Autor Wątek: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź  (Przeczytany 4308 razy)

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #45 dnia: 10.12.2018, 22:29 »
Na twoim miejscu zastanowił bym się nad wentylacją mechaniczną ( rekuperacją ) ja z tego zrezygnowałem powód nie dajmy się zwariować przecież można otworzyć okna, a poza tym zobacz dostępność i ceną filtrów.

Jak zaczniesz wykańczać środek to zobaczysz wtedy jaka jest różnica przy wykończeniu domu. Napisałem o budowie pod klucz łącznie z trawnikiem itd. Można zaoszczędzić na wszystkim nawet na ogrzewaniu podłogowym.

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #46 dnia: 10.12.2018, 23:27 »
Na twoim miejscu zastanowił bym się nad wentylacją mechaniczną ( rekuperacją ) ja z tego zrezygnowałem powód nie dajmy się zwariować przecież można otworzyć okna, a poza tym zobacz dostępność i ceną filtrów.

Jak zaczniesz wykańczać środek to zobaczysz wtedy jaka jest różnica przy wykończeniu domu. Napisałem o budowie pod klucz łącznie z trawnikiem itd. Można zaoszczędzić na wszystkim nawet na ogrzewaniu podłogowym.
Ja kominy wentylacyjne i paleniskowe mam wypuszczone jak bym chciał zrezygnować z wentylacji mechanicznej. Wszystko co jest nowością to kosztuje a wygoda tym bardziej. ;D
O wykończeniówce wiem trochę i jak się dobrze poszuka to dobry materiał można znaleźć w przyzwoitej cenie, a o robociznę się nie martwię bo w rodzinie mam budowlańców. Raczej mnie z torbami nie puszczą. :P
Wszystko zweryfikuje życie. ;)

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #47 dnia: 11.12.2018, 09:17 »
To się okaże :D Z rodziną najlepiej na zdjęciu
Ja jak robię u znajomych albo u rodziny zawsze wyceniam przed robotą.
Z reguły staram się unikać takich zleceń albo odsyłam do znajomego.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #48 dnia: 11.12.2018, 10:15 »
Wykańczanie domu czy mieszkania- wykańcza nam portfele :D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #49 dnia: 11.12.2018, 10:19 »
Kto tego nie przechodził, ten nie zrozumie:D
Stoi cała chałupa, wszystko już jest, tylko wykończyć. A tu drugie tyle kasy znika :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #50 dnia: 11.12.2018, 11:59 »
Na twoim miejscu zastanowił bym się nad wentylacją mechaniczną ( rekuperacją ) ja z tego zrezygnowałem powód nie dajmy się zwariować przecież można otworzyć okna, a poza tym zobacz dostępność i ceną filtrów.

Jak zaczniesz wykańczać środek to zobaczysz wtedy jaka jest różnica przy wykończeniu domu. Napisałem o budowie pod klucz łącznie z trawnikiem itd. Można zaoszczędzić na wszystkim nawet na ogrzewaniu podłogowym.
Arek, jeśli to nie tajemnica, to ile wyniosło Cie wykończenie domu pod klucz. Głównie chodzi mi o cenę łazienek i kuchni. To mnie czeka w przyszłym roku więc powoli zaczynam sobie szacować :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #51 dnia: 11.12.2018, 12:07 »
Na twoim miejscu zastanowił bym się nad wentylacją mechaniczną ( rekuperacją ) ja z tego zrezygnowałem powód nie dajmy się zwariować przecież można otworzyć okna, a poza tym zobacz dostępność i ceną filtrów.

Jak zaczniesz wykańczać środek to zobaczysz wtedy jaka jest różnica przy wykończeniu domu. Napisałem o budowie pod klucz łącznie z trawnikiem itd. Można zaoszczędzić na wszystkim nawet na ogrzewaniu podłogowym.
Arek, jeśli to nie tajemnica, to ile wyniosło Cie wykończenie domu pod klucz. Głównie chodzi mi o cenę łazienek i kuchni. To mnie czeka w przyszłym roku więc powoli zaczynam sobie szacować :)
Ja na łazienkę wydałem 15-16 tysięcy, a na kuchnię 23-25 tysięcy.

Wysłane z mojego 5051X przy użyciu Tapatalka


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #52 dnia: 11.12.2018, 12:09 »
Michał, takie pytania są trochę bez sensu w sumie. Nawet w zwykłej Ikei możesz sobie kupić kuchnię za 5k i za 25k.
Możesz też za sam blat do kuchni dać 20k.

To trochę tak, jak pytać, ile kosztuje samochód.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #53 dnia: 11.12.2018, 12:13 »
Na twoim miejscu zastanowił bym się nad wentylacją mechaniczną ( rekuperacją ) ja z tego zrezygnowałem powód nie dajmy się zwariować przecież można otworzyć okna, a poza tym zobacz dostępność i ceną filtrów.

Jak zaczniesz wykańczać środek to zobaczysz wtedy jaka jest różnica przy wykończeniu domu. Napisałem o budowie pod klucz łącznie z trawnikiem itd. Można zaoszczędzić na wszystkim nawet na ogrzewaniu podłogowym.
Arek, jeśli to nie tajemnica, to ile wyniosło Cie wykończenie domu pod klucz? Głównie chodzi mi o cenę łazienek i kuchni. To mnie czeka w przyszłym roku więc powoli zaczynam sobie szacować :)
Ja na łazienkę wydałem 15-16 tysięcy, a na kuchnię 23-25 tysięcy.

Wysłane z mojego 5051X przy użyciu Tapatalka

Wstępnie liczyłem ok. 20 tys na łazienkę i 30 tys. na kuchnię z robocizną przy założeniu średniej półki materiałów (nie z OBI, Castoramy -kafelki do 100 zł, baterie do 500-1000 zł, zlew, wc - 1000 zł). Nie wiem tylko jakie obecnie są ceny robocizny boo ostatni remont przechodziłem 7 lat temu ale to było mieszkanie i to trochę zniszczone przez najemców. Dzięki za info :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #54 dnia: 11.12.2018, 12:13 »
Zadzwoń do mnie to nie rozmowa na forum...... Środki do wykończenia w zależności od portfela ale grubo poszło

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #55 dnia: 11.12.2018, 12:16 »
Michał, takie pytania są trochę bez sensu w sumie. Nawet w zwykłej Ikei możesz sobie kupić kuchnię za 5k i za 25k.
Możesz też za sam blat do kuchni dać 20k.

To trochę tak, jak pytać, ile kosztuje samochód.
Michał,

wiem :) ale muszę mieć jakieś szacunki żeby wiedzieć na jakich kwotach operować przy rozmowie z żoną a później fachowcami. Ceny materiałów można sobie oszacować ale robocizna to już inna sprawa.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #56 dnia: 11.12.2018, 12:18 »
Zadzwoń do mnie to nie rozmowa na forum...... Środki do wykończenia w zależności od portfela ale grubo poszło
poszedł priv :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #57 dnia: 11.12.2018, 12:52 »
Fachowcy się teraz cenią,bo jest boom na rynku mieszkaniowym i maja w pip roboty.  Ale nie cena jest najgorsza. Tyko dostać fachowca od tak odrazu. Dobry spec roboty ma przynajmniej na rok do przodu. A pierwszego lepszego przecież nie weźmiesz bo ci tylko materiał zniszczy.  Ja ostatnio robiłem łazienkę 2.38 m użytkowej.  6.30 po podłogach i kafelkarz wziął 3500. Do tego płytki szafki,zlew, kibel,wanna,lustro i juz kolo 14000 poszło.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #58 dnia: 11.12.2018, 13:13 »
Fachowcy się teraz cenią,bo jest boom na rynku mieszkaniowym i maja w pip roboty.  Ale nie cena jest najgorsza. Tyko dostać fachowca od tak odrazu. Dobry spec roboty ma przynajmniej na rok do przodu. A pierwszego lepszego przecież nie weźmiesz bo ci tylko materiał zniszczy.  Ja ostatnio robiłem łazienkę 2.38 m użytkowej.  6.30 po podłogach i kafelkarz wziął 3500. Do tego płytki szafki,zlew, kibel,wanna,lustro i juz kolo 14000 poszło.
No właśnie z fachowcami jest największy problem :) Ponieważ kompletnie nie znam się na wykończeniu więc mam wstępny plan zatrudnienia znajomego mojego kumpla, który otworzył ostatnio swój biznes, który polega na organizowaniu całego remontu, zakupie materiałów itd. Twierdzi, że jako były pracownik MaxFliz ma dostępy do dużych zniżek i to co zarobi dla siebie to oszczędzi na materiałach. Prawdopodobnie pójdę w tą opcję bo jest dla wygodna ale muszę się najpierw zorientować w cenach rynkowych żeby wiedzieć w jakich kwotach się poruszać. Dzięki za informacje.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Odpowiedź #59 dnia: 11.12.2018, 14:27 »
To się okaże :D Z rodziną najlepiej na zdjęciu
Ja jak robię u znajomych albo u rodziny zawsze wyceniam przed robotą.
Z reguły staram się unikać takich zleceń albo odsyłam do znajomego.
Ja na rodzeństwo nie narzekam. Gdyby nie Oni to u fachowców zostałoby co najmniej 15 tys. :money: Zaczynając od płota (około 200 m długości ) ,przebudowy melioracji ( około 100 m) budynku gospodarczego oraz domu z zalanym stropem.