Autor Wątek: Okręg Mazowiecki - uchwały z 29.10.2018 r. Czyżby czas na zmiany?  (Przeczytany 4028 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Dobrze prawisz, Darku!
Jeszcze najlepiej w ogóle nie pilnować takiego nokilla, a po dwóch latach zrobić odłów kontrolny i napisach naukowy artykuł, do jakiej degradacji doprowadza taka polityka ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Dobrze prawisz, Darku!
Jeszcze najlepiej w ogóle nie pilnować takiego nokilla, a po dwóch latach zrobić odłów kontrolny i napisach naukowy artykuł, do jakiej degradacji doprowadza taka polityka ;)
Michał, tak właśnie będzie. Naprawdę jestem o tym przekonany.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ten staw jest najtrudniejszy do pilnowania, bo jest najdalej od drogi dojazdowej, dookoła rosną krzaki, tak, że widać chyba tylko jedńą miejscówkę. Drugi brzeg zaś jest dość dużą skarpą, więc moim zdaniem kto ma zabrać rybę i tak to zrobi. Znajomy mówił mi, że zimą chodzili tam z echo i sprawdzali głębokość. Nie chcę nakłamać, nie pamiętam dokładnego odczytu, ale przekroczył 20 m.

Żeby nie było, że tylko narzekam, utworzenie łowiska no kill jest super, ale wybrano najtrudniejszy wędkarsko staw.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Też się zastanawiam, dlaczego akurat Kopalnia będzie no kill, skoro zwykły człowiek jeśli coś tam łowi to - małe płoteczki albo przypadkowy bonus. Jak dla mnie no kill powinna być Kwaszarnia. To taka reprezentacyjna glinianka Grodziska, najbardziej zarybiana, z pomostami, dodatkowo w lato co drugi tydzień są tam zawody..
Nie do końca tak to wszystko wygląda jak piszecie.
Ten staw jest najtrudniejszy do pilnowania, bo jest najdalej od drogi dojazdowej, dookoła rosną krzaki, tak, że widać chyba tylko jedńą miejscówkę. Drugi brzeg zaś jest dość dużą skarpą, więc moim zdaniem kto ma zabrać rybę i tak to zrobi. Znajomy mówił mi, że zimą chodzili tam z echo i sprawdzali głębokość. Nie chcę nakłamać, nie pamiętam dokładnego odczytu, ale przekroczył 20 m.

Żeby nie było, że tylko narzekam, utworzenie łowiska no kill jest super, ale wybrano najtrudniejszy wędkarsko staw.
Nie jest najtrudniejszy do upilnowania. Przecież tam jeszcze na wiosnę było wszystko wycinane i czyszczone. A najdalej to przecież Nowa jest. Krzaki się nie kwalifikowały, a Amurowa za mała. Kwaszarnia to wanna na zawody.
No kill powstał dlatego, że Pani Prezes Koła w Grodzisku jest świetną osobą. Po przejęciu przez nią stołka wiele się rozwija i idzie do przodu. Niestety Ci, którzy sporo odzywają się w internecie, choćby na fb, nie kwapią się do pomocy. Ania daje z siebie bardzo dużo. Ten kto nic nie robi, nie wie nawet ile to kosztuje czasu i energii. Wbrew pozorom to "te stare dziady" jej pomagają. Wspierają itp. Przy organizacji zawodów dla dzieci to "stare dziady" pracują, a nie młodzi postępowi.

Czemu Kopalnia a nie kwaszarnia? Bo wędkarsko jest ciekawsza. Większa, głębsza, urozmaicona, trudna. Kwaszarnia to jak już wspomniałem w zasadzie taka wanna pod zawody. Kopalnia jest pusta, ale będzie z czasem lepiej. Na wszystko potrzeba lat. Za 3, może 5 już powinno być fajnie.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Między wiosną a teraz upłynęło trochę czasu, jest lepiej niż było chociażby w ubiegłym roku - ale chaszcze są. Chodziło mi o drogę między prywatnymi stawami, a stawami PZW, nie o asfaltową- stąd stwierdzenie, że jest najdalej.

Znam Anię i Sylwka, o ich zaangażowaniu nie musisz mi mówić. Wiem jak wyglądają różne akcje, chociażby sprzątania, bo zdarzyło mi się tam być, nawet kiedy nie opłacałem karty i nie łowiłem tam. Co do starych dziadów - nie odbieram im zasług za pomoc, ale znam zdanie o no kill  i całej reszcie.

I właśnie z tego powodu o którym piszesz, to Kwaszarnia powinna być no kill. Nie ma co się oszukiwać, te wszystkie glinianki to bajorka, a nie poważna woda. Dodatkowo położone prawie w mieście, więc idealne na krótkie, relaksujące wypady na kilka godzin. Kopalnia może i jest ciekawsza wędkarsko, ale nie dla kogoś, kto ma dwie godzinki na zabawę z wędką, o czym sam pisałeś kilka postów wstecz.

Moim zdaniem, jeśli mamy kogoś przekonywać do wędkarstwa, no kill itp. to od teraz, a nie za 3 lata, jak urosną ryby, skoro jest miejsce, które można wykorzystać już.

Nie chcę się sprzeczać i udowadniać czyja prawda jest prawdziwsza, bo obaj mamy rację, ale patrzymy z różnych perspektyw.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
W życie tam nie byłem, ale, jak pisałem, po prostu się cieszę, że  jest no-kill :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Z tym festiwalem to jest niezłe przegięcie. Skoorwiałesyny wprowadzają rybaków, trzepią ryby, po czym wydają wędkarską kasę na nagrody na festiwalu kulinarnym. Masakra! :facepalm: I to wszystko ma posłużyć jako promocja. Czego?!

Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark

Czemu Kopalnia a nie kwaszarnia? Bo wędkarsko jest ciekawsza. Większa, głębsza, urozmaicona, trudna. Kwaszarnia to jak już wspomniałem w zasadzie taka wanna pod zawody. Kopalnia jest pusta, ale będzie z czasem lepiej. Na wszystko potrzeba lat. Za 3, może 5 już powinno być fajnie.

Zawody są przeprowadzane na żywej rybie, więc właśnie to łowisko jest lepsze do no kill. Aby promować wędkarstwo potrzeba dobrych wód, tutaj zaś wybiera się coś co trzeba dopiero budować. I tak dobrze, że coś takiego ma miejsce, ale nie jest to robione do końca z głową. Straty okręgu, w wysokości 135 tysięcy złotych, wskazują, że trzeba zatrzymać odpływ wędkarzy. Trudno robić to łowiskami co dochodzić będą do jakieś formy przez pięć minimum lat.

Jakby co to nie mam pretensji do osób co tam działają w kole opiekującym się tą wodą, ale ogólnie do władz okręgu. Sami zaś wędkarze może zrozumieją, że tu chodzi o coś więcej niż o wody no kill. No chyba, że chcą płacić dużo więcej za coraz słabsze wody. A tak się zapowiada właśnie. Kasa nie spadnie z nieba, przerzucone zostanie to (straty) na tych, co opłacają składki w OM. Z każdym rokiem więc będzie drożej, a jakość się pogarsza, łowiska są coraz słabsze. Ile lat tak można ciągnąć jeszcze?

Lucjan