Autor Wątek: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i  (Przeczytany 6846 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #15 dnia: 19.01.2016, 21:16 »
Zgadzam się! :D Ale tu przełożenie predysponuje je do feederka. Mały opór na korbce przy sporej wadze po drugiej stronie! ;)
Arek

Offline teamdragon

  • Sklep TeamDragon.pl
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 7
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #16 dnia: 19.01.2016, 21:17 »
Zgadzam się! :D Ale tu przełożenie predysponuje je do feederka. Mały opór na korbce przy sporej wadze po drugiej stronie! ;)
I to się przydaje w feederze jak i spławik . :)

Offline mariusz88_0

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #17 dnia: 19.01.2016, 21:43 »
Właśnie to małe przełożenie jest plusem tego kołowrotka które zachęca mnie do zakupu go i założenia go do feedera bo dzięki temu liczę ze posłuży mi wiele sezonów. Kupił bym kolejnego spro passiona lecz uważam ze będzie przy delikatny do ciężkich podajników od metody wiem jak przy ciężkim spinningu przekładnia spro passion to odczuwała . passion to dobry kołowrotek do odległościówki i delikatnego spiningu.

Offline teamdragon

  • Sklep TeamDragon.pl
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 7
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #18 dnia: 19.01.2016, 21:47 »
Właśnie to małe przełożenie jest plusem tego kołowrotka które zachęca mnie do zakupu go i założenia go do feedera bo dzięki temu liczę ze posłuży mi wiele sezonów. Kupił bym kolejnego spro passiona lecz uważam ze będzie przy delikatny do ciężkich podajników od metody wiem jak przy ciężkim spinningu przekładnia spro passion to odczuwała . passion to dobry kołowrotek do odległościówki i delikatnego spiningu.
Ni powiem nic o Spro, bo nie znam ale jako firma na pewno dobr . Fishmarkera znam i wiem jak wygląda serwis mocne trwałe kołowrotki nawet do ciężkiego spinningu 30-50 g daje radę .

Offline mariusz88_0

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #19 dnia: 19.01.2016, 21:53 »
A które łożyska są ceramiczne?

Offline teamdragon

  • Sklep TeamDragon.pl
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 7
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #20 dnia: 19.01.2016, 21:55 »
Jedno ceramiczne na osi głównej.

Offline mariusz88_0

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #21 dnia: 19.01.2016, 22:00 »
a w opisie piszą ze 2

Offline teamdragon

  • Sklep TeamDragon.pl
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 7
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #22 dnia: 19.01.2016, 22:03 »
To że jedno to byłem pewny a nie czytałem opisu . To jedno widziałem jak byłem w serwisie i kolega kierownik serwisu akurat maił na stole taką maszynę i na żywo widziałem .

Offline mariusz88_0

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #23 dnia: 19.01.2016, 22:04 »
Jeśli jedno to pewnie to oporowe? a reszta jest zwykła czy ze stali nierdzewnej bo gdzieś mi się to o oczy obiło?

Offline mariusz88_0

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #24 dnia: 19.01.2016, 22:06 »
A zdarzają się już powroty tych maszyn na serwis? jeśli tak to co zawodzi? ciekawy jestem jak wygląda w środku solidnie?

Offline teamdragon

  • Sklep TeamDragon.pl
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 7
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #25 dnia: 19.01.2016, 22:08 »
Jak będę w serwisie zapytam o te łożyska co sądzi jako fachowiec od lat serwisujący Dragona ,Okumę i teraz Ryobi .
Ale powiem przydaje się taka znajomość .Obok komputera leżą woreczki strunowe z sprężynkami śrubki , zbijaki kabłąka gotowe do wysyłki .

Offline teamdragon

  • Sklep TeamDragon.pl
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 7
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #26 dnia: 19.01.2016, 22:12 »
A zdarzają się już powroty tych maszyn na serwis? jeśli tak to co zawodzi? ciekawy jestem jak wygląda w środku solidnie?
Przy produkcji seryjnej zawsze się coś zdarzy jakaś podkładka . Coś nie spasowane czy brak podkładki   są to pojedyncze przypadki .A i klienci wędkarze bo są szumi albo są luzy ( luzy ????????) co mam powiedzieć tacy też się zdarzają .
Zobacz że często w nie których modelach są podkładki w komplecie  które samemu powinno się montową np ; jak nie równo nawija plecionkę na kołowrotek .

Offline mariusz88_0

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #27 dnia: 19.01.2016, 22:12 »
Będę bardzo wdzięczny kto jak kto ale serwisant najwięcej będzie wiedział czy ten kołowrotek ma jakieś wady i czy reklamacje są częste :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #28 dnia: 19.01.2016, 22:12 »
Jeśli jedno to pewnie to oporowe? a reszta jest zwykła czy ze stali nierdzewnej bo gdzieś mi się to o oczy obiło?
Jeśli już to na pewno nie oporowe, a główna podpora rotora. Oporowe musi mieć ograniczony poślizg. Nawet przy rozbiórce kołowrotka do smarowania polecam się zastanowić czy ruszać łożysko oporowe. Później można się zdziwić że wsteczny nie działa.
Arek

Offline teamdragon

  • Sklep TeamDragon.pl
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 7
Odp: Kołowrotek Dragon Fishmaker Ti FD1135i
« Odpowiedź #29 dnia: 19.01.2016, 22:19 »
Jeśli jedno to pewnie to oporowe? a reszta jest zwykła czy ze stali nierdzewnej bo gdzieś mi się to o oczy obiło?
Jeśli już to na pewno nie oporowe, a główna podpora rotora. Oporowe musi mieć ograniczony poślizg. Nawet przy rozbiórce kołowrotka do smarowania polecam się zastanowić czy ruszać łożysko oporowe. Później można się zdziwić że wsteczny nie działa.

Miałem już z z oporowym kilka przejść . Rock Hd działa super nic dodać nic ująć . Ale wraca od klienta (raz drugi że przepuszcza oporowy). Sprawdzane działa raz drugi działa jest ok , na koniec ostatni  test do zamrażarki 1 godzina sprawdzenie jest przepuszcza . Czyszczenie i jest ok dopiero po czasie dowiedziałem się że klient sam smarował i dał troszkę gęstego smaru nie wiele do łożyska oporowego nie było widać wszystko działało do 2-3 stopni .