Autor Wątek: Rzeka Ruda - apel do wędkarzy z Kół z Rybnika nr 49 oraz z Kuźni Racib. nr 31  (Przeczytany 3675 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Brawo Panowie za inicjatywę i doprowadzenie akcji do udanego finału! :bravo: :bravo: :bravo:
Lucjan

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Brawo Panowie za inicjatywę i doprowadzenie akcji do udanego finału! :bravo: :bravo: :bravo:

Dzięki Lucjan za pomoc :bravo: :thumbup: :beer: :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Ja niczego nie zrobiłem akurat :)
Lucjan

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Ja niczego nie zrobiłem akurat :)
Udostępnienia postów na Fb :)

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Kolejna pozytywna informacja w sprawie Rudy!!!

Otrzymaliśmy dzisiaj kolejną świetną informację w sprawie rzeki Rudy, którą przekazał nam Prezes Koła nr 31 z Kuźni Raciborskiej. Na dzisiejszym walnym jednogłośnie przegłosowano wniosek o wprowadzeniu na odcinku poniżej zapory w Stodołach zakazu zabierania złowionych ryb w okresie od 1 stycznia do końca kwietnia. Teraz wszystko w rękach Okręgu w Katowicach .
Mamy nadzieję, że już w przyszłym roku chronione będą na tym odcinku gromadzące się ryby.
Dziękujemy Zarządowi Koła w Kuźni za spotkanie, które miało miejsce jesienią w tym temacie, za zrozumienie i przegłosowany wniosek.
Przypominamy również, że w grudniu podobnej treści wniosek został pozytywnie przegłosowany podczas walnego w Kole PZW Rybnik nr 49.
Jesteśmy przekonani, że wymiernie ta decyzja wpłynie na rybostan tej perełki jaką jest Ruda.😊😊

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Pozwolę sobie jeszcze przy okazji dodać łyżkę dziegciu do całego tematu. Te 4 miesiące ochrony w roku według mnie bardzo dużo dobrego wniosą.😊 W zimie Ruda jest mocno oblegana, a do końca kwietnia wyciera się w niej większość gatunków ryb (tak jak na Zalewie w wyniku cieplejszej wody). Ps. My też jesteśmy gorącymi zwolennikami No Kill, ale trzeba od czegoś zacząć. Według nas nie było szans na to, żeby przeszedł wniosek o całkowitą ochronę i zakaz zabierania złowionych ryb przez cały rok. Te 4 miesiące są wynikiem naprawdę wielu przeprowadzonych rozmów, poświęconego czasu na pisanie postów, szukanie dostępu do osób, które mogłyby pomóc w temacie, czy też wyłożenie prywatnych pieniążków na promowanie postów o Rudzie na Fb. I co ciekawe na forach jest ogrom młodych wędkarzy, którzą chcą zmian, chcą wprowadzania łowisk no kill, ale jak się okazało na chęciach się kończy. Jest to przykre, ale prawdziwe. My robiliśmy wszystko, żeby wędkarze przyszli na walne w Rybniku wiedząc o tym, że pojawi się taki wniosek do przegłosowania. I jaki był efekt? Nie przyszedł nikt z młodych wędkarzy, żeby pomóc w głosowaniu. Sukces zawdzięczamy osobom z Zarządu, że dali się przekonać do pomysłu nam i Grzegorzowi, który ten wniosek złożył. Jest to przykre, ale prawda jest taka, że tak naszej wędkarskiej rzeczywistości nie zmienimy. Na pewno nie narzekaniem sprzed ekranu komputera. Co ciekawe wczorajszy sukces w Kole w Kuźni to nie zasługa młodych chcących zmian, którzy przyszliby na walne coś zmienić. To zasługa Panów z Zarządu Koła w Kużni z Panem Piotrem Prezesem na czele. To oni znaleźli czas na godzinne spotkanie, wysłuchali uwag, propozycji i co do jednego pozytywnie się do niego odnieśli. Jeden wniosek z całej tej sytuacji - jak nie podniesiemy czterech liter z fotela raz w roku, żeby pójść na walne to nie miejmy pretensji, że tak wyglądają marnie nasze wody.😉😉

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Gratuluję chłopaki, że się nie zniechęcacie i walczycie. Te 4 miesiące to już duży sukces, bo to przecież tarło, no i fakt że zimą ryba ciągnie do cieplejszej wody.   
To prawda, że coraz więcej jest zwolenników No Kill szczególnie wśród młodszych wędkarzy. Niestety tak to u nas bywa. Wielu ludzi ma pełne usta poparcia i oczekiwań, a jak trzeba coś samemu zrobić, nawet coś bardzo drobnego, to ich nie ma. Gada się tylko że jacyś ONI mają zrobić to czy tamto. Tylko ONI ,ale nie ja bo nie mam czasu itd.
Jestem więc pełen uznania dla wszystkich którym się chce chcieć.
Brawo Koledzy :bravo: :bravo:
Wiesiek