Autor Wątek: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy  (Przeczytany 4892 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« dnia: 09.11.2018, 13:57 »
ŚWIEŻE i tanie zanęty własnej produkcji.

Dawno temu czytałem, że są osoby, które nęcą płocie ptasimi odchodami i mają świetne wyniki. A dokładnie nęcą odchodami gołębi. Good shit ;)

Widzę, że MDVE handluje ptasim gó..nem tylko jakieś drogie jest to gó..no (ciekawe tylko jak określają datę przydatności takiej "mieszanki", czy czynią to organoleptycznie :P)

https://www.e-fishing.pl/mvde-pigeon-shit-dm-1kg-dodatek-zanetowy-odcho,3,9903,9612

Piszę to, bo w ostatnim numerze "Pole Fishing" jakiś Francuz namiętnie babrze się w gów...nie. Moczy je, miesza i przeciera przez sito, ukazując następnie efekty swojej pracy.
Ogólnie z tego wszystkiego, to wolałbym chyba już pozostać przy spinningu ;) A może jednak nie. Gołębich odchodów jest w Łodzi co niemiara, więc hmm. Pierdzielę...idę zaraz do parku, usiądę sobie pod drzewkiem z miską w ręku :P



Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #1 dnia: 09.11.2018, 14:08 »
Zawsze gdy gówno ptasie wpada do wody, to małe rybki się zbierają. Nie raz to widziałem.

Natomiast taka drobna uwaga translatorska... Odchody po angielsku to są droppings. A na paczkach z tym produktem mamy napisane "Pigeon shit".

Krótko mówiąc, wygląda to po angielsku tak, jakbyśmy po polsku mieli napisane na opakowaniu "Gówno gołębia". :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #2 dnia: 09.11.2018, 14:16 »
ŚWIEŻE i tanie zanęty własnej produkcji.

Dawno temu czytałem, że są osoby, które nęcą płocie ptasimi odchodami i mają świetne wyniki. A dokładnie nęcą odchodami gołębi. Good shit ;)

Widzę, że MDVE handluje ptasim gó..nem tylko jakieś drogie jest to gó..no (ciekawe tylko jak określają datę przydatności takiej "mieszanki", czy czynią to organoleptycznie :P)

https://www.e-fishing.pl/mvde-pigeon-shit-dm-1kg-dodatek-zanetowy-odcho,3,9903,9612

Piszę to, bo w ostatnim numerze "Pole Fishing" jakiś Francuz namiętnie babrze się w gów...nie. Moczy je, miesza i przeciera przez sito, ukazując następnie efekty swojej pracy.
Ogólnie z tego wszystkiego, to wolałbym chyba już pozostać przy spinningu ;) A może jednak nie. Gołębich odchodów jest w Łodzi co niemiara, więc hmm. Pierdzielę...idę zaraz do parku, usiądę sobie pod drzewkiem z miską w ręku :P

Zawodnicy kiedyś często dodawali odchody gołębie w proszku, do zanęt na płocie. Z tego co kojarzę, zwłaszcza w chłodniejszych porach roku. Kiedy jeszcze bawiłem się w zestaw pełny i połowy batem, widziałem takie dodatki nawet u rodzimych producentów, m.in Traper.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #3 dnia: 09.11.2018, 14:18 »
Natomiast taka drobna uwaga translatorska... Odchody po angielsku to są droppings. A na paczkach z tym produktem mamy napisane "Pigeon shit".
Krótko mówiąc, wygląda to po angielsku tak, jakbyśmy po polsku mieli napisane na opakowaniu "Gówno gołębia". :D

Masz rację ;D Nie zorientowałem się, że przecież producent wprost mówi o "gównie', a nie o odchodach. Pakowanie takich zanęt to musi być gówniana robota ;)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #4 dnia: 09.11.2018, 14:28 »
Świetny dodatek płociowy produkowany przez wyselekcjonowane stada gołębi karmionych wysokogatunkowymi ziarnami :) Polewam wrzątkiem, mieszam, by równomiernie się namoczyło, odstawiam na pewien czas, potem rzucam na sito 3 mm i przecieram do wiadra ze spożywką. Stosuję zamiennie (a niekiedy nawet w połączeniu) z grillowanymi/mielonymi konopiami.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #5 dnia: 09.11.2018, 14:29 »
Pany to nie byle co, nie byle produkt z pospolitych latających szczurów. To taki rybi Kopi Luwak. Tak na poważnie to gówienko skuteczny dodatek szczególnie gdzie jest nad wodą sporo ptaków, potrafi zrobić różnice.

Z tanich zanęt mogę polecić Magnetica Roach fine, dobra na rekreacje, a nawet i zawody. Chyba nr 1, jeśli chodzi o cena jakość, nawet nie trzeba z nią kombinować. Tak jak wcześniej warto trzymać się 1-3 mieszanek by je poznać i potrafić dobrać ich konsystencje do panujących warunków. Więc zbytnio nie ma co skakać i kombinowć tylko skupić się na podaniu i odpowiedniej konsystencji.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #6 dnia: 09.11.2018, 14:36 »
Dobra, ale weźmie ktoś wytłumaczy, czemu odchody latających sroli są skutecznym dodatkiem? Bo nie raz spotkałem je jako na półce sklepowej, albo jako składnik zanęty. Zawsze jednak podchodziłem do tego z rezerwą należną tykaniu gówna.

Dlaczego to działa? Jakie ma właściwości?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #7 dnia: 09.11.2018, 14:44 »
Odchody paczkowane przez MVDE pochodzą od gołębi karmionych dobrej jakości ziarnem, które zostaje poddane naturalnym procesom :) Angole piszą o "Pigeon Shit" tak:

We don't know what it is about Van Den Eynde Pigeon that makes it so attractive to roach. But we do know that since anglers started using it as part of canal groundbait, catches have increased on many venues. It is made from the dried droppings of racing pigeons fed on only the best-quality seeds, so what goes in one end comes out from the other in finely ground form. As an addition to groundbait, it releases lots of oils and also adds a lot of cloud effect to the groundbait. Use it with Supercup, Supermatch and Crushed Hemp, always riddling after mixing.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #8 dnia: 09.11.2018, 14:48 »
Dobra, czyli chodzi o częściowo przetrawione ziarna.

Czyli w sumie jakby zmielił karmę dla gołębi, namoczył i lekko przefermentował, może efekt byłby podobny.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #9 dnia: 09.11.2018, 14:48 »
Na chłopski rozum to taka inna odmiana fermentacji, sam nie wiem ale się sprawdza.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #10 dnia: 09.11.2018, 14:52 »
what goes in one end comes out from the other in finely ground form.

Też tak czasem mam ;)
Widzę, że gówno i w 2018r. jest nadal popularne. Ten Francuz przecierał je przez sito razem z piórami i innymi fantami, więc nie dla mnie taka zabawa :P BTW Autor artykułu nazwał go "ekspertem od ekstrementów"

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #11 dnia: 09.11.2018, 15:06 »
Dobra, ale weźmie ktoś wytłumaczy, czemu odchody latających sroli są skutecznym dodatkiem? Bo nie raz spotkałem je jako na półce sklepowej, albo jako składnik zanęty. Zawsze jednak podchodziłem do tego z rezerwą należną tykaniu gówna.

Dlaczego to działa? Jakie ma właściwości?

Gdzieś, kiedyś o tym czytałem, ale nie przypomnę sobie  :facepalm: Autor publikacji, o ile dobrze pamiętam, tłumaczył to związkami azotu zawartymi w gołębich kupach, które z uwagi na swoją specyfikę, wynikającą z pokarmu, działają pobudzająco na żerowanie ryb, szczególnie płoci. Coś tam, coś tam, ale szczegółowo nie napiszę.

Ze swojej strony dodam, że kilka razy stosowałem te kupy  :) Wniosek mam taki, że na pewno nie przeszkadzają, ale jakiejś rewelacyjnej poprawy brań też nie zauważyłem.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #12 dnia: 09.11.2018, 16:25 »
W latach dziewięćdziesiątych kiedy trochę startowałem w zawodach był to dosyć popularny dodatek do zanęt.  O ile pamiętam Sensas sprzedawał te odchody  dosyć drogo w paczkach wielkościowo  takich jak zanęta i nazywało się to Fiente.  Jedni się tym brzydzili inni nie.  Było to ponoć skuteczne ale nie w każdych warunkach i nie na każdej wodzie. Śmierdziało mocno.  Nie wiem czy nadal jest to w ich ofercie.  Stosowałem to  raz czy drugi ale d... nie urywało.  Może coś robiłem nie tak jak należało.
Wiesiek

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #13 dnia: 09.11.2018, 16:36 »
W 2015 Górek organizował zawody/pokaz z Rive. Didier Delannoy i Baptiste Courtellemont nęcili właśnie odchodami, wygrali.
Basia jak zobaczyła co mieszają to powiedziała, że teraz to mu ręki nie poda. ;D
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ptasie odchody jako dodatek zanętowy
« Odpowiedź #14 dnia: 09.11.2018, 16:42 »
Co za życie. Nawet na gównie trzeba się znać...
Krwawy Michał

Purple Life Matters