Autor Wątek: Kołowrotek do Methody - zakup  (Przeczytany 3005 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 655
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kołowrotek do Methody - zakup
« Odpowiedź #15 dnia: 07.10.2015, 13:42 »
W moim przypadku kołowrotki mają przechlapane. Brudne od zanęty, ciężko doświadczane, smaru nie widzą (co to smar?). Dlatego po przerobieniu około 10 różnych kręciołów do 80 funtów, ten jest dla mnie numer jeden. Sposób pracy, czułość hamulca, system zapobiejający skręcaniu się żyłki, wytrzymałość - nie znajduję równego. Ponadto jest po prostu śliczny. Ustatnio Ultron z Matrixa zaczął rzęzić, po paru sesjach...

Samo Shimano w tej wersji to mały rozmiar, ale o wiele większa moc również. Co ważne, na kilku sesjach miałem około 15 ryb silnie walczących, na kilku hamulec dostawał popalić bardzo mocno. I nic (wyobrażcie sobie 90-120 minut ostrego holu podczas jednej sesji)! Mam kilka innych kołowrotków - Sonik 6000, Daiwę Black Widow, Drennany FD z wolnym biegiem w wersji karpiowej i feederowej, plus masę innych bez wolnego biegu - i zdecydowanie Ten model Shimano wygrywa. Sam klip jest wysokiej jakości, nie jakiś plastkowy zaczep... Ale już tańsze wersje nie są takie dobre (te bez hamulca z przodu). Jutro nawet wypróbuję obydwa kręcioły na wodzie stojącej przy feederach, po raz kolejny. To taka miłość od pierwszego wejrzenia po prostu, nic mnie jeszcze nie zaskoczyło tak dobrą pracą.
Ubolewam nad faktem, że ten model robiony jest tylko w wersji 2500 i 4000. Inne mi się nie podobają, opcja z hamulcem i regulacją oporu wolnego biegu z tyłu mi nie pasuje. Kupiłbym i 6000 i 10000 bez namysłu, gdyby takowe były.
Lucjan

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 624
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do Methody - zakup
« Odpowiedź #16 dnia: 07.10.2015, 13:45 »
Tak zakładam na klips, bo staram się rzucać w jedno miejsce a nie siać po łowisku :) a po drugie nie muszę się martwić że zarzucę za daleko/blisko a czasami łowię przy trzcinach czy liliach .Wiem, wiem że można zwolnić przedni hamulec żeby ryba mogła "porwać" żyłkę ale nie o to mi chodzi. Tak jak pisałem wcześniej na moim łowisku występują 20-stki więc sprzęt łatwo można stracić .
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 624
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do Methody - zakup
« Odpowiedź #17 dnia: 07.10.2015, 14:18 »
Jak zwykle Luk konkretnie i na temat 8) i o to właśnie mi chodziło. Tak więc póki co wybór padł na Shimano Baitrunner DL 400 FB
Z poważaniem Marcin