Autor Wątek: Ankieta wędkarska Decathlonu  (Przeczytany 5497 razy)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Ankieta wędkarska Decathlonu
« Odpowiedź #45 dnia: 26.10.2018, 22:25 »
I w dodatku jedna składka na cały sklep ... ta na wódkę. Piękna sprawa. Z drugiej strony wykasowałbym ten wpis... Bo wiesz, nie zdradza się swoich miejscówek. W dodatku to takie niepatriotyczne, u Francuzów pod dachem.
Hehe. I przyjdzie jeszcze Pani manager o talii osy i zapyta, "Panowie! Jakie macie robaczki?" ;D
Wy: jest branie! ;D
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ankieta wędkarska Decathlonu
« Odpowiedź #46 dnia: 26.10.2018, 23:05 »
E... na wękarskim kobiet ni ma. A jeśliby przyszedł manager, to tylko po to, aby powędkować nie płącąc składki ;) ;) ;) Na sępa... A to nie jest ładnie >:( 
E tam, u Francuzików pod dachem jest jak najbardziej patriotycznie - będziemy testowali wszystkie możliwe wędki, połowę z nich połamiemy, a drugą połowę wspaniałomyślnie oszczędzimy.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ankieta wędkarska Decathlonu
« Odpowiedź #47 dnia: 27.10.2018, 06:04 »
No i wypełnione ciekawa ankieta

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ankieta wędkarska Decathlonu
« Odpowiedź #48 dnia: 27.10.2018, 09:07 »
Kupiłem tam stół do ping-ponga plus paletki ... powiedzmy, że ujdzie, ale sprzęt wędkarski...
W Lidlu też można dostać sprzęt wędkarski
Kąśliwie:
Kupiłem ramię do feedera od Prestona.
U lokalnego spawacza też można, ale...

I po co takie komentarze? :P

Nie masz racji według mnie. Może wątek o Jaxonie mocno tobą wstrząsnął, jednak nie posuwajmy się tam gdzie nie trzeba. Preston robi dobre rzeczy, Decathlon zaś ma strzały. Czyli pojedyncze, ciekawe rzeczy. Trzeba zrozumieć, że francuskie sklepy wędkarskie to nory w większości przypadków, z towarem kosztującym krocie. Mają marże tak ustawione, że to co w UK jest po 6 funtów, tam wychodzi w cenie 8-9 funtów (po przeliczeniu na Euro). Szok! Pewien więc sposób sprzedaży przeniesiono do Polski ;)

Kolejna rzecz to podejście do tematu sprzętu, jakości ekspozycji, uzupełniania ubytków. Tutaj często jest masakra, w kilku Decathlonach jest po prostu syf i bałagan na maksa. Zaś sposób sprzedaży jest daleki od doskonałości, nie ma co liczyć na jakąkolwiek pomoc sprzedawcy. Sama oferta skierowana jest do wędkarza mającego małe pojęcie o wędkowaniu, ewentualnie są pojedyncze rzeczy które mają dobrą cenę i trzymają jakość. Inaczej jest w temacie ciuchów czy butów, sprzętu sportowego. Wędkarstwo jest tam jednak zrobione byle jak, do tego jest masa ubytków, niepoukładanych rzeczy, bez ładu i składu walniętych na ekspozycję.
Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ankieta wędkarska Decathlonu
« Odpowiedź #49 dnia: 27.10.2018, 09:11 »
Ale może właśnie chcą to zmienić?
Gdyby tak sprowadzali po taniości francuskie firmy? Sensas, Star Baits...
Sprzęt typy namioty, krzesła, parasole, stoliki... są naprawdę fajne. Mają niewykorzystany potencjał.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ankieta wędkarska Decathlonu
« Odpowiedź #50 dnia: 27.10.2018, 09:15 »
Byłoby dobrze. Bo sprzedają też białe i pinkę. W Opolu raz widziałem, po czym lodówka stoi pusta. W niedzielę można było więc się zaopatrzyć. No tak, ale teraz nie będzie niedzieli handlowych już... 8)

Decathlon może wiele zaoferować, na przykład rozwijając temat zanęt i przynęt, wypełniając pewne luki. Nie jest to trudne. Na dodatek wędkarstwo to 1.5 miliona ludzi, podczas gdy jakaś jazda konna czy baseball to rzeczy niszowe. Spokojnie można więc poszerzyć ofertę :)
Lucjan

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ankieta wędkarska Decathlonu
« Odpowiedź #51 dnia: 27.10.2018, 10:02 »
Kupiłem tam stół do ping-ponga plus paletki ................powiedzmy, że ujdzie, ale sprzęt wędkarski.
W Lidlu też można dostać sprzęt wędkarski
Kąśliwie:
Kupiłem ramię do feedera od Presteona.
U lokalnego spawacza też można ale...

I po co takie komentarze? :P

Nie masz racji według mnie. Może wątek o Jaxonie mocno tobą wstrząsnął, jednak nie posuwajmy się tam gdzie nie trzeba. Preston robi dobre rzeczy, Decathlon zaś ma strzały. Czyli pojedyncze, ciekawe rzeczy. Trzeba zrozumieć, że francuskie sklepy wędkarskie to nory w większości przypadków, z towarem kosztującym krocie. Mają marże tak ustawione, że to co w UK jest po 6 funtów, tam wychodzi w cenie 8-9 funtów (po przeliczeniu na Euro). Szok! Pewien więc sposób sprzedaży przeniesiono do Polski ;)

Kolejna rzecz to podejście do tematu sprzętu, jakości ekspozycji, uzupełniania ubytków. Tutaj często jest masakra, w kilku Decathlonach jest po prostu syf i bałagan na maksa. Zaś sposób sprzedaży jest daleki od doskonałości, nie ma co liczyć na jakąkolwiek pomoc sprzedawcy. Sama oferta skierowana jest do wędkarza mającego małe pojęcie o wędkowaniu, ewentualnie są pojedyncze rzeczy które mają dobrą cenę i trzymają jakość. Inaczej jest w temacie ciuchów czy butów, sprzętu sportowego. Wędkarstwo jest tam jednak zrobione byle jak, do tego jest masa ubytków, niepoukładanych rzeczy, bez ładu i składu walniętych na ekspozycję.
Luk, jesteś niereformowalny ;D
Po pierwsze, Arek zrozumiał co napisałem i na pewno się nie obraził. Co z resztą pokazał.
Po wtóre, dalej piszesz coś co wszyscy dobrze wiemy. Tylko nie wiem po co ;)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ankieta wędkarska Decathlonu
« Odpowiedź #52 dnia: 27.10.2018, 10:16 »
Ale może właśnie chcą to zmienić?
...ciach...
Jeśli chcieliby coś zmienić w sklepie, co ankieta ukierunkowana byłaby pytaniami na zmiany ekspozycji, asortymentu, itp. A pytania ankiety są, moim zdaniem, zadane na temat ogólnie wędkarski.

...ciach...
Decathlon może wiele zaoferować, na przykład rozwijając temat zanęt i przynęt, wypełniając pewne luki. Nie jest to trudne. Na dodatek wędkarstwo to 1.5 miliona ludzi, podczas gdy jakaś jazda konna czy baseball to rzeczy niszowe. Spokojnie można więc poszerzyć ofertę :)

Akurat pracuję w firmie sprzedającej i naprawiającej francuskie urządzenia. Powiem, że ankieta wygląda mi tylko na utrudnienie pracy sprzedawcom i kierownikom działów, i pretekst do obcięcia premii (a Francuzi lubią utrudniać sobie życie). Przychodzi odgórne polecenie "badania opinii klienta" i ktoś (np. kierownik działu, kontroler jakości, ...), aby załoga dostała premię, organizuje taka ankietę, której wynikiem potem jest tylko echo, lub 5 przypadków klientów w roku. Ankieta nic nie zmieni, ale na górze, w centrali ktoś się wykazał inicjatywą, bo nakazał sporządzenie takich ankiet. :facepalm:

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ankieta wędkarska Decathlonu
« Odpowiedź #53 dnia: 27.10.2018, 12:48 »
Wypełniona.  Mam wrażenie,  że celem ankiety jest sprawdzenie czy i jaką stronę internetową uruchomić dla wędkarzy. Dużo pytań dotyczyło dostępności informacji o tematyce wędkarskiej.
Bartek

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Ankieta wędkarska Decathlonu
« Odpowiedź #54 dnia: 09.11.2018, 10:48 »
Kupiłem tam stół do ping-ponga plus paletki ... powiedzmy, że ujdzie, ale sprzęt wędkarski...
W Lidlu też można dostać sprzęt wędkarski

Ciekawe, że w Lidlu w UK rokrocznie sprzęt wędkarski pokazywał się w ofercie - ten sam co w Polsce. Jednakże od paru lat oferty ze sprzętem nie ma  w Lidlu.

Co do Decathlonu. Potwierdzam, że bałagan mają niesamowity. Kupiłem tam ostatnio fajne ciężarki na rzekę. Moim zdaniem nie ma co od nich oczekiwać, że będą konkurować z najlepszymi sklepami, ale coś tam można wybrać. Pewnie jakbyśmy poszukali opinii na innych forach, np. o jeździectwie to opinie byłyby podobne. Taki urok takich sklepów.