Autor Wątek: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...  (Przeczytany 95292 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #30 dnia: 20.07.2015, 21:06 »
Ja stosunkowo rzadko łowię w nocy z drgającą szczytówką.
Jeśli miałoby to być spontaniczne przedłużenie sobie zasiadki, to pewnie przykleiłbym świetlik.
Jeśli jednak byłoby to zaplanowane nocne łowienie na DS, to myślę, że wziąłbym lampę górniczą i przytwierdził ją do podpórki, podświetlając sobie wędki.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline korek80

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wieliczka
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #31 dnia: 24.07.2015, 13:24 »
Ja stosunkowo rzadko łowię w nocy z drgającą szczytówką.
Jeśli miałoby to być spontaniczne przedłużenie sobie zasiadki, to pewnie przykleiłbym świetlik.
Jeśli jednak byłoby to zaplanowane nocne łowienie na DS, to myślę, że wziąłbym lampę górniczą i przytwierdził ją do podpórki, podświetlając sobie wędki.

Mateusz, ja czasem jadąc wczesnym rankiem rozkładam się jeszcze po omacku, dlatego doposażyłem się właśnie w latarkę czołową i świetliki.
Pytanie mam jaki jest najprostszy sposób aby taki świetlik do szczytówki przymocować, po głowie chodzi mi biurowa taśma klejąca Scotch ale pewnie to grubo za prymitywne i się nie sprawdzi po kilu kontaktach szczytówki z wodą...
Paweł

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #32 dnia: 24.07.2015, 14:10 »
Kup plaster w aptece nawinięty na krążek o szerokości 1cm. Odetnij kawałek z szpulki i przetnij na pół po długości,tymi dwoma kawałkami plastra mocuję świetlik do szczytówki.Jeżeli jest to dobrze zrobione niema obawy że świetlik przy wyrzucie odpadnie a plaster nie ogranicza świecenia swietlika. Kiedyś kupowałem uchwyty plastikowe stonfo,były drogie i pękały.Od paru sezonów mam spokój jak używam plastra.

Offline korek80

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wieliczka
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #33 dnia: 24.07.2015, 14:13 »
Mirek, dzięki, dymam do apteki :)
Paweł

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #34 dnia: 24.07.2015, 14:23 »
Ja mocuję zwykłą bezbarwną taśmą biurową, tylko owijam go po całości żeby przypadkiem żyłka nie dostała się pod świetlik.
Marcin

Offline korek80

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wieliczka
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #35 dnia: 24.07.2015, 14:31 »
Dzięki, to też spróbuję, chodzi też o to aby klej z taśmy czy plastra nie zostawał potem na wędce i nie zasłaniał światła samego świetlika.
Paweł

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #36 dnia: 24.07.2015, 15:10 »
Taśma przeźroczysta jak najbardziej zda egzamin. Robię tak od lat! kontakt z wodą przez te kilka godzin nic złego jej nie zrobi!
Arek

Offline korek80

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wieliczka
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #37 dnia: 24.07.2015, 15:15 »
Dziś w nocy przetestuje zatem wszystkie te taśmy, też mi się wydaję że łatwo odlepiająca się taśma biurowa, czy całkiem przeźroczysta czy matowa powinna zdać egzamin ale i plaster wypróbuję (o ile kupię na czas).
Paweł

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #38 dnia: 08.08.2015, 20:08 »
Witam wszystkich

Oto mój sposób nad drgającą szczytówkę ze świetlikiem. Zrobiłem 4 prezentacje



Tego dzwonka ze świetlikiem raczej używam do wędek z grubszymi szczytówkami, po zarzuceniu zestawu zapinam dzwonek za pomocą spinacza. Raczej do łowienia na rzekach.


Ten tak samo jak poprzednik wyżej np. też raczej spisuje się dobrze na rzekach przy grubszych szczytówkach na feederach. można podkleić kropelką w żelu i nad ranem jak ktoś już wcześniej pisał odkleić. nic się nie dzieje ze szczytówką. można bezpośrednio zarzucać zestaw z dzwonkiem na szczytówce.


Teraz chyba najlepszy ze wszystkich, nadaje się do moich pikerów z delikatnymi szczytówkami, całość nie spada, dobrze trzyma się szczytówki, tylko ma tą wadę, że trzeba ciągle patrzyć na szczytówkę, bo nie ma dzwonka jak było przy poprzednich świetlikach i całą noc przesiedzieć na patrzeniu na szczytówkę, jest raczej męczące jak dla mnie. Ale zestaw godny polecenia.

ps. świetlik jest stary i już niestety nie świeci, muszę dokupić kilka sztuk :)


Najfajniejsze z tych wszystkich to ten zestaw, świetlik przymocowany do delikatnego pikerka z delikatną szczytówką, można to dokładniej podkleić taśmą przeźroczystą lub świetlik przy delikatniejszych braniach wysunąć bardziej ponad przelotkę szczytową.


Zobaczcie jak ładnie pracuje, każde delikatne branie. Świetlik ma 20 cm długości, to nie ma problemu z widocznością szczytówki podczas brania. W tamtym roku hit na jednej z nocnych wypraw - ładnie na ten zestaw mi się ryby zapinały nocą. Miejscowi wędkarze dziwili się i myśleli, że mam podświetlane szczytówki.


i mam trochę zapasów, kupiłem je za jakieś 20 zł w Practiker, 100 szt, kilka kolorów. Można je też zastosować przy jakichś przeszkodach w wodzie typu: drzewa zatopione, wystające z wody gałęzie. Można przywiązac taki świetlik i wiemy w którym kierunku nie zarzucać zestawu i przy krótkim brzegu, żeby nie przerzucić łowiska. A miały to być bransoletki dla dzieci na ręce ;) Ale dzieci są już za duże na te bransoletki ;D
Teraz zrobiłem się bardziej leniwy i nocą wędkuję ze sygnalizatorami brań SWINGER, ale jak jadę tylko na noc na rzekę bez dzwonków się nie obejdzie.


pozdrawiam miłego weekendu :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #39 dnia: 08.08.2015, 20:19 »
Świetny patent z tym wydłużonym świetlikiem. Warte spróbowania.
Dzwoneczki nie są dobre wg. mnie, bo podczas zacinania i holu zwariować można z tym dzwonieniem :)

Ja nocą w powodu wygody stosuję sygnalizator. Jednak idąc na kilka godzin, bez całonocnego czatowania na branie ten Twój sposób wypróbuję w miarę możliwości.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #40 dnia: 08.08.2015, 20:28 »
Dominik zgadzam się z Tobą , że dzwonki są bardzo denerwujące , ale łowienie nocą przy dużym uciągu wody dzwonki są bardzo przydatne i łowimy na większe przynęty i nastawiamy się na większe ryby.Więc pa zarzuceniu zestawu zapinam dzwonek i czekam na branie.Nie przerzuca się cały czas , tylko czeka się na konkretne branie. Tak ja przynajmniej podchodzenia wędkowania nocą nad rzeką.Pozdrawiam i idę oglądać mecz :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #41 dnia: 08.08.2015, 21:20 »
Ciekawy patent z tym wydłużonym świetlikiem! Ale mam obawy czy bym widział drobne branie przy moim wzroku po kilku h. obserwacji. Musiał bym przetestować!
Arek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #42 dnia: 08.08.2015, 22:09 »
Fajna prezentacja ,ale nigdy nie zapinam świetlika przy ostatniej przelotce zawsze za drugą jest bezpieczniej :bravo:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #43 dnia: 08.08.2015, 22:48 »
Ja ostatnio łowiłem na dwie wędki gruntowe. Jedna była z sygnalizatorem, a druga z drgającą.
Lubię w ten sposób łowić w dzień. Kiedy jednak człowiek chciałby sobie nieco przedłużyć sesję, to trzeba by coś założyć na feedera.
Opcja z tym długim świetlikiem może być wtedy pomocna.
Nie wiem tylko czy nie naraża się wtedy szczytówki na uszkodzenie. Szczególnie przy mocnych rzutach.
Pyza, jak montowałeś te świetliki - taśmą?
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wasze sposoby na drgającą szczytówkę nocą...
« Odpowiedź #44 dnia: 09.08.2015, 19:16 »
Witam.Mariusz ten świetlik był mocowany taśmą .bo do prezentacji użyłem akurat to co miałem pod ręką.Na pewno lepiej będzie wyglądać przymocowany taśma przeźroczystą dla lepszego efektu i widoczności świetlika nad wodą. Świetlik jest miękki i dobrze współpracuje ze miekką szczytówką.
Pozdrawiam Sylwek ;)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek