Autor Wątek: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder  (Przeczytany 86537 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #255 dnia: 22.11.2017, 12:13 »
Kolego, ja też nie mam łódki do łowienia z brzegu. Jak już piszemy, starajmy się pisać po polsku ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline aikonik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 9
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #256 dnia: 22.11.2017, 12:29 »
A jak ktoś ma łódkę i do niej przymocowaną echosondę? To wtedy tez jest łódka do łowienia z brzegu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline dziunek10

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 3
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #257 dnia: 12.12.2017, 19:56 »
Witam, przypadkiem natknąłem na takie urządzenie od Lowrence'a
http://wodomania.pl/sonar-lowrance-fishhunter-3d-000-14240-001-p-336.html

Ktoś miał styczność? Parametrami wygląda trochę lepiej jak Deeper, ale mało informacji na polskich stronach.

Pozdrawiam

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #258 dnia: 12.12.2017, 20:10 »
Waga 180g to już byle czym nie rzucisz niestety :( ja Deeperem rzucam spiningiem szczupakowym 60 gr. Trzeba by ze sobą targać dodatkowy kij

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #259 dnia: 12.12.2017, 20:15 »
Witam, przypadkiem natknąłem na takie urządzenie od Lowrence'a
http://wodomania.pl/sonar-lowrance-fishhunter-3d-000-14240-001-p-336.html

Ktoś miał styczność? Parametrami wygląda trochę lepiej jak Deeper, ale mało informacji na polskich stronach.

Pozdrawiam

 Konkurencja dla Deepera ??? ??? ???
Pozdrawiam
Jacek

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #260 dnia: 12.12.2017, 20:49 »
Waga 180g to już byle czym nie rzucisz niestety :( ja Deeperem rzucam spiningiem szczupakowym 60 gr. Trzeba by ze sobą targać dodatkowy kij
Mój deeper będzie na dniach :gift: z najmocniejszych wędek to mam tylko Pickera do 40g :( da się z wyczuciem tym zarzucić? w planach mam kupno jakiegoś mocnego teleskopa o krótkim składzie , z przeznaczeniem pod deepera na tyle krótki aby nie wystawał za mocno z kieszeni :P i nie przeszkadzał na kajaku :thumbup:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #261 dnia: 12.12.2017, 20:53 »
Przejrzałem to tak z grubsza i chyba mogę powiedzieć że to dobra wiadomość dla pewnego grona wędkarzy, zwłaszcza dla tych co chcieli by kupić taki gadżet ale łapią się za kieszeń. Ta nisza na rynku którą wykorzystała firma deeper zaczyna zanikać, coraz więcej firm wychodzi z podobnymi urządzeniami a co za tym idzie będzie większa walka o klienta co sprawi że deepery itp bajery będą tańsze. Bo nie oszukujmy się - to nie jest hi-tech; a w cenę deeper-a w dużej mierze wliczone są koszty reklamy.

deeper-a polecam a to cudo ... niech ktoś kupi i oceni bądź porówna

Pozdrawiam :)



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline dziunek10

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 3
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #262 dnia: 12.12.2017, 20:57 »
Deeper pokazał innym drogę, poza spadkiem cen, można liczyć też na coraz to lepsze urządzenia bądź i gorsze. Kto wie, może się skuszę na tą wersję od Lowrence'a, ale jeszcze chwile poczekam z zakupem.

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #263 dnia: 12.12.2017, 21:13 »
Waga 180g to już byle czym nie rzucisz niestety :( ja Deeperem rzucam spiningiem szczupakowym 60 gr. Trzeba by ze sobą targać dodatkowy kij
Mój deeper będzie na dniach :gift: z najmocniejszych wędek to mam tylko Pickera do 40g :( da się z wyczuciem tym zarzucić? w planach mam kupno jakiegoś mocnego teleskopa o krótkim składzie , z przeznaczeniem pod deepera na tyle krótki aby nie wystawał za mocno z kieszeni :P i nie przeszkadzał na kajaku :thumbup:

Deeper waży 100 ,g więc bałbym się o pickera ??? Osobiście używam taniej teleskopowej wędki karpiowej firmy Konger Carbomaxx Team Tele Carp 2,75lb. Spisuje się bardzo dobrze, lecz dwuskładowa wędka typu spod byłaby na pewno lepsza ;)
Pozdrawiam
Jacek

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #264 dnia: 12.12.2017, 23:20 »
Mam deepera od 2 lat wersja bez wifi. Pierwsza wyprawa, ukształtowanie dna ok, ryb nie było widać, jezioro 3-5m. Przez chwilę nagle przy dnie pojawiły się, ale pewnie stado leszcza. Spiningowaliśmy posilając się deeperem. Zero brań zero zapisów ryb dalej. Dopiero pod koniec dnia nie do uwierzenia, w zatoce ryby warstwowo raz przy razie. I tak nic nie złowiliśmy, pewnie drapieżnik gdzieś tam się kręcił, ale było czuć otarcia pewnie białorybu. Kilka kolejnych doświadczeń, cóż ryb w okolicach Bydgoszczy prawie nie ma, trzeba bardzo szukać. Deeper pokazał zawsze ich skupiska, niestety regularnie ich nie pokazywał. I też nie było brań na zawołanie, ale pomógł kilkakrotnie na kanale, ryby były w odległości 100 metrów od skupiska wędkarzy w miejscu gdzie nikt nie łowił, miejsca nie zanęcane. Fajnie zobaczyć ukształtowanie dna, ale nie nastawia optymistycznie widok braku  ryb.
Łowiliśmy na komercji z kolega pstrągi, odczyty były pojedyncze i 3 padły łupem... Deeper niestety obnaża rybostan wód według mnie.... Jeśli ryby są to pokaże je według moich doświadczeń, nie znaczy to, że będziemy je łowić... Ale i tak fajnie mieć świadomość, że pływają w okolicy. Przykry jest widok pustki w bankowych miejscach....(wiosna)

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #265 dnia: 13.12.2017, 11:43 »
Witam, przypadkiem natknąłem na takie urządzenie od Lowrence'a
http://wodomania.pl/sonar-lowrance-fishhunter-3d-000-14240-001-p-336.html

Ktoś miał styczność? Parametrami wygląda trochę lepiej jak Deeper, ale mało informacji na polskich stronach.

Pozdrawiam

 Konkurencja dla Deepera ??? ??? ???

Myślę, że nie ociera się nawet o konkurencję ;) Zaciekawił mnie system 3D, ale z tego co słyszę od osób, które się tym bawiły to nie wygląda to za ciekawie w praktyce. Z tego co wiem to nie jest to autorski pomysł Lowrance - jest to tylko produkt podkupiony przez nich, który funkcjonuje już na rynku jakieś 3lata. Deeper na chwilę obecną to pionier na rynku echosond bezprzewodowych - wyznacza trendy, którymi konkurencja próbuje podążać, co jak widać raczej średnio im się udaje bo na chwilę obecną nie ma produktu konkurencyjnego z tak szerokimi możliwościami jak Deeper. Fakt, produktów podobnych jest sporo, ale są to bardzo ubogie klony, które za wyjątkiem niskiej ceny (200-400zł) nie mają nic innego do zaoferowania. Jeśli ktoś sądzi, że cena Deepera gwałtownie spadnie to niestety ostudzę ten zapał - niestety tak się nie stanie w najbliższym czasie ;)
fb.com/rubiksfishing

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #266 dnia: 13.12.2017, 12:01 »
Technologia przeniesiona z 10-12 letnich matrixów od Humminbirda, wcześniej jeszcze był jakiś humminbird LCR i 3D Wide Vision. Żadne pionierstwo, tylko adaptacja. Co innego że dobrze się dzieje i niech ta konkurencyjna presja występuje ;)

Offline ownz90

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #267 dnia: 15.01.2018, 16:48 »
Witam,

Jako że przymierzam się do kupna deepera przeczytałem cały wątek i mam pytanka do posiadaczy. Jak wygląda dokładność deepera jeśli chodzi o sondowanie dna (tylko do tego będę go używał) czy jest w stanie bez problemu wskazać podwodną roślinność, rodzaj dna czy jest twarde, muł czy kamienne? Łowię na bardzo zarośniętym łowisku i potrzebuje echosondy do znalezienia miejsc wolnych od roślinności do metody gruntowej. Kolejna sprawa czy w instrukcji do deepera jest opisane jak czytać  odczyt echosondy na ekranie telefonu, nigdy wcześniej nie bawiłem się echosondą i zastanawiam się jako laik czy łatwo rozpoznam rodzaj dna. A może do takiego sondowania polecacie coś innego, sondować mam zamiar łódka wywozową lub wędziskiem.

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #268 dnia: 16.01.2018, 09:37 »
Rośliny pokazuje kolorem zielonym, co do twardości dna będziesz musiał popróbować, ogólnie polecam pobawić się na początku i sondą i ciężarem. Po kilku odczytać będziesz wiedział na co zwracać uwagę.
Sebastian


Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #269 dnia: 16.01.2018, 10:14 »
Mi czasem na zimowisku ryb jak teraz takie duże skupiska pokazuje jako podwodną roślinność a na 100 % jestem pewien, że na zbiorniku nie ma żadnej roślinności :) ( Jak znajdę wstawie fotkę)
Na rzece bez problemu pokazuje roślinność i dno (twarde/ miękkie)