Autor Wątek: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników  (Przeczytany 7399 razy)

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Witam,
Noszę się z zamiarem zakupu brolki. Wybór padł na Fox Supa 60 system ( trochę dużo transportowo bo 180 cm, i wagowo ok 10 kg) lub Trakker Tempest brolly V2 ( brak otwieranych moskitier, mała transportowa 110 cm i waga 5 kg, szybki system rozkładania). Proszę o opinie co do brolek nie tylko wymienionych (wady, zalety). Jeśli ktoś posiada  którąś z wyżej wymieniony i oceniłby ją rzetelnie będę wdzięczny.Może  Luk  lub Krystian zrobiłby małą recenzję :D swoich brolek?

Trakker - Fox -
Pozdrawiam

Marek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #1 dnia: 27.09.2018, 23:36 »
Ja to stary namiociarz jestem :) Nigdy nie używałem brolly i sam byłem ciekaw, jak rozwinie się temat. Ale chyba wśród naszych wędkarzy to też rzadki ekwipunek.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #2 dnia: 27.09.2018, 23:41 »
Bierz starego Titana ;) Swoje waży, ale konstrukcja jak i materiał jest pancerny.

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #3 dnia: 28.09.2018, 07:23 »
Bierz starego Titana ;) Swoje waży, ale konstrukcja jak i materiał jest pancerny.

Ja zaliczam 4-5 nocek w sezonie i ciężki namiot nie za bardzo mi potrzebny. Lekkie brolly z szybkim rozkładaniem bedzie ok.
Pozdrawiam

Marek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #4 dnia: 28.09.2018, 07:43 »
Ja mam Foxa Ultra System i mi on wystarcza. Po kupnie krótszego łóżka jestem w stanie wsadzić swoje graty do środka i jeszcze krzesło :) Sama jakość jest super, zwłaszcza wpinka zapobiegająca kondensacji. Dla mnie wersja na cały rok.

Ogólnie jednak jestem zdania, że warto mieć i jedno i drugie, lub szybkie brolly i 'wolne' (albo namiot) :) Chodzi o to, że na niektóre zasiadki od maja do wrześnie wystarczy brolka, którą się rozkłada szybciutko i wkłada łóżko. Mój Fox niestety szybki nie jest tak jakbym chciał. Dla tych co kupują namioty najważniejszą rzeczą jaka bym rozpatrywał jest tylne okno. Bez niego namiot staje się w ciepłe dni piekarnikiem i utrudnia to strasznie sprawę. Tylne okno pozwala nawet w upał stworzyć przewiewne miejsce dające cień. Tani Tempest bez okna może okazać się więc wtopioną kasą. Lepiej kupić coś tańszego lub o gorszej jakości/cenie, ale z opcją wentylacji. Najlepiej jednak na namiot zaoszczędzić i kupić coś porządnego. Bo tanie rzeczy strasznie wkurzają i po czasie chcemy czegoś innego, solidnego.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #5 dnia: 28.09.2018, 07:44 »
Ten Trakker mi się bardzo podoba :)
Tak tylko piszę, bo nigdy nic takiego nie miałem. To nie jest głos w dyskusji.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #6 dnia: 28.09.2018, 08:33 »
Jak jest z ta parą? Kiedy to zjawisko się pojawia? Trakker wcale nie jest tani, chcąc mieć wszystkie elementy Foxa wyjdzie drożej, ale system rozkładania dla mnie genialny, i długość transportowa ma dla mnie znaczenie. Fakt nie ma okna, czy bez panela przedniego w lato też będzie tak gorąco?
Pozdrawiam

Marek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #7 dnia: 28.09.2018, 08:40 »
Pewnie chodzi o ruch powietrza. Jak nie ma przewiewu na wylot, to się robi poduszka powietrzna nieruchoma, która się cały czas nagrzewa...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Xeo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #8 dnia: 28.09.2018, 09:50 »
Ja korzystam z namiotu przy dłuższych zasiadkach czy wypadach. ;)
Trochę waży ale rozłożenie i złożenie zajmuje ok 15 minut.

Offline Supertrampek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 23
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #9 dnia: 28.09.2018, 10:12 »
Jestem uzytkownikiem Tempesta v2 . Dokupilem do niego podłoge i panel przedni oraz narzute. Spedzilem w nim ok 10 nocek w tym roku od konca kwietnia. Ogolnie caly system oceniam pozytywnie. Dla mnie najwazniejsza byla waga, dlugosc transportowa i szybkosc rozkladania. Fakt, że namiocik nie ma luftu wentylacyjnego mi akurat nie przeszkadza bo zazwyczaj spedzam w nim nocki. Wystarczy zostawić otwarte dzrzwi z moskitierą w panelu przednim i jest ok. Oczywiscie na cieple noce mozna dokupic osobną  moskitiere w miejsce panelu przedniego.  Konstrukcja jest niezwykle stabilna. Co do minusów to są problemy z kondensacją pary wodnej na sciankach jak jest chłodniej, ale można to rozwiązać zakładając dodatkową narzutę.  Cenowo nie jest to tanie rozwiązanie ale można osobno kupic dowolne elemety zestawu niekoniecznie wszystkie od razu. Ja jestem zadowolony. No i po założeniu narzuty mamy mała dwójkę w której zmiesci się dwie osoby.

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #10 dnia: 28.09.2018, 10:24 »
Dzięki wielkie. Cenne informacje. Piszesz, że para pojawia się jak jest chłodniej, ale o ile chłodniej? Różnica noc/dzień w lecie czy raczej jesień? Podejrzewam że z problemem pary przy różnicy temperatur boryka się większość brolek, jak i część namiotów.

Łapka dla Ciebie za wpis.

A to panel przedni ma wbudowaną moskitierę?



Edycja moderatora: Prosimy zamiast pisania kilku postów pod sobą, używać opcji "modyfikuj".
Pozdrawiam

Marek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #11 dnia: 28.09.2018, 12:08 »
Też się zastanawiam nad zakupem Trakkera i to  już od jakiegoś dłuższego czasu. Ma to być moje pierwsze brolly. Jako, że do wiosny jeszcze trochę czasu pozostało to i ja się jeszcze trochę pozastanawiam ;) Na tym filmie jest on dobrze pokazany


Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #12 dnia: 28.09.2018, 12:31 »
To podobnie jak ja Selektor. Kto wie może z wiosny jakiś lift jeszcze zrobią. Ale na chwilę obecną jest to mój faworyt mimo braku okna z tyłu.
Filmy już obejrzałem wszystkie :D dostępne
Pozdrawiam

Marek

Offline Supertrampek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 23
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #13 dnia: 28.09.2018, 13:38 »
Z tą kondensacją to chyba jest tak, że im bardziej temperatura otoczenia przybliża się do temperatury punktu rosy to kondesacja następuje.  Zauwazylem trochę skroplin na wiosne ale specjalnie mi to nie przeszkadzalo. Inna sprawa, żę rok mamy generalnie suchy więc nie było często dużej wilgotności powietrza.

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Brolly za i przeciw. Doświadczenia użytkowników
« Odpowiedź #14 dnia: 28.09.2018, 17:42 »
Kondensacja ma niewiele wspólnego z wilgotnością powietrza. To raczej zjawisko powstające podczas różnic temperatur na zewnątrz i wewnątrz namiotu. Jeśli nie mamy "tropiku", overwrapa, to para zbiera się nam wewnątrz namiotu. Jeśli posiadamy narzutę, to skraplanie występuje na wewnętrznej jej części. Im zimniej na zewnątrz tym mocniej parujemy... To tak po mojemu. 8)
Edit. Namiot, brolly czy shelter, z overwrapem są zdecydowanie cieplejsze.