Autor Wątek: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g  (Przeczytany 5943 razy)

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« dnia: 14.10.2018, 23:24 »
Dzisiejszy pełnołuski 4,90 kg 65 cm - hol trwał 15 minut  surfcastingowym h.f. MS Range Econ 4,22m do 180g z około 100m- przypon żyłka 0,20 mm , haczyk nr.10 bezzadziorowy . Dostał "buzi" na pożegnanie i w uznaniu jego waleczności.
PS. Tej samej wielkości karpia, złowionego 10 dni temu holowałem 2 minuty paraboliczną Daiwą WindCast 3,60 m do 80g.


Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #1 dnia: 14.10.2018, 23:44 »
Ryba ładna, ale ten kij nawet nie leżał obok kijów do surfcastingu. To jest typowy feeder na rzeki lub do dużych odległości.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #2 dnia: 15.10.2018, 06:14 »
Chciałbym zgłosić, że nie widać zdjęć...
Marcin

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #3 dnia: 15.10.2018, 06:27 »
Ryba ładna, ale ten kij nawet nie leżał obok kijów do surfcastingu. To jest typowy feeder na rzeki lub do dużych odległości.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Typowy kij do surfa to tzw. "pała". Z tych pał używałem przed laty b.drogich kijów firmy Dega do 300g (ale były lekkie)
Ale ja wyraźnie napisałem , cyt"...surfcastingowym h.f. ..." Tak, jest to więc feeder a nie pała.
A tak na marginesie, przed Degami do surfa z plaż używałem właśnie h.f. - ów z których z podbiegu rzuty były 120-130 m.

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #4 dnia: 15.10.2018, 06:31 »
Chciałbym zgłosić, że nie widać zdjęć...

A ja znowu nie mogą wstawiać zdjęć "z automatu" Załącz . Nie rozumiem dlaczego , gdyż pliki są niewielkie i w jpg.
Muszę więc wstawiać przez link z Foto Google.

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #5 dnia: 15.10.2018, 06:32 »


Ryba ładna, ale ten kij nawet nie leżał obok kijów do surfcastingu. To jest typowy feeder na rzeki lub do dużych odległości.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Typowy kij do surfa to tzw. "pała". Z tych pał używałem przed laty b.drogich kijów firmy Dega do 300g (ale były lekkie)
Ale ja wyraźnie napisałem , cyt"...surfcastingowym h.f. ..." Tak, jest to więc feeder a nie pała.
A tak na marginesie, przed Degami do surfa z plaż używałem właśnie h.f. - ów z których z podbiegu rzuty były 120-130 m.

To jest heavy feeder, a nie surfcastingowy heavy feeder. To, że wykorzystać go można do surfcastingu nic nie znaczy. Jak na spining założę zestaw karpiowy to będzie carp spining?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #6 dnia: 15.10.2018, 06:38 »
napisałem skrót h.f. - który oznacza heavy feeder.
Apropo's , jest coś takiego jak light-surfcasting , uprawiany ciężkimi feederami a nie pałami.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #7 dnia: 15.10.2018, 06:39 »
Typowy kij do surfa, jest do surfa. Są kije z delikatnymi szczytówkami, które pokażą najdelikatniejsze branie, ale nie nadają się na trudne warunki i są wędki którymi łowi się przy niesprzyjających warunkach pogodowych.
Pewnie łowiłeś tymi "HF" przy metrowych falach i będziesz udowadniał jak to wspaniale pokazywały brania.
Chciałbym zobaczyć choćby jeden rzut surfowy tymi "HF-mi" chyba że ciężarkiem 30g. Rzutu ciężarkiem 150g nie przeżyje żaden feeder!!!
Marcin

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #8 dnia: 15.10.2018, 06:44 »
...
Chciałbym zobaczyć choćby jeden rzut surfowy tymi "HF-mi" chyba że ciężarkiem 30g. Rzutu ciężarkiem 150g nie przeżyje żaden feeder!!!

a kto rzuca ciężarkami 150 g ??? chyba ktoś "psychiczny" albo komu "pan sprzedawca doradził" :D
Poza tym , ja nie rzucałem z ciężarkiem, tylko z podajnikiem method XXL 70g, który wypełniony ważył ok 115-120g.

PS. Więcej nie wstawię tu żadnych fotek, bo znowu zaczynają się głupie teksty od tzw. "ekspertów".
Na surfcaście zęby zjadłem, a pouczać mnie może np. Arek Kąkol (wyczynowiec) z którym razem łowiliśmy.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #9 dnia: 15.10.2018, 06:47 »
To czym ty rzucasz z plaży? podajnikami?
Sugerujesz, że jestem psychiczny? Ja Ciebie nie obrażam.
Marcin

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #10 dnia: 15.10.2018, 06:53 »
Własnej roboty na maxa aerodynamicznymi ciężarkami ołowianymi , które mają przody i tyły z czystej cyny , która jest 4 razy twardsza niż ołów. Oprócz tego specjalnymi ciężarkami 100g , które mają z tyłu mini-koszyczki , wypełnione ważą 120g.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #11 dnia: 15.10.2018, 06:59 »
Facet obrażasz mnie, strugasz speca we wszystkim... Ja łowie na plaży od kilku sezonów i to z gośćmi, którzy są w kadrze surfowej polski. Wiem co pisze i nie jedną wędką rzucałem.
Napisałem, że nie widać zdjęć, a Ty zamiast w końcu ogarnąć jak prawidłowo wstawia się zdjęcia, to od razu foch jak nastolatka.
I po za tym jak ktoś zwraca Ci uwagę, to robisz zaraz prywatne obraźliwe dopisy.
Ja Ciebie nie obrażam i wymagam tego samego.
Marcin

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #12 dnia: 15.10.2018, 07:06 »
Własnej roboty na maxa aerodynamicznymi ciężarkami ołowianymi , które mają przody i tyły z czystej cyny , która jest 4 razy twardsza niż ołów. Oprócz tego specjalnymi ciężarkami 100g , które mają z tyłu mini-koszyczki , wypełnione ważą 120g.
A na zawodach też łowiłeś tymi mini koszyczkami?
Ja też używam koszyczków zakończonych ciężarkiem w kształcie piramidy. Bez towaru 100g z towarem koło 150g. Na fali powyżej 1m na taki zestawy już nie połowisz, bo pod nogi zepchnie.
Ciężarki surfowe wszystkie są areodynamiczne. Cyna jest dwa razy lżejsza i dlatego się nie sprawdza.
Jest kilka typów ciężarków do surfcastingu. Każdy na inne warunki i do innych zestawów końcowych.
Marcin

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #13 dnia: 15.10.2018, 07:10 »
... Ja łowie na plaży od kilku sezonów i to z gośćmi, którzy są w kadrze surfowej polski. Wiem co pisze i nie jedną wędką rzucałem.
...

...dziwne, bo nigdy Cię na plaży nie spotkałem. Chyba, że łowiłeś w Czołpinie lub w Orzechowie.
Naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że ciężarkami 150g rzuca CHYBA KTOŚ PSYCHICZNY ...itd , i nie było to skierowane do żadnej określonej osoby, a tym bardziej do Ciebie.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pełnołuski na surfcastingowego HF 4,22 m 180 g
« Odpowiedź #14 dnia: 15.10.2018, 07:17 »
Panowie, ja wiem, że jest poniedziałek, ale więcej luzu  :)