Autor Wątek: Opłacanie składek w PZW  (Przeczytany 115646 razy)

Offline dante

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #315 dnia: 30.12.2017, 12:24 »
Mapa wysokości składek.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #316 dnia: 30.12.2017, 12:43 »
A dlaczego na mapie jest 400zł w okręgu ciechanowskim ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #317 dnia: 30.12.2017, 12:48 »
To chyba cena z łowiskami specjalnymi

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #318 dnia: 30.12.2017, 12:57 »
Ja na sezon 2018 olałem PZW ciepłą wodą. Mam wody morskie, całą Odrę i komercje. Plus taki, że za zaoszczędzoną kasę kupiłem sobie pikerka :)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #319 dnia: 30.12.2017, 13:00 »
To chyba cena z łowiskami specjalnymi

Tak z łowiskami specjalnymi chociaż nie wiem dlaczego np. na zalew nowomiejski jest dopłata 100zł skoro to jest woda przepływowa.
http://www.pzw.org.pl/18/wiadomosci/161786/63/skladki_na_ochrone_i_zagospodarowanie_wod_na_2018_rok
http://www.pzw.org.pl/18/wiadomosci/161787/63/skladki_czlonkowskie_na_2018_rok
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #320 dnia: 30.12.2017, 13:14 »
Ja na sezon 2018 olałem PZW ciepłą wodą. Mam wody morskie, całą Odrę i komercje. Plus taki, że za zaoszczędzoną kasę kupiłem sobie pikerka :)

Jakim cudem masz Odrę? Podlega pod wodę morską?
Lucjan

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #321 dnia: 30.12.2017, 13:21 »
Ja na sezon 2018 olałem PZW ciepłą wodą. Mam wody morskie, całą Odrę i komercje. Plus taki, że za zaoszczędzoną kasę kupiłem sobie pikerka :)

Jakim cudem masz Odrę? Podlega pod wodę morską?
Od środka Szczecina do morza to wody morskie.  Pozostałe to :
Rybacka Spółdzielnia "REGALICA" powstała w listopadzie 1949 r. w Mieszkowicach i do chwili obecnej prowadzi działalność na rzece Odrze, Odrze Zachodniej, Odrze Wschodniej i Międzyodrzu.
Obszar użytkowanych rybacko wód wynosi 2466,1 ha.
Południowa granica wód spółdzielni rozpoczyna się od ujścia rzeki Myśli do Odry koło miejscowości Porzecze. Północną granicę stanowią mosty w ciągu autostrady A6 na Odrze Wschodniej i Odrze Zachodniej.

PZW  jeśli chodzi o Odrę ma u nas mały odcinek.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #322 dnia: 30.12.2017, 13:35 »
To rzeczywiście dobrze się ustawiłeś. Cholera, taka Odra musi mieć wielką moc. Gdyby nie ci rybacy to byłoby to eldorado zapewne. Ale i tak nie wyłowią wszystkiego, co? 

Mam jeszcze jedno pytanie tutaj. Czy u Was tez tak wiele ludzi łowi wszelką rybę i sprzedaje ją Niemcom? Byłem przerażony skalą procederu w Świnoujściu, byłem świadkiem 'rybobicia' na wielka skalę. Kilkudziesięciu wędkarzy nastawionych na zabieranie ryb, łowiących raczej nie dla przyjemności ale dla zysku. Po tym co tam widziałem, zrozumiałem, że wody nie mogą mieć dodatniego lub neutralnego bilansu, że na pewno więcej się odławia niż woda może produkować. Z drugiej strony w okolicach promów nie widziałem wędkarzy w ogóle, a rzeka piękna jak malowanie... I to parcie na okonia, zabierano nawet małe sztuki :o
Lucjan

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #323 dnia: 30.12.2017, 13:51 »
To rzeczywiście dobrze się ustawiłeś. Cholera, taka Odra musi mieć wielką moc. Gdyby nie ci rybacy to byłoby to eldorado zapewne. Ale i tak nie wyłowią wszystkiego, co? 

Mam jeszcze jedno pytanie tutaj. Czy u Was tez tak wiele ludzi łowi wszelką rybę i sprzedaje ją Niemcom? Byłem przerażony skalą procederu w Świnoujściu, byłem świadkiem 'rybobicia' na wielka skalę. Kilkudziesięciu wędkarzy nastawionych na zabieranie ryb, łowiących raczej nie dla przyjemności ale dla zysku. Po tym co tam widziałem, zrozumiałem, że wody nie mogą mieć dodatniego lub neutralnego bilansu, że na pewno więcej się odławia niż woda może produkować. Z drugiej strony w okolicach promów nie widziałem wędkarzy w ogóle, a rzeka piękna jak malowanie... I to parcie na okonia, zabierano nawet małe sztuki :o
Niestety tutaj masz rację. Sprzedaż okonia Niemcom to przykład czystej patologii. Na jesień i zimę ryba wpływa na zimowiska z całego Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. Grupuje się w miejscach takich jak kanały i sławetna baza U-Boot na Karsiborze. Całe szczęście,że obecnie kapitanat wydał zakaz łowienia w tych miejscach i w obrębie portu. Jeśli chodzi o Odrę rybacy operują tylko na głównej Odrze i Zalewie Szczecińskim, nie mogą stawiać sieci w torze wodnym itp. Dodatkową zaletą Odry w naszym odcinku jest całe Międzyodrze gdzie ryba ma rewelacyjne warunki do tarła i schronienia. Wystarczy wejść na Google Maps i zobaczyć jaki to ogrom wody. Myślę, że życia nie starczy na obłowienie wszystkich miejscówek. Tak więc Odra się broni, choć nie ma łatwo.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #324 dnia: 30.12.2017, 14:00 »
U Mnie, raczej bez zmian. Wykupuję PZW i Spółdzielnię "Regalica"
Arek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #325 dnia: 30.12.2017, 14:47 »
Skierniewice bez zmian ceny.
Chyba się skuszę na ten rok.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #326 dnia: 30.12.2017, 15:02 »
To rzeczywiście dobrze się ustawiłeś. Cholera, taka Odra musi mieć wielką moc. Gdyby nie ci rybacy to byłoby to eldorado zapewne. Ale i tak nie wyłowią wszystkiego, co? 

Mam jeszcze jedno pytanie tutaj. Czy u Was tez tak wiele ludzi łowi wszelką rybę i sprzedaje ją Niemcom? Byłem przerażony skalą procederu w Świnoujściu, byłem świadkiem 'rybobicia' na wielka skalę. Kilkudziesięciu wędkarzy nastawionych na zabieranie ryb, łowiących raczej nie dla przyjemności ale dla zysku. Po tym co tam widziałem, zrozumiałem, że wody nie mogą mieć dodatniego lub neutralnego bilansu, że na pewno więcej się odławia niż woda może produkować. Z drugiej strony w okolicach promów nie widziałem wędkarzy w ogóle, a rzeka piękna jak malowanie... I to parcie na okonia, zabierano nawet małe sztuki :o
Niestety tutaj masz rację. Sprzedaż okonia Niemcom to przykład czystej patologii. Na jesień i zimę ryba wpływa na zimowiska z całego Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. Grupuje się w miejscach takich jak kanały i sławetna baza U-Boot na Karsiborze. Całe szczęście,że obecnie kapitanat wydał zakaz łowienia w tych miejscach i w obrębie portu. Jeśli chodzi o Odrę rybacy operują tylko na głównej Odrze i Zalewie Szczecińskim, nie mogą stawiać sieci w torze wodnym itp. Dodatkową zaletą Odry w naszym odcinku jest całe Międzyodrze gdzie ryba ma rewelacyjne warunki do tarła i schronienia. Wystarczy wejść na Google Maps i zobaczyć jaki to ogrom wody. Myślę, że życia nie starczy na obłowienie wszystkich miejscówek. Tak więc Odra się broni, choć nie ma łatwo.

Widywałem już różne podobne rzeczy nad wodą i zawsze diabli mnie biorą. Próbowałem nie raz zgłaszać i bez skutku. Straż rybacka działa jak działa a policja ma takie sprawy w nosie. Znikoma szkodliwość społeczna itp. Raz się kilka lat temu zdarzyło że przyjechali. Oczywiscie  na sygnale więc kłusole się pochowali,a jak radiowóz odjechał to ja musiałem uciekać znad wody.
Same niecenzuralne słowa cisną się na usta.
Wiesiek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #327 dnia: 30.12.2017, 15:15 »
Dodatkową zaletą Odry w naszym odcinku jest całe Międzyodrze gdzie ryba ma rewelacyjne warunki do tarła i schronienia. Wystarczy wejść na Google Maps i zobaczyć jaki to ogrom wody. Myślę, że życia nie starczy na obłowienie wszystkich miejscówek. Tak więc Odra się broni, choć nie ma łatwo.

Da się wykupić pozwolenie dzienne? Chętnie zawitałbym tam latem :)
Lucjan

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #328 dnia: 30.12.2017, 15:28 »
Nie ma z tym problemu. Wody SR Regalica 20 zł dniówka, wody morskie aktualnie tydzień 8 zł a rok 42 zł.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #329 dnia: 30.12.2017, 15:39 »
Okręg mazowiecki + 5zł.

Ale w cenie są wody górskie, więc jest taniej...
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.