Autor Wątek: Boks zawodowy i amatorski  (Przeczytany 34928 razy)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #30 dnia: 11.11.2018, 20:21 »
Hehe. Jeden sędzia punktował 97-93 dla Szpilki ;) Ten był dopiero obiektywny :D
Inny 97-93 dla Wacha :D Tutaj też obiektywizm pełną gębą :D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #31 dnia: 11.11.2018, 20:39 »
Sędziowie to paradoksalnie ostatnie osoby które kierują się obiektywizmem przy punktowaniu walki :D Nie jest tajemnicą że dzisiejszy boks funkcjonuje tak , że wygrywa bardziej perspektywiczny zawodnik, z bardziej wpływowym promotorem niezależnie od tego co dzieje się w ringu. W Wacha który ma 39 lat już nikt nie zainwestuje. Co innego Szpilka który choć nigdy mistrzem nie zostanie to jednak jest medialny i przyciąga kibiców.

W grupie Sauerlanda niemieccy zawodnicy potrafią przegrać wyraźnie każdą rundę a i tak sędziowie orzekają ich zwycięstwo. Przeciwnicy często nie protestują bo normą staje się, że na punkty gospodarza nie można pokonać. Dlatego też nie dziwie się, że ludzie odwracają się od tego pełnego patologii sportu

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #32 dnia: 11.11.2018, 20:46 »
Punktowanie poszczególnych rund to trochę tak, jakby do końca życia założyć kolesiowi kaganiec, bo kiedyś jechał rowerem po pijaku. I to ma być wykładnikiem jego wartości? Co mnie obchodzi pierwsza runda i piękne pozy, kiedy ideą walki jest pokonanie przeciwnika?

Osobiście w ogóle nie wprowadzałbym limitu rund. Niech się leją do upadu, a nie kombinują z rozkładaniem sił, robieniem wrażenia, tańcem na nogach i żądleniem komara. Albo wchodzisz na twardo w taki układ, albo nie. Trzy gleby - nie ma gościa. Albo jedna konkretna. Albo wspólne poddanie walki.

Moim zdaniem prawdziwa wojna zaczyna się po 8-10 rundzie.


W takim układzie Szpilki nie widzę. Wacha - tak. Swoją drogą, chciałbym zobaczyć braderów Kliczków na nielimitowanym dystansie.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #33 dnia: 11.11.2018, 20:48 »
No widzisz ;) Skoro sędziowie nie są obiektywni, to nam też jest ciężko :D

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych O:) Być może ta walka została zakontraktowana tak, żeby dać Szpilce możliwość powrotu. Może tak miało być, że on wygra, ale przez jego własną głupotę nawet to się mogło nie udać? :D

Nielimitowany dystans... powrót do korzeni :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #34 dnia: 11.11.2018, 21:41 »
Ja tam na boksie się nie znam, ale zdjęcie bardzo ciekawe na FB znalazłem :-\
Robert

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #35 dnia: 11.11.2018, 22:02 »
Jestem ciekaw ile by wytrzymał Szpilka w ringu z Głowackim.
Walka "Główki" z Marco Huckiem była jedną z najlepszych... pokonał 13-to krotnego mistrza wagi junior ciężkiej.
To jest dla mnie "Pięściarz" :) Dodam ,że przez KO.

...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #36 dnia: 11.11.2018, 23:12 »

Najśmieszniejsze jest to , że tak marny bokser jak Szpilka wzbudza tyle emocji tylko dzięki swojej medialności. Wczoraj były 2 świetne walki : Usyk vs Bellew (ukrainiec to prawdziwy wirtuoz boksu) oraz Głowacki vs Własow a my tu rozprawiamy o jakimś gicie którego wykreowali na czołowego ciężkiego w Polsce :)

Dopiero później przeczytałem... W samo sedno . :beer:
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #37 dnia: 12.11.2018, 00:29 »
 Gdy chodzi o zasady punktowania, na pierwszym miejscu jest oczywiście liczba poprawnie zadanych ciosów (ale co to znaczy - że puknięcie należy liczyć jak mocne trafienie??? (i tu się zgodzę z przedmówcą i jego świetną metaforą:
Pewnie obsrały mnie już tysiące much w spektakularny  sposób, ale żadna nie zabiła. Ja zatłukłem ich wiele.
. Są także inne kryteria punktowania, które pozwalają zobiektywizować ocenę walki, jak choćby dominacja w walce, zaangażowanie i chęć zwycięstwa, czy przewaga techniczno taktyczna. Oczywiście te ostatnie kryteria mają chcarakter mocno uznaniowy i tu jest miejsce na wszelkiego rodzaju patologie. Sęk w tym, że z założenia sędzia ma być uczciwy i powinien używać ich w celu wydania sprawiedliwego werdyktu (lub może inaczej: służą do zapobieżenia wydania werdyktu niesprawiedliwego).

Nie jest tajemnicą że dzisiejszy boks funkcjonuje tak , że wygrywa bardziej perspektywiczny zawodnik,[...]W Wacha który ma 39 lat już nikt nie zainwestuje. Co innego Szpilka który choć nigdy mistrzem nie zostanie to jednak jest medialny i przyciąga kibiców.
Wczoraj, jeszcze przed walką, myślałem że jeśli Wach miałby wygrać musiałby to zrobić z dużą przewagą z powodów, o których piszesz. Tak chyba jest, niestety.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 639
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #38 dnia: 12.11.2018, 09:29 »
@Logarytm
Wach mógł po prostu powalić Szpilkę i prawie mu się to udało. Teraz dąży do rewanżu i wcale mu się nie dziwię.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #39 dnia: 12.11.2018, 09:37 »
Panowie obecnie box to tylko pieniądze ja nie mówię o teoriach spiskowych bo sędziowanie to już poniżej krytyki np.pierwsza walka Kovaliov z Wardem żenada, cały świat widział wygraną rosjanina tylko nie sędziowie ale tak miało być Ward generował większe zyski i tyle kasa kasa tylko to się liczy kolejny przykład Alvarez- Gołovkin to samo i mimo dopingu meksykaniec nie zdyskwalifikowany :( na boksie znam się doskonale i żal mi jak patrzę na to wszystko a uwielbiam ten sport .

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #40 dnia: 12.11.2018, 09:43 »
@Logarytm
Wach mógł po prostu powalić Szpilkę i prawie mu się to udało. Teraz dąży do rewanżu i wcale mu się nie dziwię.

Rewanż? :D :D :D  Chłopaki sporo zarobili i mają ochotę na kolejną sutą wypłatę :) Pamiętajmy, że w boksie chodzi tez o to, aby wykreować jakiś konflikt, zrobić emocje, aby ludzie się garnęli do wykupowania praw do oglądania walki. Dlatego Głowackiego nie oglądało tyle osób co Szpilkę. Nie wiem, czy on robi to specjalnie czy tez jest naprawdę taką tępą dzidą, ale to właśnie dzięki jemu zachowaniu tyle osób widziało tę walkę. Większość chciała, aby Szpilka dostał 'za swoje'.

Tak się robi teraz boks. Zobaczcie jak zarobił kasę McGregor z Mayweatherem. Przed walką jeździli od miasta do miasta i skakali sobie do oczu z mikrofonami w garściach. Masakra, ludzie to oglądali, ja również! I efekt? Zarobili furę pieniędzy, spokojnie mogą iść obaj na emeryturę i  żyć w dostatku do końca swoich dni... Według mnie Szpilka robił to samo, ale w polskim wydaniu. Chuliganerka i te sprawy ;) Taki polski bad boy :facepalm:
Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #41 dnia: 12.11.2018, 11:14 »
Gdyby nasz Artur skupił się bardziej na boksie i treningach mógłby być w topie HW niestety za dużo szczeka a za mało się przykłada do tego co robi i nigdy nie będzie na szczycie ;) powinien brać przykład z innych bokserów takich jak np. Łomaczenko,Pacman,Usyk Crowford to tytani tego sportu ludzie ułożeni na poziomie,którzy wiedzą co robią i osiągają swoje cele konsekwentnie :P

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #42 dnia: 12.11.2018, 11:30 »
Zainteresowanie boksem jest spore. Widzę, to po moim mieście. Ogrom ludzi trenuje boks i różne sporty walki. Boks to duże pieniądze i cała otoczka. Zrobienie show przed walką nakręca cały ten biznes. Mam jednak nieodparte wrażenie, że ostatnio już jest samo show, a walki i sportu niewiele. Proporcje zostały mocno zachwiane.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 639
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #43 dnia: 12.11.2018, 11:30 »
@Logarytm
Wach mógł po prostu powalić Szpilkę i prawie mu się to udało. Teraz dąży do rewanżu i wcale mu się nie dziwię.

Rewanż? :D :D :D  Chłopaki sporo zarobili i mają ochotę na kolejną sutą wypłatę :) Pamiętajmy, że w boksie chodzi tez o to, aby wykreować jakiś konflikt, zrobić emocje, aby ludzie się garnęli do wykupowania praw do oglądania walki. Dlatego Głowackiego nie oglądało tyle osób co Szpilkę. Nie wiem, czy on robi to specjalnie czy tez jest naprawdę taką tępą dzidą, ale to właśnie dzięki jemu zachowaniu tyle osób widziało tę walkę. Większość chciała, aby Szpilka dostał 'za swoje'.

Tak się robi teraz boks. Zobaczcie jak zarobił kasę McGregor z Mayweatherem. Przed walką jeździli od miasta do miasta i skakali sobie do oczu z mikrofonami w garściach. Masakra, ludzie to oglądali, ja również! I efekt? Zarobili furę pieniędzy, spokojnie mogą iść obaj na emeryturę i  żyć w dostatku do końca swoich dni... Według mnie Szpilka robił to samo, ale w polskim wydaniu. Chuliganerka i te sprawy ;) Taki polski bad boy :facepalm:

Przede wszystkim biorę pod uwagę aspekt finansowy.
Dla nich taka krajowa gala to max na co mogą w tej chwili liczyć. Jeśli Szpilka i tutaj by przegrywał to pozostałoby mu tylko nasze śmieszne KSW. To że zarabiają to dobrze. Ja jednym i drugim stoją jacyś ludzie których też trzeba utrzymać. Raczej na wielkie kokosy nie mogą liczyć, ale zawsze jest jakieś utrzymanie.
Nie wiem na ile Szpilka jest sprawny intelektualnie aby kreować rzeczywistości wokół siebie. Stawiam na to, że rzuca się do ludzi bo nie potrafi inaczej.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 639
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Boks zawodowy i amatorski
« Odpowiedź #44 dnia: 12.11.2018, 11:38 »
Gdyby nasz Artur skupił się bardziej na boksie i treningach mógłby być w topie HW niestety za dużo szczeka a za mało się przykłada do tego co robi i nigdy nie będzie na szczycie ;) powinien brać przykład z innych bokserów takich jak np. Łomaczenko,Pacman,Usyk Crowford to tytani tego sportu ludzie ułożeni na poziomie,którzy wiedzą co robią i osiągają swoje cele konsekwentnie :P

Też mi się tak wydaje. Chociaż różnie bywa. Większość bokserów z Top wcale nie zachowują się jak idioci. Anthony Joshua czy Kliczko potrafią nieźle wyrażać swoje myśli, co więcej ten drugi jest nieźle wykształcony. Wiem, że Tyson Fury miał swoje pięć minut, ale raczej więcej ich mieć nie będzie. Był też Mike Tyson, z jedej strony bestia do ubijania przeciwników, z drugiej idiota który przepuścił ogromny majątek.