Autor Wątek: Feeder do dalekich rzutów  (Przeczytany 9036 razy)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #15 dnia: 06.09.2015, 20:52 »
4.2 to fajne wędkowanie zwłaszcza w rzece,ale trzeba być uważnym
Staś
Klasyczny Feeder

cychu

  • Gość
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #16 dnia: 06.09.2015, 20:56 »
100m może i osiągalne ale metoda będzie ciężko,oliwka owszem..kijek będzie tez używany soradyczne na rzece..

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #17 dnia: 06.09.2015, 20:58 »
Na rzekę jest jak najbardziej ok. łowię nimi na Odrze od 2 sezonów i jak na razie nie zamierzam zmieniać! Są cool! ;D
Arek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #18 dnia: 06.09.2015, 21:01 »
Ja stosowałem do koszyków,nie jest łatwo choć znawcą metody nie jestem ale może być to trudne zwłaszcza zarzut,ale ktoś tu pokazywał że przy takich dalekich rzutach podajnik umieszczają w pva może to jest jakaś opcja .Ale są tu mądrzejsi w tej dziedzinie
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #19 dnia: 06.09.2015, 21:08 »
Jurek kijek jest naprawdę przedni,hol ryby na nim to czyta przyjemność.dla tego zamierzam kupić drugi z tym ze nie co dluzszy..


Jak ten kijek pasuje to się nie zastanawiaj. Ja od b. dawna kupuje dwa takie same kije gruntówki i takie same do nich kołowrotki. Ze zdjęcia w mojej ocenie jest ok. ale jak wcześniej napisałem to trzeba go mieć w ręce by być pewny że jest to dobry zakup. Też trzeba mieć na uwadze że producenci często zawyżaja CW wędki
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

cychu

  • Gość
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #20 dnia: 06.09.2015, 21:10 »
No to mamy podobne podejście, ja również zawsze wszystko kupuje parami.decyzja podjeta dziekuje bardzo za dyskusje. Pozdrawiam

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #21 dnia: 06.09.2015, 21:13 »
I ja również koledzy daję parami! Mam 2 takie kijki i jestem mega zadowolony!
Arek

cychu

  • Gość
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #22 dnia: 06.09.2015, 21:19 »
Zaprzegne do tych kijków Shimano Aero 4000 FA.
Na jednym zresztą od dziś już jest zalozony  :P

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #23 dnia: 07.09.2015, 08:37 »
Rozważałem i karpiówke,ale chce zostać przy feederze jest bardziej uniwersalny i podpytałem kolegi który łowi feederem 4,2m i chwali sobie bardzo..tak wiec rozwiało to trochę moje wątpliwości. fish007 ciężko jest mi opisać dokładnie dystans który rzucam ale myślę ze jest to ok 60-70 m,ze szpuli ubywa około 1/2 nawiniętej żyłki.

Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0

Odległość 60-70 m  i więcej przy kołowrotku rozmiar 4000 i podajnikiem ESP 56 gr spokojnie osiągam kijem TRABUCCO SELEKTOR XS ACTIVE FEEDER 360-130g, myślę że jak kupisz kij 390-130 gr ( SELEKTOR XS ACTIVE FEEDER 390-130g lub TRABUCCO SYGNUM TXL LONG DISTANCE 390-130gr ) to odległość ta nie będzie żadnym problemem, nie polecam wędki 420, będzie zbyt długa do holu karpia i on szybciej zmęczy ciebie niż ty jego, osobiście wybrałbym SELEKTOR XS ACTIVE FEEDER 390-130g bo kocham korkowe rękojeści i takie kije preferuję a różnica miedzy kijami jest bardzo niewielka , Active ma troszkę głębszą, bardziej paraboliczną akcję co mi osobiście również odpowiada. Kij 3,9 m spokojnie pozwoli na zacięcie karpia z odległości nawet 100 m , a łowiąc na metodę w zasadzie nie zacinamy bo ryba robi odjazd i jest już zacięta. To co napisałem o tych kijach to nie jest wiedza wyczytana z netu , ja mam te kije i to co piszę to wynoszę z własnych doświadczeń.

cychu

  • Gość
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #24 dnia: 07.09.2015, 18:23 »
Wiec może odleglosc jaka podaje jest wieksza niż 60-70 metrow,badz co bądź brakuje mi trochę do konkretnego miejsca,ja mam już trabucco txl 390/130 i jest to dobra wedka mimo ze nie ma rekojesci z korka dla mnie akurat nie jest to wyznacznikiem i czyms co ma decydujące znaczenie..zamowilem 420/130 wiem ze jest  to już dluudi feeder ale będzie z zapasem na rzeke..ale mimo to dzięki za checi.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #25 dnia: 07.09.2015, 20:51 »
Panowie musz się was poradzić,potrzebuje feedera do dalekich rzutów i takiego posiadam jak z linku długość 3,90 jest naprawdę dobry..
Jednak czasami mi to nie wystarcza,nie mogę dorzucić tam gdzie chce,lowie na dużym 9 hektarowym stawie głownie karpie
rozmyślam nad feederem z linku o długości 4,20 tylko nie wiem jak się będzie sprawdzał i czy nie przedobrze ze tak powiem..czy jest ktoś kto lowi tak długim feederem i moglby cos podpowiedzieć w temacie..

Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0

Ja kupiłem sobie kołowrotki big pit i przy karpiówce 2.5 lb miotam podajniki całkiem daleko, właśnie te do Metody z ESP. Przy próbach z kołowrotkiem 4000 szału nie ma. Myślałem na dystansowym feederem, jednak karpiówka jest według mnie lepsza - o ile się nie łowi na zawodach, łatwiej panować nad dwiema wędkami. Pomyśl też o takim rozwiązaniu... :)
Lucjan

cychu

  • Gość
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #26 dnia: 07.09.2015, 22:24 »
Mam nadzieje ze kij dojdzie w tygodniu,w piątek jade na nocke i bardzo chciałbym go wyprobowac..zdam relacje czy zakup trafiony czy nie..na karpioweczke przyjdzie jeszcze pora w tym roku wydalem już majatek na sprzet,musze odsapnąć finansowo.

cychu

  • Gość
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #27 dnia: 09.09.2015, 22:07 »
Feeder od wczoraj w moich rekach,dzis nie moglem wytrzymać,zawinalem się wcześniej z pracy i na rybki..3 godziny i 2 karpie i jedna zrywka,karp poszedł w konary i ze 70 metrow zylki poszlo..powiem jedno kij jak na pierwsze wrazenie idealny jestem bardzo zadowolony..

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów
« Odpowiedź #28 dnia: 29.09.2015, 17:01 »
Podepnę się do tematu, choć do końca nie o feeder mi chodzi, ale właśnie szukam wędki budżetowej do dalekich rzutów stosunkowo małym obciążeniem.

Łowiska na które potrzebuję wędki to: Domaniów niedaleko Radomia, wielki zalew, a drugie to komercja w Grębowie 11 hektarów  http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1278.0

Do tej pory próbowałem tam sił feederami Mikado UV 390/90 i 420/90, oraz karpiówkami 3lbs.
Na wymienionych łowiskach należy łowić daleko od brzegu na około 60+ i o ile dystans ten moimi wędkami jest do osiągnięcia, jednak nie łowi się komfortowo.
Używam dosyć lekkich podajników do max 50g, ale feedery już to obciążenie odczuwają, a karpiówki znów nie ładują się do rzutów jak trzeba.

Wymyśliłem więc kompromis i nawet znalazłem jakiegoś budżetowego kijka jaxona http://allegro.pl/wedka-jaxon-silver-shadow-distance-ground-3-6m-80g-i5089861614.html ,ale nie wiem czy w dobrym kierunku zdążam.
Dodam jeszcze że akcja wędki raczej parabolik, z pełną rękojeścią i niedużą ilością przelotek dla wydłużenia rzutu lekkim zestawem końcowym.

Jeśli macie jakieś propozycje chętnie poczytam, a wędeczki potrzebuję dopiero na wiosnę także pośpiechu nie ma. :P

edit// aha i będę łowił z rod poda z sygnalizatorami także feeder cięższy też nie będzie idealny.
Paweł.