Autor Wątek: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!  (Przeczytany 375320 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #30 dnia: 25.01.2016, 21:59 »
Tomku, ode mnie :thumbup: Dzięki, że Ci się chciało opisać swoje odczucia.

Jeżeli takie krzesło ma zbyt odchylone oparcie, to dla mnie definitywnie odpada. Moim zdaniem taki sprzęt musi wymuszać pozycję typu "do startu, gotowi, start!", a w zasadzie "... gotowi, start!". W połączeniu z głębokim siedziskiem otrzymujemy raczej fotel relaksacyjno-rozleniwiający. Jestem na etapie zakupu nowego krzesła, szukam dalej...
Jacek

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #31 dnia: 25.01.2016, 22:01 »
Dzięki Arunio i Syborg, w tym przypadku podanie "suchych" wymiarów nic by nie dało, nic nie mówiło. Jak ktoś to przeczyta a jest zainteresowany fotelem to się zastanowi i będzie miał jakiś punk odniesienia. A prawda jest taka, że lepiej poczekać na kolejną odsłonę fotela nawet kosztem wyższej ceny.
Pozdrawiam
Tomek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #32 dnia: 25.01.2016, 22:13 »
Tomek, super  :thumbup:

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #33 dnia: 25.01.2016, 22:15 »
Ja czasami mam wrażenie,że w niektórych firmach pracują kretyni, taki Elektrostatyk wypuszcza fajny model F5 i zamiast go ulepszać wypuszcza takie nie wiadomo co jak to Cuzo.
Naprawdę nie dało by się przerobić F5 na ramę z 4 pionowymi regulowanymi nogami?
Po co kombinować jak ma się dobry fotel i wymyślać potworka w stylu Cuzo.
Janusz

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #34 dnia: 28.01.2016, 21:28 »
Cena tego prototypu jest taka sama co cena klasycznego, wygodniejszego, starego i owiele lepszego elektrostatyka F5R
Więc sami sobie odpowieccie co lepiej kupić.

Offline cuzo

  • Firma M-Elektrostatyk (Cuzo)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 14
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #35 dnia: 01.02.2016, 11:07 »
Dzień dobry.

Dziękuje za Państwa uwagi - nic nie pójdzie w las. Chciałbym szczególnie podziękować Panu Tomaszowi za subiektywną oceną pierwszej wersji fotela cuzo.  Pan zwrócił mi uwagę na zbyt wysoką przednią nogę - jestem Pana dłużnikiem. Obniżymy wysokość siedziska do 35 cm (było 43 cm).

Chciałbym prosić o pomoc, właściwie to o wyjaśnienie. Dlaczego potrzebna jest również tylna noga na rurach fi 25mm? Zakładam iż chcecie montować tam ramię/podpórkę na dolnik, ale czy jest jeszcze jakieś jaj przeznaczenie. Proszę wybaczyć mój brak fachowej wiedzy i praktyki.

Z góry dziękuje za pomoc.
Konrad

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 443
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #36 dnia: 01.02.2016, 11:10 »
Dzień dobry.

Dziękuje za Państwa uwagi - nic nie pójdzie w las. Chciałbym szczególnie podziękować Panu Tomaszowi za subiektywną oceną pierwszej wersji fotela Cuzo.  Pan zwrócił mi uwagę na zbyt wysoką przednią nogę - jestem Pana dłużnikiem. Obniżymy wysokość siedziska do 35 cm (było 43 cm).

Chciałbym prosić o pomoc, właściwie to o wyjaśnienie. Dlaczego potrzebna jest również tylna noga na rurach fi 25 mm? Zakładam iż chcecie montować tam ramię/podpórkę na dolnik, ale czy jest jeszcze jakieś jaj przeznaczenie. Proszę wybaczyć mój brak fachowej wiedzy i praktyki.

Z góry dziękuje za pomoc.
Konrad
Może być np. mocowanie do parasola i masę innych osprzętów jak dodatkowa tacka na akcesoria, jak również miski, i wszystko to co może nie zmieścić się na przednich nogach.
Darek

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #37 dnia: 01.02.2016, 12:17 »
Cuzo, super że się ujawniłeś :).Po pierwsze uważam że pójście przez Ciebie w stronę wędkarzy feederowców to b.dobry ruch.Ta metoda połowu będzie się rozwijała(w PZW coś się rusza w tym temacie-mistrz kół,okręgów,Polski) a więc i popyt wzrośnie.Po drugie- popatrz na krzesła Korum i osprzęt montowany do nich.Tylne okrągłe nogi pomogą jak mówili przedmówcy zamocować minn większa półkę w dwóch punktach(noga przednia i tylna) lub tylko na tylnej nodze gdyż przednia będzie zajęta przez zamocowaną miskę i teleskopową podpórkę(feeder arm).Dobrze by było aby odległości między nogami pozwalały na montowanie akcesoriów innych producentów , innymi słowy aby krzesło było kompatybilne z wyrobami innych marek :).Gdybys zechciał te propozycje wprowadzić w czyn to życzyłbym sobie aby dalszymi krokami rozbudowy tego modelu była produkcja podnóżka , również na okrągłych teleskopowych nogach :)

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #38 dnia: 01.02.2016, 12:41 »
Panowie zapodajcie fotki konkurencji czyli rive i korum/preston i swoje oczekiwania wobec tego co i jak powinno wyglądać a kolega to zweryfikuje...

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #39 dnia: 01.02.2016, 13:20 »
Tak na szybko.Na filmie widać możliwości rozbudowy krzesła.Widać założone podłokietniki, opcjonalnie.

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #40 dnia: 01.02.2016, 17:41 »
Dzień dobry.

Dziękuje za Państwa uwagi - nic nie pójdzie w las. Chciałbym szczególnie podziękować Panu Tomaszowi za subiektywną oceną pierwszej wersji fotela cuzo.  Pan zwrócił mi uwagę na zbyt wysoką przednią nogę - jestem Pana dłużnikiem. Obniżymy wysokość siedziska do 35 cm (było 43 cm).

Chciałbym prosić o pomoc, właściwie to o wyjaśnienie. Dlaczego potrzebna jest również tylna noga na rurach fi 25mm? Zakładam iż chcecie montować tam ramię/podpórkę na dolnik, ale czy jest jeszcze jakieś jaj przeznaczenie. Proszę wybaczyć mój brak fachowej wiedzy i praktyki.

Z góry dziękuje za pomoc.
Konrad

Cieszę się, że nasze uwagi były pomocne. Tak jak ja i koledzy liczymy, że tak jak Pan napisał "Dziękuje za Państwa uwagi - nic nie pójdzie w las", jeżeli tak się stanie jest duże prawdopodobieństwo, że powstanie produkt, który zyska dużą liczbę nowych odbiorców, wędkarzy. Również nie można tego pominąć, że będzie to Polski produkt, bo jeżeli coś jest dobre, trzyma jakośc i jest jeszcze z Polski, to na pewno sie obroni i sprzeda. Uwag było by na pewno więcej, gdyby było wiadomo gdzie można zobaczyć ten fotel, w których sklepach jest wystawiony. Zapewne cześć kolegów wybrała by się tak jak ja, przy okazji, "po drodze do domu", żeby go zobaczyć, usiąść a w konsekwencji zrecenzować, wymienić poglądami.
Pozdrawiam
Tomek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #41 dnia: 01.02.2016, 18:05 »
Dzień dobry.

Dziękuje za Państwa uwagi - nic nie pójdzie w las. Chciałbym szczególnie podziękować Panu Tomaszowi za subiektywną oceną pierwszej wersji fotela cuzo.  Pan zwrócił mi uwagę na zbyt wysoką przednią nogę - jestem Pana dłużnikiem. Obniżymy wysokość siedziska do 35 cm (było 43 cm).

Chciałbym prosić o pomoc, właściwie to o wyjaśnienie. Dlaczego potrzebna jest również tylna noga na rurach fi 25mm? Zakładam iż chcecie montować tam ramię/podpórkę na dolnik, ale czy jest jeszcze jakieś jaj przeznaczenie. Proszę wybaczyć mój brak fachowej wiedzy i praktyki.

Z góry dziękuje za pomoc.
Konrad

Super sprawa! Myślę, że jak wielu na Forum, jestem bardzo mile zaskoczony takim podejściem. :bravo:

Proponuję również, by oparcie fotela było regulowane. Siedziałem na tym fotelu w sklepie Fishpoint w Krakowie i poza wspomnianymi wcześniej przez Kolegów uwagami, regulowania mi brakowało. Na F5R siedzi się dużo bardziej komfortowo (przynajmniej mi) :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #42 dnia: 01.02.2016, 22:23 »
Czołem Konrad!

Ja miałem okazję przymierzyć się do krzesła parę dni temu.

Moje spostrzeżenia:

1. Krzesło jest dość wąskie. Mogłoby być ciut szersze, co zapewniłoby większy komfort.
2. Uwypuklenia na oparciu bardzo mocno wymuszają zgięcie kręgosłupa w odcinku piersiowym i lędźwiowym. Ciężko jest wygodnie oprzeć głowę.
3. Stelaż stalowy z pewnością jest mocny, ale też dość mocno zawyża masę krzesła, które gabarytowo jest mniejsze niż np. Preston, Korum, a równie ciężkie. Nie ważyłem go, ale z 7 kg to chyba waży. Myślę, że zastosowanie lżejszego aluminium niekoniecznie musiałoby osłabić całą konstrukcję.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline cuzo

  • Firma M-Elektrostatyk (Cuzo)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 14
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #43 dnia: 02.02.2016, 12:06 »
Uszanowanie

Cytuj
Dobrze by było aby odległości między nogami pozwalały na montowanie akcesoriów innych producentów
Jaka jest zalecana odległość między nogami? Mam na myśli odległość między pionowymi rurami/nogami fi 25mm. Kolejne możliwe dodatki na fotce w załączniku.

Cytuj
gdyby było wiadomo gdzie można zobaczyć ten fotel
Na chwilę obecną można go zobaczyć w Fishpoint Kraków, Drapieżnik Białystok, CrazyCarp Kępno, sensas-sklep.pl i zakupywedkarskie.pl w Częstochowie. Nie był jeszcze dystrybuowany po Polsce, właśnie z uwagi na ciągłą "ewolucję".

Cytuj
Proponuję również, by oparcie fotela było regulowane
Już skończyliśmy nad tym pracować. Ostatecznie zrobimy regulację i obniżymy wysokość siedziska do poziomu zbliżonego F5R.

Cytuj
1. Krzesło jest dość wąskie. Mogłoby być ciut szersze, co zapewniłoby większy komfort.
2. Uwypuklenia na oparciu bardzo mocno wymuszają zgięcie kręgosłupa w odcinku piersiowym i lędźwiowym. Ciężko jest wygodnie oprzeć głowę.
3. Stelaż stalowy z pewnością jest mocny, ale też dość mocno zawyża masę krzesła, które gabarytowo jest mniejsze niż np. Preston, Korum, a równie ciężkie. Nie ważyłem go, ale z 7 kg to chyba waży. Myślę, że zastosowanie lżejszego aluminium niekoniecznie musiałoby osłabić całą konstrukcję.
1. Czy chodzi tutaj Panu o
a) szerokość siedziska? Wewnętrzna odległość pomiędzy rurami równoległymi do ud. Obecnie jest to 45cm.
b) szerokość przednich pionowych nóg z rury fi 25mm? obecnie jest to 60,5cm
2. Obawiam się że oparcie w cuzo tak samo jak w F5R, nie pozwoli na wygodne oparcie głowy. Wysokość oparcia cuzo to 60cm a głębokość siedziska 45cm.
3. Fotel CUZO waży 5,4kg. Niestety na chwile obecną nie mamy możliwości przejścia na aluminiowe konstrukcje.

Z ręką na sercu przyznam, że nie mieliśmy w zamiarach gonić za Prestonem/Korumem - to jest liga mistrzów. A my okręgówka :D Naszym zamiarem było wyprodukowanie fotela z możliwością założenia akcesoriów na fi 25mm. Coś dla początkującego, weekendowego wędkarza.

Dziękuje lester za filmik - komentarz: tak jak wspomniałem liga mistrzów. Mam tylko pytanie czemu służy ta wędka ułożona prawie pionowo za fotelem? Czy takie ułożenie wędzisk - równolegle jest praktyczne? Czy to się nie plącze przy holowaniu?

Ponownie dziękuje.

P.S. Późną wiosną planujemy opracowań podpórki/ramienia do feedera więc jeśli pozwolicie również chciałbym to z wami skonsultować.

Zdrówko
Konrad

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #44 dnia: 02.02.2016, 12:40 »
Super ze jestesmy tu pytani o zdanie co do fotela i nie tylko 😃. Ceni się takie coś !
Krzysztof