Autor Wątek: Łódka zanętowa - co polecacie?  (Przeczytany 19508 razy)

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Łódka zanętowa - co polecacie?
« dnia: 19.04.2015, 19:52 »
Panowie szukam lodki zanętowej a ze nie miałem z tym kontaktu i nie wiem co jest dobre proszę was o pomoc.
Lodka będzie używana do wywozu zanęty i zestawu na maksymalna odległość 200m. Ważne dla mnie aby posiadała echosondę i fajnie by było jak by miała GPS. Cena tak do 2000-2500 zl. No i to chyba tyle z jakis moich specjalnych wymagan. Ma byc dobra. Dostane cos takiego za ta cene czy lepiej jeszcze zbierac? Moze cos polecicie?
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: 19.04.2015, 20:00 »
Kiedyś pobieżnie obczajałem ceny tych sprzętów i z tego co zauważyłem, to w tej cenie z GPS i echo, to raczej nie poszalejesz.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: 19.04.2015, 20:56 »
No wlasnie tez widze wiec moze cos bez echosondy i gps. Na poczatek mi wystarczy a na nastepny sezon nazbieram i dokupie echosonde bo chyba jest taka mozliwosc. :)
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #4 dnia: 20.04.2015, 07:31 »
Nie lepiej sobie zrobić łódkę? To nic trudnego. A czy to będzie frog czy samorobka to bez różnicy bo ma służyć do wywozki nic więcej. Jak idziesz na zasiadke to na jaki okres? Frogiem długo nie poplywasz. Robie teraz druga lodke i koszt budowy nie przekroczy 700zl a gps to ściema tylko marker zaznaczy dobrze. Będą chmury i po gps będzie.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #5 dnia: 20.04.2015, 08:07 »
Nie lepiej sobie zrobić łódkę? To nic trudnego. A czy to będzie frog czy samorobka to bez różnicy bo ma służyć do wywozki nic więcej. Jak idziesz na zasiadke to na jaki okres? Frogiem długo nie poplywasz. Robie teraz druga lodke i koszt budowy nie przekroczy 700zl a gps to ściema tylko marker zaznaczy dobrze. Będą chmury i po gps będzie.

Ostatnio rozmawiałem z pewną Panią doktorantką zajmującą się GPS na Wydziale Geodezji lokalnego uniwerka i ona twierdziła, że chmury do odbioru GPS nie mają nic do rzeczy :)

Poza tym zrobienie własnej łódki zanętowej, to świetny pomysł. Trzeba tylko wiedzieć jak i mieć gdzie (o czasie to nawet nie wspomnę). Uważam, że GPS jednak się przydaje, bo oko ludzkie jest zawodne, a dokładne wycyrklowanie obszaru zrzutu stojąc 100m od łódki jest trudne, nawet bardzo.

Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #6 dnia: 20.04.2015, 08:09 »
Nie lepiej sobie zrobić łódkę? To nic trudnego. A czy to będzie frog czy samorobka to bez różnicy bo ma służyć do wywozki nic więcej. Jak idziesz na zasiadke to na jaki okres? Frogiem długo nie poplywasz. Robie teraz druga lodke i koszt budowy nie przekroczy 700zl a gps to ściema tylko marker zaznaczy dobrze. Będą chmury i po gps będzie.
Nie rozumiem czyli twoim zdaniem jak sa chmurymgps nie dziala czy takie slabe gps montuja do tych lodek ?
Maciek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #7 dnia: 20.04.2015, 15:53 »
 Dokładność GPS w lodkach pozostawia wiele do życzenia. Znam modelarza ktory mi to wytlumaczyl i wole zainwestować w kamerę na łódce niż gps ktory ma dokładność do 5m. Poza tym sam gps i echo to 3k na początek.  Ogólnie chodziło mi o pogodę. Często używam navi i wiem że nie do końca działa to dobrze. Ja ide w kamerę i marker i wtedy dokładność to 30cm. Uwierz mi że bardzo byłem napalony na gps lecz odpuscilem bo nie ma sensu.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline K0NR@D

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • No Kill Carp Team Poland - Fan page on Facebook!
  • Lokalizacja: Jaworzno, Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #8 dnia: 20.04.2015, 16:01 »
Nie lepiej sobie zrobić łódkę? To nic trudnego. A czy to będzie frog czy samorobka to bez różnicy bo ma służyć do wywozki nic więcej. Jak idziesz na zasiadke to na jaki okres? Frogiem długo nie poplywasz. Robie teraz druga lodke i koszt budowy nie przekroczy 700zl a gps to ściema tylko marker zaznaczy dobrze. Będą chmury i po gps będzie.

Mógłbyś pokazać na zdj. ?
Pozdrawiam, No Kill Carp Team Poland
Zapraszam do polubienia profilu na FB! No Kill Carp Tam Poland!!!

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #9 dnia: 20.04.2015, 16:32 »
Jest w dziale rękodzieło :) prototyp mój. Obecna jest o 3kg lzejsza i aparatura będzie z telemetrią i cena jak pisałem okolo 700
Zmieniłem wiele rzeczy w niej. Tym prototypem posługują się koledzy i są bardzo zadowoleni




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #10 dnia: 20.04.2015, 17:15 »
Dokładność GPS w lodkach pozostawia wiele do życzenia. Znam modelarza ktory mi to wytlumaczyl i wole zainwestować w kamerę na łódce niż gps ktory ma dokładność do 5m. Poza tym sam gps i echo to 3k na początek.  Ogólnie chodziło mi o pogodę. Często używam navi i wiem że nie do końca działa to dobrze. Ja ide w kamerę i marker i wtedy dokładność to 30cm. Uwierz mi że bardzo byłem napalony na gps lecz odpuscilem bo nie ma sensu.
Szczerze to mnie zaskoczyles ja osobiscie uzywam gps dobre 10 lat teraz mam drugiego obydwa garminy z wyzszej polki i ogolnie jak piszesz ze gps zle dziala jak sa chmury to bajka dla niepelnosprawnych w tym co mam jest 12 satelit
plywam bardzo czesto w dni pochmurne i mgly gdzie swiata na 3 m nie widac mieszkam w gorach czyli masz wszystkie ekstremalne zjawiska a gps doprowadza mnie za kazdym razem na miejscowke pare kilometrow na otwartej wodzie do markera bez bladnie plyne
takze polecam poplywac korzystac z gps tylko tak jak mowie porzadny sprzet gps wodny z mapa polski nie jakies nawigacje do biegania czy gorskie lub aplikacje na komurki itp wynalazki
tylko profesjonalny sprzet troche kasy to kosztuje ale urzadzenie dla kogos kto plywa to jest cos co polecam
Maciek

Offline zanderro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 1
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #11 dnia: 20.04.2015, 18:10 »
Mam SMARTboat EXTREME II, polecam :)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #12 dnia: 20.04.2015, 21:46 »
Ile taki GPS dokladny kosztuje? Dziwne znam ludzi osobiście którzy mi pomysł GPS z głowy wybili bo niedokladny jest ludzi którzy budują łódki byłem w ich pracowniach.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #13 dnia: 20.04.2015, 21:54 »
Koledzy używają tego sprzętu -> http://baitboat.pl/echosondy-i-gps/gps-bezprzewodowy.html
Robiliśmy testy na dużej wodzie. Nie sądziłem, że będzie to tak dokładne. Przy wywózce na 400 metrów potrafił co do 1,5 metra pokierować łódkę. Dzięki temu wynalazkowi nowocześni karpiarze łowią na elektrowni coraz większe ryby.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łódka zanętowa - co polecacie?
« Odpowiedź #14 dnia: 20.04.2015, 22:01 »
Koledzy używają tego sprzętu -> http://baitboat.pl/echosondy-i-gps/gps-bezprzewodowy.html
Robiliśmy testy na dużej wodzie. Nie sądziłem, że będzie to tak dokładne. Przy wywózce na 400 metrów potrafił co do 1,5 metra pokierować łódkę. Dzięki temu wynalazkowi nowocześni karpiarze łowią na elektrowni coraz większe ryby.
Mateusz do tego dobra lodz to z 6 tysi wyjdzie komplet jezu to za taka kase mam lodz 3,9 echo silnik i skrzynke piwa
Maciek