Autor Wątek: Sprzęt marki Frenzee?? Ktoś, coś?  (Przeczytany 1405 razy)

Offline marcinF

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Sprzęt marki Frenzee?? Ktoś, coś?
« dnia: 07.10.2015, 12:42 »
Witam forumowiczów,
Przeglądając internet, a głównie angielskie strony ze sprzętem natrafiłem na firmę FRENZEE. www.frenzee.co.uk . Mają myślę, że fajny sprzęt w rozsądnych granicach cenowych i bardzo fajny kołowrotek, z ciekawą opcją PBS (precision braking system). Jestem bardzo ciekaw czy ktoś z Was miał styczność z tym sprzętem? Zwłaszcza ciekawi mnie ten kołowrotek... :D Pozdrawiam
Pozdrawiam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sprzęt marki Frenzee?? Ktoś, coś?
« Odpowiedź #1 dnia: 07.10.2015, 15:45 »
Frenzee pojawiło się jakiś czas temu, i klienta upatrzyło sobie takiego jak by to określić... z kasą i dużymi wymaganiami :D Robią solidny sprzęt o wysokiej jakości, z tego co widzę, nie myślą o rywalizowaniu w tanim segmencie sprzętowym, uderzają w średnią i wyższą półkę.
Podoba mi się ich sprzęt, wykończenie itd. Myślę, że kołowrotek też jest wysokiej jakości, choć trudno o jakieś opinie, bo to nowość.

Na pewno jednak stawiają na jakość. Nie jest to mieszanka stylów jak w przypadku Browninga czy Shakespeare'a, gdzie buble mieszają się z dobrymi rzeczami. Są na poziomie Prestona lub nawet ciut wyżej.
Lucjan

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sprzęt marki Frenzee?? Ktoś, coś?
« Odpowiedź #2 dnia: 07.10.2015, 16:17 »
Po obejrzeniu filmiku na youtube myślę że mają bardzo nowatorskie podejście do wolnego biegu.Jest on regulowany na korbie kołowrotka ( jakby docisk do korpusu) możliwośc hamowania ręka albo po przełączeniu przechodzi na ustawiony hamulec w
szpuli.Bardzo mi się podoba to rozwiązanie i uważam go za lepsze od tradycyjnych kołowrotków z wolnym biegiem.
Zbyszek

Offline marcinF

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sprzęt marki Frenzee?? Ktoś, coś?
« Odpowiedź #3 dnia: 07.10.2015, 17:16 »
Właśnie byłem ciekaw do jakiej klasy sprzętu to przyrównać. Bo jeśli patrząc na jakoś wykonania (oczywiście na zdjęciach), oglądając filmiki na youtube to wydawało mi się, że sprzęt powinien być ciekawą alternatywą. Aczkolwiek tak jak Luk zauważyłeś średnia i wyższa półka cenowa. Chociaż za podstawowy model 10f feedera trzeba zapłacić podobną kwotę jak za Garbolino Precision Picker. Ale bardziej mnie interesuje kołowrotek, nawet sam fakt otrzymania do niego w standardzie twardego opakowania z pianką już świadczy o tym, że jednak patrzą na klienta, a z tego co wiem to shimano do stradica ci4 nie daje takowego gadżetu. A system PBS hmm... ciekawe jak w praktyce by się sprawdzał, bo na filmie faktycznie pracuje bardzo fajnie. Chociaż w zasadzie to taki drugi hamulec tylko innej budowy. Z czasem może pojawi się więcej filmików z tym sprzętem i może z testami to będzie można coś więcej powiedzieć.
Pozdrawiam
Marcin