Autor Wątek: Wędkarski.com (Gdańsk, Gdynia)  (Przeczytany 3455 razy)

Offline rococo1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wędkarski.com (Gdańsk, Gdynia)
« dnia: 12.02.2016, 22:12 »
Sklepy stacjonarne  w Gdańsku i Gdyni (odbiór osobisty).Obsługa OK ,sklep internetowy -asortyment  dobry, ale ostatnio coraz więcej towaru na zamówienie -dostępny 5, 7 dni .Fajne że mają rabaty dla stałych klientów, do 10%. Możliwość sprowadzenia  towaru pod klienta . Kilka dobrych marek w ofercie i do spławika ,gruntu oraz dla karpiarzy . Generalnie cenowo  i jakościowo OK. Na sygnały o np. niższych cenach  w necie na poszczególny asortyment  też potrafią zareagować pozytywnie  ( czyli czytają i liczą się z tym co klient pisze) polecam.

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarski.com (Gdańsk, Gdynia)
« Odpowiedź #1 dnia: 30.03.2016, 11:27 »
Generalnie zakupy robię tylko w tym sklepie. Uzbierało mi się już chyba 5% zniżki. Jest to stała zniżka, nie kasuje się np. po roku. Kupowałem tam 3 wędki, dwie dla siebie, jedną na prezent. Zawsze zapakowane solidnie i dobrze zabezpieczone. Raz wędka przyszła niepełna (bez wymiennych szczytówek), to bez problemu nastąpiła wymiana na koszt sklepu i w szybkim czasie. Cenowo wychodzi dobrze, ale nie najtaniej. Wiele rzeczy sklep wysyła za 5 zł. Bardzo szybko uzupełniają wszystkie trendy w asortymencie. Najlepiej to widac w ofercie method feeder. Jeszcze w tamtym roku przed wakacjami oferta na tą metodę była b. uboga. Teraz kupi się większość akcesoriów bez problemu.

W tym sklepie zostawiłem już ponad 1000 zł robiąc kilka razy większe zakupy. I mogę ocenić następująco:

Obsługa i kontakt z klientem: 10
Oferta sklepu: 9
Ceny sprzętu: 9
Szybkość realizacji zamówienia: 10
Jakość dostarczonego towaru: 10
Strona internetowa sklepu: 10
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarski.com (Gdańsk, Gdynia)
« Odpowiedź #2 dnia: 30.03.2016, 11:57 »
Rabat 10 procent nabiłem w zeszłym roku kilkoma zakupami. Towar może nie jest top klasa, jeśli chodzi o zanęty i pellety, ale mają coraz większy asortyment związany z method feeder. Rozwija się.
Jeśli chodzi o kontakt jest na przyzwoitym poziomie. Raz zamówiłem coś, czego nie było na sklepie, a linka do danego towaru znalazłem przypadkiem  na Google. Szybka informacja że sklepu z różnymi proponowanym alternatywami i droższy towar dostałem oczywiście bez dopłacania.
Pakowanie pancerne. Nic nie ma prawa się uszkodzić.
Ceny jak zawsze coś jest tańsze, coś droższe.
Fajny system rabatowy. Wysyłka może być tańsza (po wyżej zadanego progu darmo), rabaty na cenę (rosną z każdym zakupem), aż do rozszerzonej gwarancji (np. 3 m,  6 m do roku dłuższa można dostać)
Strona fajna. Różnego rodzaju filtry ułatwiają wyszukanie np wędki danej długości o danym cw z pożądaną długością transportową etc. (na zasadzie parametr od, do danej wartości)

Z czystym sercem mogę polecić.
Marcin

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarski.com (Gdańsk, Gdynia)
« Odpowiedź #3 dnia: 08.09.2016, 13:55 »
Zostawiłem już łącznie w tym sklepie ponad 3000 zł, więc czas najwyższy się wypowiedzieć.

Asortyment dość szeroki, mają sprzęt i akcesoria do różnych metod połowu, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie. Wysyłki nie tak szybkie, jak w naszym ulubionym sklepie ;), ale nie trzeba długo czekać.

Zamówione wędki są bardzo dobrze przygotowane do transportu, zapakowane tak, że nie mają prawa się uszkodzić. To samo ze spławikami, przychodzą w solidnych tubach z tektury, na których można stanąć.

Bardzo fajny system rabatowy, w zależności od sumy pieniędzy, jaką zostawiliśmy w sklepie do tej pory, dostajemy rabat na stałe. Do tego dochodzi przedłużenie gwarancji.

Nie obyło się bez pomyłek, ale przy tylu zamówieniach, przymykam na nie oko, tym bardziej, że reakcja sklepu zawsze była błyskawiczna. Zdarzyło się też, że nie mieli czegoś na magazynie, mimo iż stronka mówiła inaczej, ale w takiej sytuacji w krótkim czasie od złożenia zamówienia zadzwoniono do mnie z propozycją alternatywy.

Ogólnie polecam.
Marcin

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 471
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarski.com (Gdańsk, Gdynia)
« Odpowiedź #4 dnia: 08.09.2016, 14:08 »
Jest dokładnie tak jak napisali koledzy...Robię tam 90% swoich zakupów... raz przydarzył się bubel, ale nie było żadnych problemów z wymianą na inny sprzęt. Jak dotąd to najlepszy sklep stacjonarny i internetowy.
Szkoda że nie mają w ofercie więcej wynalazków wyspiaży, ale to podobno przez brak polskiego dystrybutora
Polecam !!!
Marcin

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkarski.com (Gdańsk, Gdynia)
« Odpowiedź #5 dnia: 27.04.2017, 13:20 »
Dziś do mnie trafił kurier GLS z paczką. Towar zamówiłem wczoraj po 10. Wysyłka ekspresowa. Rzeczy owinięte w folię bąbelkową i dodatkowo specjalne woreczki z powietrzem.
Koszt kuriera to tylko 5 zł.
Z czystym sumieniem mogę polecić.


Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarski.com (Gdańsk, Gdynia)
« Odpowiedź #6 dnia: 09.12.2018, 00:32 »
Od sierpnia do listopada 2018 wypracowałem w tym sklepie już 9% rabatu :D (w sumie 5 zamówień), myślę więc, że pora ocenić sklep na łamach tego forum. Generalnie zgadzam się całkowicie z tym, co napisali poprzednicy. Zakupy w tym sklepie robiłem zawsze w weekendy. Przy zamówieniach towaru dostępnego "w 24h" paczki przychodziły zawsze we wtorki. Raz w jednym zamówieniu zamówiłem kilka produktów, które były opisane jako "dostępne do 5 dni roboczych" - paczka dotarła w czwartek :). Z okazji "black friday" wiele produktów przecenionych o 25-35% i nie były to przeceny pozorne. Zanęty "Loprio" zakupione podczas "black friday" świeże - produkcja sierpień/wrzesień 2018.
Towar pakowany w taki sposób, że nic nie ma prawa się uszkodzić - bardzo duża (aż do przesady) ilość folii bąbelkowej oraz "poduszek" powietrznych. Dużym atutem sklepu jest program rabatowy, motywujący do kolejnych zakupów w tym właśnie sklepie.

Reasumując zdecydowanie polecam zakupy w tym sklepie. Jako osoba, która sama prowadzi sklep internetowy, oceniam wedkarski.com na "piątkę".

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarski.com (Gdańsk, Gdynia)
« Odpowiedź #7 dnia: 30.11.2019, 19:57 »
Kolejne udane zakupy (w sumie już siódme w tym roku) w sklepie wedkarski.com :thumbup: :). Tym razem przy okazji Black Weekend. Zamówienie złożone w czwartek wieczorem, paczka dziś dotarła do "mojego" paczkomatu. Skusiłem się na przecenione o 25-30% zanęty Lorpio oraz dodatki zanętowe Trapera. Wszystkie zamówione produkty świeże :thumbup: i to jest to, za co bardzo lubię ten sklep :D.
 

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 471
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarski.com (Gdańsk, Gdynia)
« Odpowiedź #8 dnia: 02.12.2019, 06:42 »
Niema się co dziwić,że sprawnie i dobry towar, w końcu nasz forumowy koleżka Szymeq tam pracuje.
Marcin

Offline Maćko_TP

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś komuś coś lub ewentualnie nikt nikomu nic
  • Lokalizacja: Tarnowiec Podgórnisty
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędkarski.com (Gdańsk, Gdynia)
« Odpowiedź #9 dnia: 07.02.2020, 17:58 »
Miałem taką historię: zamówiłem stolik karpiowy za 50z który przyszedł pognieciony i obity. Jako że nie jestem jakimś wielkim pedantem przymknąłem oko na te wady ale napisałem do sklepu że pomimo wszystko nowy towar nie powinien tak wyglądać. Odpisali bardzo szybko że przepraszają i wymienią plus zwrócą koszt wysyłki. Ja na to że nie trzeba bo w sumie nie jestem jakimś wielkim pedantem i dam radę z tym żyć :) chciałem tyko zasygnalizować że taki fakt mia miejsce. A oni na to - w takim razie dajemy panu rabat 10%, prezent do zamówienia, rabat na wysyłkę 20% oraz przedłużoną gwarancje :)

I tak oto kolejny raz sprawdziła się moja maksyma : normalnych ludzi (i sklepy) trzeba normalnie traktować !! ;D