Autor Wątek: Bolw.pl  (Przeczytany 2481 razy)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Bolw.pl
« dnia: 24.09.2015, 23:40 »
Z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim ten sklep dokonałem tu już 4 zakupów i wszytko ok.  Chyba jako jeden z nielicznych w Polsce posiada możliwość płatności Paypal.
Z 4 zakupów miałem tylko jeden problem mianowicie na stronie widnieje Mikado Black Draft picker 3m  zakupiłem takie 2 wpłacając od razu kasę poprzez PayPal. Następnego dnia skontaktowali się ze mną ze model 3 m już jest niedostępny u producenta i zaproponowali mi modele 270. Jednak że poszukiwałem pickerów  3 metrowych poprosiłem o wymianę na Tsubame 3m, nie robili z tym problemu różnicę w cenie szybko mi zwrócili  a wędki dotarły do mnie następnego dnia kurierem.

Obsługa i kontakt z klientem: 10-10
Oferta sklepu: 9-10
Ceny sprzętu: 9-10
Szybkość realizacji zamówienia: 10-10
Jakość dostarczonego towaru: 10-10
Strona internetowa sklepu: 8-10




Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bolw.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 19.09.2018, 21:37 »
Odradzam wszystkim ten pseudo sklep. Ręce opadają... :facepalm:

Zamówiłem towar w czerwcu. Klasyka dżezu, nie mają wszystkiego na stanie, są problemy. Czekam, licząc, że domówią to, czego nie mieli.  W sierpniu się zniecierpliwiłem, dzwonię, i tutaj słyszę, ze kurier wczoraj wyjechał, ale nie dostarczył przesyłki z jakiegoś powodu. Ściema ale trudno się mówi, niech oddają kasę, nie robię problemów. I mają oddać, ale pieniędzy nie ma na koncie. Kolejne maile, i czytam to samo, że pracownik przekazał wszystko do działu księgowości.

Mijają trzy miesiące, a ja nie mam ani towaru ani pieniędzy na koncie. Super, co? Zero przeprosin, informacji, ze czegoś brakuje (może numeru konta). Zlali mnie ciepłym moczem. Zapewne dział księgowości 'zawalił' lub kolejny kurier coś pomylił 8) Masakra...

Polecam wszystkim zerknąć jak działa Drapieżnik, a jak firmy krzak typu Bolw.pl... Zachciało mi się u nich zakupów :facepalm: Pierwszy raz piszę taką opinię, ogólnie jestem spokojny. Ale jak krew człowieka ma nie zalać?
Lucjan

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Bolw.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 19.09.2018, 22:40 »
Nie mogę się z tym zgodzić, że to firma krzak, bo już nie raz u nich coś do spinningu kupowałem i zawsze 10/10, w sklepie stacjonarnym w Zielonej Górze również bardzo miło i przyjemnie.

Ale napewno trzeba wziąść pod uwagę to co napisałeś, bo taka sytuacja nie miała prawa się wydarzyć.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Bolw.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 19.09.2018, 23:45 »
Też kilka razy tam kupowałem i nigdy nie było żadnych problemów. Ale to było dosyć dawno temu. Ale widać teraz coś się zmieniło na gorsze. Tyle miesięcy czekać na towar lub zwrot kasy...Szok !

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bolw.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 20.09.2018, 00:08 »
Dzwoniłem kilka razy, wysłałem kilka razy maila, i doopa >:O  Według mnie, jeżeli czegoś nie ma na stanie (a nie było kilku pozycji), to nie wyślą tego od razu, tylko to 'wisi' i zapomina się o kliencie. Pytanie czy warto ryzykować. Ja nie kierowałem się ceną produktu ale jego dostepnością (koszyki rzeczne). Jak widać, stany w necie a w realu to dwie różne rzeczy. To bardzo zła cecha sklepu internetowego wg mnie. Kupiłem coś, czego nie mieli, teraz muszę się prosić o kasę. A jestem na tyle zorientowany, żeby nie kupować całego stanu (np. jak jest 10 sztuk, to biorę 6-8). W sierpniu usłyszałem (dwa miesiące po 'zakupie'), że nie ma szans na wysyłkę, bo nie mają tego co zamówiłem na stanie, połowy produktów jak nie więcej. Co tu pisać ???

W UK często sklepy tez czegoś nie mają, jednak nigdy nie ma problemu ze zwrotem kasy. To rzecz święta wręcz. A tutaj dwa razy otrzymuje bezczelną odpowiedź, że pracownik przekazał wszystko do działu księgowości. Zamiast załatwić z działem, przekazał. Za drugim razem też mi przesłano takie info. Po prostu szok, dwa miesiące po 'zakupie', dwa tygodnie po mailu, znów ta sama odpowiedź. Bo jakim prawem dupę zawracam szanownemu sprzedawcy, przecież zrobił wszystko jak należy, przekazał sprawę do działu księgowości :facepalm: Obsługa w najlepszym stylu, wzorce czerpano z filmów Barei.
Lucjan

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Bolw.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 20.09.2018, 00:27 »
To faktycznie delikatnie mówiąc nie fajnie z ich strony...

Może tutaj komuś podpadłeś co tam pracuje? I taka forma zemsty ;)

timken

  • Gość
Odp: Bolw.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 20.09.2018, 07:17 »
Kupiłem kiedyś wędkę w tym sklepie , zdecydowałem się ją zwrócić (takie moje prawo ;)). Niestety w drodze powrotnej kurier ją uszkodził/złamał mimo solidnego zabezpieczenia. Pierwsza reakcja sklepu była taka, że teraz to już mój problem bo to była moja przesyłka. Zostałem z połamaną wędką i bez pieniędzy :( Muszę jednak przyznać, że po odmownej decyzji DPD na moją reklamację właściciel zaoferował swoją pomoc. Dzięki jego "zeznaniom" i udzielonym wskazówkom finał sprawy był dla mnie pozytywny ( DPD zwróciło całą kwotę )

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Bolw.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 20.09.2018, 08:36 »
Nie mogę się z tym zgodzić, że to firma krzak, bo już nie raz u nich coś do spinningu kupowałem i zawsze 10/10, w sklepie stacjonarnym w Zielonej Górze również bardzo miło i przyjemnie.

Ale napewno trzeba wziąść pod uwagę to co napisałeś, bo taka sytuacja nie miała prawa się wydarzyć.

A gdzie w zielonce są?

Edit: już namierzyłęm na Sulechowskiej.
Marek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bolw.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 20.09.2018, 08:54 »
Czy ktoś wie gdzie mają siedzibę. Czy to nie jest czasem sklep z Warszawy przy ul. Wólczyńskiej. Jak tak to zdecydowanie odradzam.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Bolw.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 20.09.2018, 09:15 »
Czy ktoś wie gdzie mają siedzibę. Czy to nie jest czasem sklep z Warszawy przy ul. Wólczyńskiej. Jak tak to zdecydowanie odradzam.
Sklep jest z Zielonej Góry.
Robiłem u nich zakupy ze dwa razy i nie było najmniejszego problemu.
Musiałeś mieć Lucjan strasznego pecha, albo ostatnio coś się u nich pozmieniało na gorsze.