Autor Wątek: Glinianki Cietrzewia  (Przeczytany 10580 razy)

Offline HUNTI

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 7
Glinianki Cietrzewia
« dnia: 27.02.2016, 20:02 »
Witam Was.
Chciałem Wam koledzy przedstawić, ale raczej nie polecić łowisko, które znajduje się 15 min samochodem od centrum Warszawy.
Łowisko, wspomniane przeze mnie, to glinianki Cietrzewia, zwane tez glinianką Krańcową.

https://goo.gl/maps/1hxJ1XpcfD92

Woda jest ładna i była dosyć rybna, jak na wodę ogólnodostępną. Do zeszłego roku woda była pod zarządem dzielnicy Warszawa-Włochy.


Dziś jest pod zarządem Towarzystwa wędkarskiego, które chyba uważa się za dość elitarne.

http://stawycietrzewia.pl.tl/Aktualno%26%23347%3Bci.htm

Wysokość składek jest raczej zaporowa w stosunku do tego, co łowisko to oferuje. Jest tam sporo ryby, dość drobnej, a większe sztuki są rzadkością i bardzo trudne do upolowania....
Towarzystwo ma operat wodny udzielony od dzielnicy Warszawa - Włochy tylko na rok, tak krotki czas raczej nie rokuje szansami na dodatkowe zarobienia, poprawę stanu ilościowego i jakościowego ryb do łowienia.... 
Jeśli jednak ktoś chciałby spróbować tam swoich sił to niech skorzysta z linku powyżej w celu skontaktowania się z Towarzystwem...

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #1 dnia: 27.02.2016, 21:02 »
Dzięki za opis.
Szkoda, że rybostan taki ubogi, bo naprawdę fajnie to wygląda.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline HUNTI

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 7
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #2 dnia: 27.02.2016, 22:09 »
Może coś się zmieni...
Byli tac, co chwalili te wodę, ale mnie nigdy tam nie udało się złowić coś większego, ani tez nie byłem świadkiem takiego połowu. Moim zdaniem jedyny plus tego łowiska, to położenie i dostępność....

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #3 dnia: 28.02.2016, 20:49 »
Jeszcze w zeszłym roku ćwiczyłem tam wędkowanie z dzieciakami. Teraz trzeba będzie pokombinować.
Także nie trafiłem tam nic poza płotkami i krasnopiórami - takimi do 15 cm.

Zarybieniami wcześniej zajmowało się Koło nr 7 Wola. Ich prezes twierdzi, że wpuszczał tam dużo karpia, lina i szczupaka. Ale od zeszłego roku nie zarybia, bo wodę przejęła gmina.

Typowa "dziadkowa" woda. Siedzą tam całymi dniami i zabierają każdą rybkę. Widziałem nie raz.
Dookoła zbiorników są piękne chodniczki, więc o każdej porze dnia masa rodzin, mamusiek z wózkami, dokazujących pociech, itd. Plac zabaw obok. Zwykły miejski park. Jak chcesz odpocząć - musisz mieć słuch wybiórczy. :)
Plusy - elegancka toaleta, parking, łatwy dojazd. Ciche wieczory.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline HUNTI

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 7
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #4 dnia: 29.02.2016, 07:08 »
Czarek, dokładnie trafiłeś z opisem.
Dziękuję.

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia - No Kill
« Odpowiedź #5 dnia: 22.03.2016, 16:35 »
Radośnie informuję: na stawie tzw. "karpiówka" Stowarzyszenie Cietrzewia (obecny gospodarz wody) ustanowiło łowisko "no kill". Jest to pierwsze takie łowisko w dzielnicy i chyba pierwsze w Parku, a na pewno pierwsze całoroczne w granicach M. St. Warszawy.
Jest to mniejszy zbiornik. Drugi staw - bez zmian.

mapka: http://img.webme.com/pic/s/stawycietrzewia/mapa.jpg
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline stawycietrzewia

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 2
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #6 dnia: 08.05.2016, 14:04 »
Witam Szanowny kolego  nie wiem dlaczego z takim pesymizmem odnosisz się do naszego stowarzyszenia, ale zacznę od początku.
Koło PZW nr 7 to jest Ochota a nie Wola, Pan prezes koła nr 7 tylko raz w swojej karierze zarybił stawy cietrzewia jak dostał fundusze z gminy i było to cztery  lata temu zarybienie szczupakiem i na tym koniec, w rozmowie ze mną też opowiadał bajki jakoby stawy były zarybiane linem, karpiem i szczupakiem, tylko jest jeden szczegół nikt tego nie widział i nikt o tym nie słyszał. Co do rybostanu obecnego to wcale nie jest źle, ryby występujące w zbiorniku to: płoć,wzdręga,leszcz,lin,karaś,krąp ,karp ,amur,szczupak, sandacz, okoń, co do łowienia to stawy nie są łatwym łowiskiem i naprawdę bezpośrednio z marszu łowi się najczęściej małe płotki i wzdręgi,ale po kilkudniowym nęceniu wchodzą piękne liny, karpie karasie.Co do składki wcale nie jest wysoka poczytaj na stronach innych stowarzyszeń to dopiero stwierdzisz że one to są dla elit, a składka PZW w wysokości 200 zł to nie jest za wysoka, płaci się za puste wody i pełne rybackich  sieci.Najlepiej po narzekać i nic nie robić ;).  Mogę nadmienić że w tym roku stowarzyszenie wydało ponad 7 tyś. złotych na zarybienie karpiem i linem, dalsze zarybienia to węgorz, sandacz, karaś pospolity, szczupak i okoń.Więc zapraszam na spacer nad wodę i zobaczysz grupę zdyscyplinowanych wędkarzy dbających o swoją wodę i o to co w niej żyje.
Z wędkarskim pozdrowieniem Maziarz Arkadiusz.


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #7 dnia: 08.05.2016, 16:17 »
Serce rośnie. Kolejny no-kill i zadbana woda :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline HUNTI

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 7
Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #8 dnia: 24.05.2016, 06:31 »
Witam.
Panie Arkadiuszu.
Nie zamierzałem swoim tekstem nikogo obrażać, przedstawiłem tylko swoje odczucia, które podziela wielu wędkarzy z mojego otoczenia, ludzi, którzy jeździli  nad te wodę. Wszyscy uważali, ze składka jest zbyt wysoka.....ale składki to jedno. Druga sprawa to jest czas, na jaki Towarzystwo uzyskało pozwolenie na gospodarowanie tą wodą. Nie ma żadnej gwarancji, że to zostanie przedłużone, a to budzi obawy, czy to będzie trwałe, bo nie oszukujmy się, dobre gospodarowanie wodą to proces długotrwały, wieloletni. Następna sprawa to kontakt. Od niedawna dopiero funkcjonuje strona internetowa, gdzie zamieszczane są informacje nt. Towarzystwa, jego działalności, jednak nadal brak dobrego kontaktu...na zadane dwukrotnie przeze mnie pytanie przez kartę kontaktowa na odpowiedź czekam nadal..jakiś miesiąc...
Kontakt w sklepie to osobna sprawa, nie na forum publiczne....

Niemniej trzymam za Was kciuki. Będę się przyglądał tej i innym wodom, przy okazji pracy nad swoim nowym projektem.

Pozdrawiam. Piotr NO KILL

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #9 dnia: 24.09.2017, 21:59 »
W zeszłym roku opłaciłem składkę i podzielę się wrażeniami. Na "karpiówce" po ustanowieniu strefy "no-kill" frekwencja mocno spadła ;) Kilka razy łowiłem samotnie, co przedtem się nie zdarzało. Dzięki temu woda rybna, ale... No właśnie, miałem może trochę dziwny problem i może tylko dla mnie jest to problem, a mianowicie karpie :) Generalnie nastawiałem się na lina i kilka ładnych wyciągnąłem. Karasia mimo starań - żadnego. Za to karpie brały jak wściekłe, na każdej wyprawie wieszało się kilka. Blisko brzegu i daleko, na białego, czerwonego, ziarnko kuku - chyba tylko na pęczak nie brały, ale na niego nic nie brało. W tym kilka "parowozów", których na dość przeciętnym zestawie nie dawało się powstrzymać przed wypruciem w chabazie. W tym roku przemyślałem sprawę i jednak uznałem, że to nie moje klimaty - karpiarzem nie jestem, a większy staw to raczej zabawa dla grunciarzy, z racji głębokości. No i spacerowicze.
Ale inicjatywa w porządku, ryba jest, klubowicze pilnują, niektórzy dość dociekliwie - z zaglądaniem do plecaków włącznie.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #10 dnia: 24.09.2017, 22:47 »
Też napiszę o karpiówce. To mniejszy zbiornik.
Od zeszłego roku wiele się zmieniło.  Jest więcej ryb, sporo też skradziono.  Linów jest dużo,  ale są sprytne. Karpiki fajne, leszcze.
Bardzo miło tam posiedzieć po południu
:)
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #11 dnia: 25.09.2017, 11:15 »
Czarek a osoby nie zrzeszone w stowarzyszeniu tez moga sobie tam powędkować ? Chodzi mi o łowisko no-kill oczywiście po opłaceniu jakiejś tam kwoty
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #12 dnia: 25.09.2017, 11:29 »
Cyt: -"Zebrani w dniu 06.02.2016 r. w Warszawie na zebraniu podejmują uchwałę o wysokości składek członkowskich na 2016 rok stowarzyszenia ,,Stawy Cietrzewia” w wysokości:
Wpisowe 50 zł.
Składka członkowska 150 zł.
 Składka za wędkowanie na wodach stowarzyszenia dla osób niezrzeszonych w stowarzyszeniu 200 zł.
 Opłata dzienna za wędkowanie na wodach stowarzyszenia 1dzień -25zł


Na zebraniu obecnych było 23 osoby.

Uchwała została podjęta jednogłośnie."

Piotr

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #13 dnia: 25.09.2017, 11:49 »
Super w końcu coś się zaczyna dziać. Więcej takich inicjatyw ze strony wędkarzy a dalej to już stowarzyszenia. Na mapie tego nie widać ale jeszcze chciał bym wiedzieć jak duże są te zbiorniki. Większe niż 2ha czy mniejsze
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #14 dnia: 25.09.2017, 11:56 »
Zbiorniki są dość małe. Na takim zadbanym terenie miejskim. Taki niby park. Trochę chodników, trochę ścieżki rowerowej, placyk dla dzieci. W lato pewnie marnie, bo ludzi wszędzie pełno, ale teraz może być fajnie.
Jak weźmiesz widok satelitarny na mapie google, to będziesz to widział. Wtedy przesuń sobie mapę na zbiornik, który znasz, i będziesz miał porównanie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters