Autor Wątek: Aromaty i atraktory - pytanie  (Przeczytany 25568 razy)

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #30 dnia: 22.05.2015, 16:42 »
truskawka

http://allegro.pl/aromat-truskawkowy-k-glikolowy-i5350323227.html

pół nakrętki na 2-3kg zanęty , taka porcja starczy na baaardzo długo.
W zeszłym sezonie przez kilkanascie wypadów udało mi się wylać raptem setkę

Czekam włąsnie na swoją porcję i szukam sposobu jak zrobić jakiś gęsty kisielek, tak żeby zanurzać przynęty.
W końcu te dipy w sklepach to też jakiś mix żelatyny z aromatami spożywczymi.

To najwłaściwszy adres - aromaty glikolowe. Certyfikaty spożywcze, jakość wysoka w porównaniu do ceny. Od wielu już lat mój podstawowy dodatek do zanęt sypkich i ziaren. By zapach lepiej się rozprowadził, trzeba aromat rozcieńczyć w wodzie i dowilżyć zanętę. 1 litr aromatu to kilka sezonów łowienia. Takie aromaty bardzo często sprzedają w konfekcji firemki karpiowe pod swoim szyldem.
Do robienia dipów użyjgliceryny roślinnej, która jest lepka, gęsta i słodka. Sama w sobie jest lekarstwem w niedoborach energetycznych u krów po ocieleniu, dla wędkarza jest bazą - nośnikiem aromatów. Większość firm karpiowych robi swoje dipy na bazie gliceryny. Inna baza to po prostu olej rybny. Da się na zasadzi emulacji połączyć z aromatami. Także powodzenia w mieszaniu mikstur.



Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #31 dnia: 22.05.2015, 16:58 »
Kiedyś już chyba pisałem na ten temat. Glicerynę kupuje w aptece a zapach w sklepach z e-papierosami. Tylko w takich gdzie są składniki do produkcji własnych liquidów. ;)
Robert

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #32 dnia: 22.05.2015, 17:36 »
Panowie , normalnie chylę czoła . Bardzo dziękuję za rady , jesteście wielcy . Wygrały aromaty spożywcze , wybrałem trzy , właściwie wybraliśmy  ;) Osobiście mam zamiar je mieszać i robić dodatkowe zapachy . Bardzo mnie ciekawi łączenie tego specyfiku z wspomnianą gliceryną roślinną . Jeszcze raz bardzo dziękuję .

elvis77

  • Gość
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #33 dnia: 22.05.2015, 18:06 »
Super ppomysły. Jednak największe wrażenie zrobił na mnie łubczyk Mirka jako dodatek do....rosołu.  Widać,że ma kolega pojęcie i wie co mówi. Nie omieszkam sprawdzić. Tylko kiedy,bo na razie połowy kulek,pelletów itp. jeszcze nie testowałem. Dopiero jeden raz łapałem w tym roku na methode i do tego na zawodach na których nic nie brało. Ale lubczyk... Mirku
Już wiem co ugotuję na obiad w niedzielę

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #34 dnia: 22.05.2015, 18:29 »
Super ppomysły. Jednak największe wrażenie zrobił na mnie łubczyk Mirka jako dodatek do....rosołu.  Widać,że ma kolega pojęcie i wie co mówi. Nie omieszkam sprawdzić. Tylko kiedy,bo na razie połowy kulek,pelletów itp. jeszcze nie testowałem. Dopiero jeden raz łapałem w tym roku na methode i do tego na zawodach na których nic nie brało. Ale lubczyk... Mirku
Już wiem co ugotuję na obiad w niedzielę

  musisz kilka poniedziałków odpuścić z zakupami, może będzie czas na testy zakupionych towarów ;) :narybki: :fish: :fish:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 197
  • Reputacja: 894
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #35 dnia: 22.05.2015, 18:34 »
Panowie z uwaga sledze ten temat bardzo mnie interesuje
osobiscie do tej pory zlowilem 117 ryb powyzej 1,5 kg glownie karpi i leszczy dlamnie numerem jeden jest zapach rybny w we wszystkich odmianach
Przy takiej ilosci mozna spokojnie robic podsumowanie wiosny a co za tym idzie wszystkich elementow polowu
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #36 dnia: 22.05.2015, 18:38 »
Panowie z uwaga sledze ten temat bardzo mnie interesuje
osobiscie do tej pory zlowilem 117 ryb powyzej 1,5 kg glownie karpi i leszczy dlamnie numerem jeden jest zapach rybny w we wszystkich odmianach
Przy takiej ilosci mozna spokojnie robic podsumowanie wiosny a co za tym idzie wszystkich elementow polowu

Macieju , a co stosujesz , z jakiej firmy ta rybka ?

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #37 dnia: 22.05.2015, 18:40 »
Danielu, szczerze lubczyk polecam. Jeśli do zanęty, to zerwij kilka liści, dodaj suchego piasku i trochę ziemi z kretowiska, rozetrzyj w dłoni (będzie działać jak papier ścierny) i dodaj do zanęty.
Do rosołu cały jeden liść.

A teraz dam Wam "Szok Przepis":
Kupujecie glicerynę roślinną 5 l, co kosztuje 40 zł + przesyłka 16 zł = 56 zł.
Do tego kupujecie aromaty naturalne stosowane w aromatoterapii – buteleczka 7 ml kosztuje 5 do 9 zł. Przykładowo kupujecie truskawkę, wanilię, anyż, kolendrę i różę, czyli zapłacicie od 25 zł do najwyżej 45 zł.
Glicerynę dzielicie po litrze i do każdego litra dajecie buteleczkę aromatu.

Aromat dozuje się tak, że do kuli ciasta daje się kroplę, a do zanęty na 1 kg 5 do 10 kropli. Każda buteleczka ma kroplomierz, więc gliceryna teoretycznie nie jest potrzebna ale po prostu większą ilość specyfiku lepiej się rozprowadza czy do pierwotnie w wodzie, w oleju, lub spirytusie z wodą (wódka), czy bezpośrednio.

Czyli 5 litrów aromatu macie na lata i jeszcze podzielicie się z kolegami.
Nie zapominajcie, że macie naturalną substancję, bo olejki do aromatoterapii są z surowców naturalnych.
Ja to stosuję na ryby, do kąpieli i do masaży.

Więc znów Wam powiem, jak zszokować swoją kobietę (chodzicie na ryby, one zostają same, więc trzeba o Nasze Panie dbać):

Do 100 ml tej mikstury wyżej na ryby dodajcie 100 ml oleju z pestek winogrona (jest w sklepach spożywczych, ale drogi). Zmieszajcie i takim balsamem zróbcie swojej kobiecie masaż ciała łącznie z masażem erotycznym… i macie przerąbane…

Nie róbcie tego tylko sąsiadce, „chyba że chcecie mieć dwa mieszkania”...
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #38 dnia: 22.05.2015, 18:41 »
Panowie z uwaga sledze ten temat bardzo mnie interesuje
osobiscie do tej pory zlowilem 117 ryb powyzej 1,5 kg glownie karpi i leszczy dlamnie numerem jeden jest zapach rybny w we wszystkich odmianach
Przy takiej ilosci mozna spokojnie robic podsumowanie wiosny a co za tym idzie wszystkich elementow polowu

 U mnie Macieju podobne wnioski (około 200 rybek powyżej 1,5kg ) ale woda miała poniżej 14 stopni. I na tej zimnej wodzie sprawdzała sie w 95% rybka, rak,krab generalnie smrodek.

 Sadzę,że gdy woda nabierze odpowiednio większej temperatury około 20-22 stopnie, powinny sprawdzać się słodkości.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 197
  • Reputacja: 894
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #39 dnia: 22.05.2015, 18:42 »
Panowie z uwaga sledze ten temat bardzo mnie interesuje
osobiscie do tej pory zlowilem 117 ryb powyzej 1,5 kg glownie karpi i leszczy dlamnie numerem jeden jest zapach rybny w we wszystkich odmianach
Przy takiej ilosci mozna spokojnie robic podsumowanie wiosny a co za tym idzie wszystkich elementow polowu

Macieju , a co stosujesz , z jakiej firmy ta rybka ?
Ja nie stosuje dopalaczy
miom zdaniem dobrze dobrana zaneta ktorej podstawa jest zapach ryby plus pellet rybny
w zupelnosci wystarczaja dominujace naturalne zapachy sa najlepsze z uplywem lat dochodze do wniosku ze zapachy uspokajaja mnie a niekoniecznie kusza ryby.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 197
  • Reputacja: 894
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #40 dnia: 22.05.2015, 18:45 »
Panowie z uwaga sledze ten temat bardzo mnie interesuje
osobiscie do tej pory zlowilem 117 ryb powyzej 1,5 kg glownie karpi i leszczy dlamnie numerem jeden jest zapach rybny w we wszystkich odmianach
Przy takiej ilosci mozna spokojnie robic podsumowanie wiosny a co za tym idzie wszystkich elementow polowu

 U mnie Macieju podobne wnioski (około 200 rybek powyżej 1,5kg ) ale woda miała poniżej 14 stopni. I na tej zimnej wodzie sprawdzała sie w 95% rybka, rak,krab generalnie smrodek.

 Sadzę,że gdy woda nabierze odpowiednio większej temperatury około 20-22 stopnie, powinny sprawdzać się słodkości.

Pawel czytamy wode podobnie
Maciek

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #41 dnia: 22.05.2015, 19:01 »
Panowie z uwaga sledze ten temat bardzo mnie interesuje
osobiscie do tej pory zlowilem 117 ryb powyzej 1,5 kg glownie karpi i leszczy dlamnie numerem jeden jest zapach rybny w we wszystkich odmianach
Przy takiej ilosci mozna spokojnie robic podsumowanie wiosny a co za tym idzie wszystkich elementow polowu

 U mnie Macieju podobne wnioski (około 200 rybek powyżej 1,5kg ) ale woda miała poniżej 14 stopni. I na tej zimnej wodzie sprawdzała sie w 95% rybka, rak,krab generalnie smrodek.

 Sadzę,że gdy woda nabierze odpowiednio większej temperatury około 20-22 stopnie, powinny sprawdzać się słodkości.

Pawel czytamy wode podobnie

  Na jednym powietrzu wychowani i na kwaśnicy :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 197
  • Reputacja: 894
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #42 dnia: 22.05.2015, 19:06 »
Panowie z uwaga sledze ten temat bardzo mnie interesuje
osobiscie do tej pory zlowilem 117 ryb powyzej 1,5 kg glownie karpi i leszczy dlamnie numerem jeden jest zapach rybny w we wszystkich odmianach
Przy takiej ilosci mozna spokojnie robic podsumowanie wiosny a co za tym idzie wszystkich elementow polowu

 U mnie Macieju podobne wnioski (około 200 rybek powyżej 1,5kg ) ale woda miała poniżej 14 stopni. I na tej zimnej wodzie sprawdzała sie w 95% rybka, rak,krab generalnie smrodek.

 Sadzę,że gdy woda nabierze odpowiednio większej temperatury około 20-22 stopnie, powinny sprawdzać się słodkości.

Pawel czytamy wode podobnie

  Na jednym powietrzu wychowani i na kwaśnicy :)

no i na :beer:
Maciek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #43 dnia: 22.05.2015, 20:18 »
Z moich doświadczeń e-palacza dodam tylko, że gliceryna zmieszana z olejkiem powinna odstać w ciemnym miejscu przez minimum tydzień. Jest znaczna różnica jak gliceryna się przegryzie z olejkiem, zapewne niektórym kolegą nie muszę tego tłumaczyć ;)
Robert

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #44 dnia: 08.07.2015, 23:07 »
Dzisiaj zakupiłem firmy Dynamite Baits o zapachu truskawkowym liquid jestem wedkarzem starej daty i w związku z tym mam pytanie do czego go mogę użyć. Czy ten produkt nadaje sie do wzbogacenie zapachowego zanety czy tez przynety. Ze słyszenia wiem że są tez bostery którymi to namacza sie tylko to co jest na haczyku a liquid do czego może byc przydatny ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników