Autor Wątek: Aromaty i atraktory - pytanie  (Przeczytany 25365 razy)

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #60 dnia: 03.07.2017, 17:22 »
Ja myślałem o CSL od DynamiteBaits albo ta tańsza wersja firmy której nie pamiętam dostepna na allegro. Gdzieś byl wątek o tym. Może to Cię zaciekawi.

Zadravec?

Dokladnie ;-) Ja się na to czaje. Ale z tego co widzę, to Zadravec ma je smakowe a DB tylko jedną wersje. Ma ktoś pojęcie czy CSL od DB to jest czysty CSL?

Posiadam CSL z Dynamita i uważam, że jest naprawdę dobry, bo: jest gęsty, ma intensywny aromat, robi chmurę i jest bardzo wydajny. Zalewam nim pellety i ziarna. Obawiam się, że mocno sklei mix, więc nie dodaję do zanęty, ponieważ jest bardzo gęsty. Posiadam też CSL od Misel Zadravec i jego konsystencja nie jest już taka, jak w przypadku DB. Po prostu jest badziej wodnity a zapach "Squid/Banan" wg mnie za mocno zalatuje chemią. Cenowo 32 do 52 na korzyść Zadravec, ale jakość i wydajność zdecydowanie na korzyść DB. Ponadto Dynamit to czysty CSL i zawsze można go pomieszać z każdym boosterem, który mamy w zanadrzu. Gdybym miał kupić jeszcze raz CSL to postawiłbym na  Dynamite Bites 8)

Dzięki! super że masz porównanie. Miałeś na to jakieś konkretne wyniki? Leci  :thumbup:

To że skleja to nawet dobrze, stosuje horlicks a ten ma tą zaletę że nawet dodany w dużej ilości zawsze puszcza, nie skleja na beton.

Jasne, że miałem. CSL przyciąga mi karpie i karasie. Teraz chcę się zaczaić na amura, więc zaleje na bogato pellety i do Spomba! Niech zrobi porządną chmurę a na choda kulkę fluo. W ogóle to radzę CSL z Dynamita dodawać do pelletów jak najpóźniej, no: nad wodą, ponieważ raz zalałem nim pellety 2 wcześniej i zrobiły się tak miękkie, że zgniatałem je w palcach. Mowa o Stalomax 14 mm. Tak więc ten CSL ma moc. Zobaczymy zresztą, jak się sprawdzi w nadchodzącym weekend, bo planuję nockę i chcę zalać wszystko m.in. CSL 8)
Pozdrawiam Seba

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #61 dnia: 04.07.2017, 14:36 »
Dzięki raz jeszcze  :thumbup:

Właśnie jedzie do mnie CSL od DynamiteBaits :-)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #62 dnia: 04.07.2017, 14:38 »
Ja na razie jestem sceptycznie nastawiony do CSL na dzikich wodach. Już trzy razy zalewałem tym pellety i trzy razy w miejscu nęcenia nie miałem żadnego brania :(
Inna kwestia, że na razie nie nęciłem w miejscu, w którym wiem, że są brania. Może następnym razem tak zrobię. Ale w końcu zanęta powinna ryby ściągać z najdalszych części łowiska, nie? :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Kadłubek

  • Gość
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #63 dnia: 04.07.2017, 15:09 »
Ja na razie jestem sceptycznie nastawiony do CSL na dzikich wodach. Już trzy razy zalewałem tym pellety i trzy razy w miejscu nęcenia nie miałem żadnego brania :(
Inna kwestia, że na razie nie nęciłem w miejscu, w którym wiem, że są brania. Może następnym razem tak zrobię. Ale w końcu zanęta powinna ryby ściągać z najdalszych części łowiska, nie? :P

Jak dla Ciebie to pociągiem się dowozi ryby  ;D I to niekoniecznie z tego samego łowiska ;)

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #64 dnia: 04.07.2017, 15:33 »
Przypomnę się z pytaniem z poprzedniej strony bo widzę, że CSL temat zdominował ;)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #65 dnia: 05.07.2017, 15:18 »
Dostałem CSL od DynamiteBaits, fajny zapach, przypomina trochę sos Worcestershire ale ma bardziej słodowy zapach. Do wołowiny jak znalazł :D

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #66 dnia: 10.07.2017, 17:46 »
Podepnę się pod temat.

Szukam czegoś to wzbogacenia miksu nad wodą.

Niestety nie mam bladego pojęcia, jaki smak/aromat kupić.

Na stawie, na który najczęściej jeżdżę występują klasyki - karp, amur, lin, itp.

Jest ich jednak cała masa (aromatów). Który kupić..?

- https://sklepdrapieznik.pl/sklep/2899-atraktory-w-plynie-liquidy-oleje
- https://sklepdrapieznik.pl/sklep/2463-liquidy
MM

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #67 dnia: 10.07.2017, 18:09 »
Podepnę się pod temat.

Szukam czegoś to wzbogacenia miksu nad wodą.

Niestety nie mam bladego pojęcia, jaki smak/aromat kupić.

Na stawie, na który najczęściej jeżdżę występują klasyki - karp, amur, lin, itp.

Jest ich jednak cała masa. Który kupić..?

- https://sklepdrapieznik.pl/sklep/2899-atraktory-w-plynie-liquidy-oleje
- https://sklepdrapieznik.pl/sklep/2463-liquidy

Wg mnie zainwestuj w coś śmierdzącego no: halibut, czyli klasyk (polecam z firmy Adder Carp), coś słodkiego no: truskawka lub ananas, albo Orange/Chocolate id Ringersa (dodaje smaku pelletowi i klei go dodatkowo) i coś pomiędzy, czyli wspomniany wyżej CSL. Na ryby, które wyżej wymieniłeś, jak znalazł. Poza tym możesz je mieszać ze sobą wg uznania ;)
Pozdrawiam Seba

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek