Autor Wątek: Sprzęt firmy Korum  (Przeczytany 21416 razy)

Offline WOJTON

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 7
Sprzęt firmy Korum
« dnia: 14.10.2014, 07:54 »
Witam wszystkich. Jestem zainteresowany zakupem fotela tej firmy - http://sklepdrapieznik.pl/sklep/korum/4651-accessory-chair.html  . czy ktoś z was miał do czynienia z tym fotelem lub podobnymi? ogólnie w Polsce słabo dostępny sprzęt. chętnie posłucham też o innych produktach tej firmy?jak z jakością, trwałością..ogólnie , oglądając filmy i zdjęcia, firma robi dobre wrażenie..ale w praktyce może być różnie... :-\ będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje  ;D pozdrawiam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #1 dnia: 14.10.2014, 08:12 »
Ostatnio posiedziałem na tym krześle przez moment i sprawdziłem jego trwałość. Jak dla mnie OK. Korum robi rewelacyjne rzeczy - ma też wpadki, aczkolwiek w dziale rzeczy 'grubszych' mu się nie zdarzają raczej. Ostatnio w ogóle polegam na wielu ich produktach - i zachwycony jestem stosunkiem jakości do ceny.

Nie wiem czy chcesz krzesło tego typu bo masz problem z plecami - ale musisz wiedzieć, że potrzebujesz do niego parę akcesoriów. Największym mankamentem jak dla mnie jest brak szuflad, dlatego seat box wydaje się w pewnych kwestiach nie do zastąpienia. Na fotelu jednak siedzi się wygodnie i można łowić nocą...

Polecam to krzesło i rozsądny wybor akcesoriów. Na przykład stolika z szufladką, ramienia do feedera i tak dalej. Warto połączyć to z jakimś sprytnym pojemnikiem na gadżety aby nie pochylać się często na łowisku - bo porusza to wędkami. Tutaj stabilność nóg eliminuje jednak większość takiego 'trzęsienia'. Najlepiej mieć pudełko z szufladkami pod fotelem. Przy kilku akcesoriach bowiem trudno jest sięgać po pewne rzeczy. Są oferty kupienia tego krzesła już z akcesoriami - to pozwala zaoszczędzić trochę grosza...

Daj znać jak masz zamiar łowić (feedery, waggler, oba na raz) a pomogę w doborze czegoś. Musisz to zrobić w miarę mądrze. Ja mam seatboxa XS6 z Prestona - i oprócz gadżetów mam 6 szuflad i komorę, plus płytkie schowki pod siedzeniem. Jest mi łatwiej mieć wszystko pod ręką. Przy fotelu zaś miałem problem z przynętami, akcesoriami, zanetą itd. Warto więc pomyśleć dwa razy i zaplanować sobie dobry rozkład. Bo stoliczka z Korum nie polecam - z racji jego małej powierzchni na przykład (jakość super)...
Lucjan

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #2 dnia: 14.10.2014, 14:56 »
Jestem posiadaczem krzesła z korum i podnużka,jeżeli chodzi omnie to jest ok.W drapieżniku kiedy ja chciałem kupic nie mieli na stanie i sprowadzałem z niemiec.Ale jak wspomniał Luk potrzebny jest osprzęnt jak wysięgnik,ja kupiłem Prestona,drogi ale dobry.Boczny stolik z Trapera,miska z uchwytem na zanętę,i,t,d,Jak to wszystko zmontowałem to się okazało że krzesło z osprzętem w całości ma sens,sztab dowodzenia.

Offline WOJTON

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 7
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #3 dnia: 14.10.2014, 15:49 »
fotel w moim wypadku będzie bardziej praktyczny niż siedzisko. chodzi o transport i przechowywanie.. łowić będę głównie na grunt-methoda, może za jakiś czas spróbuje waggler-a..narazie jedną wędką ( feeder 3,6m..)
oczywiście wybrałem kilka akcesoriów do krzesła:
- http://sklepdrapieznik.pl/sklep/korum/10935-dutch-master-feeder-arm.html - z tym ,że nie jestem pewien czy nie jest to ramie za ,,mocne" i czy nie lepiej wybrać to : http://sklepdrapieznik.pl/sklep/korum/10779-telescopic-feeder-arm.html
- http://sklepdrapieznik.pl/sklep/korum/10879-one-rod-butt-rest.html
-http://sklepdrapieznik.pl/sklep/korum/10886-free-flow-rod-rest.html
- http://sklep-wedkarski-gozdawa.pl/preston-innovations/siedziska-wedkarskie/szuflada-offbox-side-tray-set.html
bardzo będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi i rady.sprzet ma mi posłużyc kilka ładnych sezonów..:)
Luk, jeżeli mozesz, to podaj proszę link do ofert na to krzesło..zawsze może pare groszy uda sie ocalić..:) 
 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #4 dnia: 14.10.2014, 23:12 »
Myślę, że dobierasz dobrze wszystko. Właśnie ta szuflada ze stolikiem jest dobra - mam taką i sobie chwalę...

Ramię jednak wziąłbym to:
https://www.tackleuk.co.uk/#advanced_search_result/go=1&key=Korum%20feeder%20arm

Nie jest podwójne, bo nie musi... Ceny z tego 'drapieznka' są widzę wyższe niż w linku który podsyłam...

Jeżeli chcesz to jutro powinienem się dowiedzieć co nieco o wysykach do Polski. Ten sklep jest tańszy i z przesyłką całość może wyjśc taniej.
Swoja drogą to chciałbym zrozumiec dlaczego sprzęt w Polsce jest taki drogi. Wygląda jakby dowalano ekstra 10-20% marży na wszystkim. Szok...
No chyba, że funt jest po 6.50... ;)
Lucjan

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #5 dnia: 15.10.2014, 13:35 »
Luk za nami tylko Rumunia,Bułgaria,zarabiamy grosze a ceny wieksze jak na zachodzie.Do metody jak chcę kupić to trzeba szukac na zachodzie,dobrze że jesteś,zawsze coś doradzisz.

Offline jacek1977

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #6 dnia: 15.10.2014, 14:14 »
Witam . Jesli chcecie kupic cos z angielskich sklepow internetowych to naprawde odradzam http://www.anglingdirect.co.uk/  .   Dokonalem 2 razy zamowien w tym sklepie i 2 razy byl mega problem . Sklep ten uzywa jako kuriera UK MAIL firma ktora naprawde robi sobie jaja z ludzi . Pierwszym  razem zamowilem towar na sume 56 £ po ponad tygodniu otrzymalem przesylke ale 30% bylo nie to co zamowilem . Odeslanie  niepotrzebnych rzeczy wiazalo sie kosztami 10 £ wiedz postanowilem je zatrzymac. Drugi raz  moja przesylka normalnie wyparowala i powiedziano mi ze ją odebralem i sa dowody ze podpisalem osobiscie . Po wielu wyslanych mailach do uk mail odeslano mnie do anglingdirect tam tez nikt nie odpowiadal . Cale szczescie ze placilem paypal zalozylem sprawe i po 14 dniach otrzymalem zwrot kasy . Moze to tylko byl odrebny przypadek ale osobiscie odradzam robienie jakich kolwiek zakupow w tym sklepie .  ;)

Kwiatek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #7 dnia: 15.10.2014, 15:17 »
Dobrze, że o tym piszesz... Zamawiałeś ten towar w UK, tzn. na adres angielski? Ja też mam nie najlepsze doświadczenia z UK Mail. Warto wiedzieć, kto leciał w kule... 
Lucjan

Offline WOJTON

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 7
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #8 dnia: 15.10.2014, 15:32 »
LUK, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie feeder arm... czy to ramie podane przez Ciebie nie będzie trochę krótkie? znalazłem jeszcze takie preston- dłuzsze http://sklepdrapieznik.pl/sklep/korum/10779-telescopic-feeder-arm.html , ale może nie warto..

Offline jacek1977

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #9 dnia: 15.10.2014, 17:18 »
Luk zamawiam duzo na internecie i najlepsza opcja to wybor ROYAL MAIL. Najlepszy serwis jaki moze byc w Uk . Adres oczywiscie uk bo tu mieszkam . O takich i innych napotkanych problemach bede was informowal. Pozdrawiam .
Kwiatek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #10 dnia: 15.10.2014, 22:00 »
Wojton, mam jedno i drugie ramię... Preston jest ciut dłuższy i grubszy. Różnic prawie nie ma. Cena chyba podobna. System łączenia jest taki jak w fotelach - dwa koła zębate z pasującymi do siebie wycięciami. Po ścisnieciu nic się nie przesuwa. Nawet w pionie jest OK. Jak dla mnie model z podpórka jest starszy, cięższy i sprawia więcej problemu. Pamietac należy, że montując gadżety do fotela potrzebujesz na rurce więcej miejsca.

Ja w swoim seatboxie mam 6 rurek - w fotelu sa tylko 4 i trzeba mądrze pokombinować... ;)

Jacek - u mie z pocztą jest ostatbnio tak, że kilku spedytorów (poczta też), wrzuca przesyłke do pojemnika na worki na śmieci - a mi kartkę, że przesyłka jest niedostarczona... Już sprawdzam na wszelki wypadek! ;) Doręczanie do sąsiadów to też norma ;)
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #11 dnia: 15.10.2014, 22:28 »
Czołem Panowie!

Korum Accessory Chair - też o nim kiedyś myślałem. Finalnie go nie kupiłem, bo uznałem, że może być trochę za ciężki.
Postawiłem na Foxa - Warrior Arm Chair w wersji Compact - to krzesło waży niecałe 5 kg.
Do niego doczepiam adaptory (Korum Any Chair Adaptor), do których mocuję ramiona, głowice i tacki, parasol.

Jeśli chodzi o ramię, to doradzono mi Prestona OffBox Telescopic Feeder Arm i jestem w zupełności zadowolony. Nie sądzę, żebym potrzebował czegoś innego. Przynajmniej do metody czy spławika.
Do tego Ripple Butt Rest & Arm.

Używam krzeseł, a nie siedziska, ponieważ mam problemy z kręgosłupem i w tym przypadku wygoda jest dla mnie priorytetem. Dodatkowo cenię sobie bardzo obecność podłokietników. Szkoda, że w krzesłach Prestona/Korum ich nie ma.

Biorę też pod uwagę krzesło Monster Feeder Chair, ale nie wiem czy nie będzie za ciężkie.

Poza tym zwykle w połowie października odbywają się w UK tzw. Tackle & Guns Show, gdzie firmy wystawiają swoje nowości. Nie jestem pewien czy Preston (Korum) nie wejdą z jakimiś nowymi seriami, więc wolę poczekać trochę z zakupem.

Co do przesyłek z UK, to popełniłem tutaj taki mały opis mojej przygody z zakupami internetowymi w UK :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline shark22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #12 dnia: 17.10.2014, 14:27 »
Mam krzesło Koruma Deluxe Accessory Chair od około 6 miesięcy. Moja krótka ocena:
Plusy:
- w porównaniu do Prestona moim zdaniem bardziej wygodne oraz dodatkowo posiada przy nagłówku zgrubienie które pełni rolę wsparcia dla karku wędkarza ( a'la poduszka )
- adaptacja fotela w każdym terenie ( siedziałem na nim na betonowych umocnieniach brzegowych pod katem i nie było problemu aby go ustawić )
- funkcjonalność bardzo zbliżona do kosza
- wygoda szczególnie podczas długich zasiadek ( spokojnie można się przespać rozkładając oparcie do pozycji poziomej ) 
- może pełnić rolę wózka transportowego ( w miejsce nóg montujemy koła podobnie jak w koszu wędkarskim )
Minusy:
- cena ( kupowałem go w Polsce wiec cena jeszcze wyższa niż w UK )
- kiepskie rozwiązanie mocowania nóg ( śruby kaleczą nogi )

Podsumowując jest to idealne rozwiązanie do dłuższych zasiadek dla osoby która przyzwyczajona jest do kosza wędkarskiego i jego funkcji.
Polecam każdemu kto chce mieć dobrze zorganizowane stanowisko wędkarskie.

@Mateo
Podłokietniki można dokupić do krzeseł Korum/Preston występują jako dodatek.   



Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #13 dnia: 17.10.2014, 15:29 »
shark22 ma racje,śruby do mocowania nóg kaleczą nogi.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #14 dnia: 17.10.2014, 17:02 »
No właśnie, w wielu produktach te śruby są niezabezpieczone. Ostatnio kupiłem ramię do parasola i też strasznie śruba kaleczyła sztycę parasola. Zwykle przyklejam wtedy na końce śrub wycięte z gumy kółka. Tylko nie wiadomo czy w przypadku krzesła będzie to się dało zrobić. Nie miałem okazji go pomacać na żywo.
Z opisu wynika, że krzesło Korum waży 7,5 kg.
Nie ma natomiast żadnych danych na temat wagi Monstera Prestona.

To nie wiedziałem, że można podłokietniki też dokupić.
Zrobiłem mały research i wygląda na to, że w sklepach jest coś takiego jak Arm Chair Kit, ale na stronie producenta już tego produktu nie ma. Może wycofali z produkcji(?)
Pozdrawiam
Mateusz