczony lasem ze wszystkich stron :)
Proszę o POMOC!! ;D :D

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mały zagadkowy zbiornik na podkarpaciu!
« Odpowiedź #1 dnia: 18.09.2018, 16:40 »
Może chodzi o temperaturę wody? Gnijaca roślinność na dnie, wytwarzająca strefę beztlenową?
Ja bym próbował z toni/powierzchni.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Conan53

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Mały zagadkowy zbiornik na podkarpaciu!
« Odpowiedź #2 dnia: 18.09.2018, 16:45 »
Ale dlaczego przez tyle lat nikt nie złowił tych większych karpi np. na wiosne gdy temperatura jest jeszcze okey??

Online Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mały zagadkowy zbiornik na podkarpaciu!
« Odpowiedź #3 dnia: 18.09.2018, 17:30 »
Spróbuj może Pellet Wagglera? Może to będzie sposób na "Twoje" rybki...

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mały zagadkowy zbiornik na podkarpaciu!
« Odpowiedź #4 dnia: 18.09.2018, 20:18 »
Niemożliwe, żeby ryby przez dwa miesiące wogóle nie żerowały. Nawet fakt, że zbiornik otoczony jest lasem i jest słabo przewietrzany nie tłumaczy tego. Ma, jak piszesz dość dobrą wymianę wody. Nie sądzę, żeby rybki odstawiały długotrwałą głodówkę ale raczej maja lepsze przysmaki lub żerują nie tam i nie wtedy, gdzie się ich zwykle szuka.
Aż strach to pisać na tym forum :-[ ale myślę, że warto jakiejś rybie, złowionej w tym "martwym" okresie zrobić sekcję zwok :-X i zobaczyć, czym się wtedy odżywia. Warto też spróbować łowić w "nietypowych" miejscach a więc nie ze środka, tylko przy samym brzegu, z pół toni lub z powierzchni.
Pozdrawiam,
Tomek