Autor Wątek: Glinianki Cietrzewia  (Przeczytany 10514 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #15 dnia: 25.09.2017, 20:54 »
Ludzi jest sporo, podobnie jak na pobliskich stawach Koziorożca - dobry teren na jogging, wyjście z psem czy z dzieckiem. W dodatku w pobliżu kościół, więc tam po sumie :) lubią sobie rodziny pospacerować. Mniej więcej do ósmej jest względny spokój. Potem to już parkowa rzeczywistość.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Leon773

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #16 dnia: 09.12.2017, 15:41 »
Byłem kilka razy na tym łowisku w zeszłym roku. Trzeba przyznać, że rekultywacja zbiornika przynosi efekty także w wynikach.
Do stowarzyszenia zapisują się wędkarze a nie rybacy co bardzo cieszy. Oczywiście konieczna jest wzajemna kontrola, która uczciwego wędkarza nie dziwi a nawet z chęcią się jej poddaje.

Każdy może zabierać rybkę na kolację, jednak widać, że to stowarzyszenie nie jest przeznaczone dla "leśnych dziadków". Zachowania mięsno - rybackie są piętnowane i taki typek czuje się nie swojo przy kolegach wędkarzach.

Łowisko ma dużą przyszłość ale nigdy nie będzie to komercja bo nie o to chodzi. Także wanny z karpiem jak w markecie proszę się nie spodziewać. Eko system musi być zrównoważony, zdrowy i zadbany. Przed chwilą rozmawiałem w Leclercu z Prezesem, zarybienia w tym roku robią wrażenie. Liny, Sandacze, Szczupaki i duże Okonie to dobre zarybienia i przemyślane decyzje.

W 2018 roku planuję zapisać się ponownie bo czas mi już pozwala chodzić także na Cietrzewia.

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #17 dnia: 09.12.2017, 19:42 »
To super. Ja też tam wędkuję. I kilku kumpli z fkm.
Do zobaczenia nad wodą.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #18 dnia: 09.12.2017, 19:54 »
Ktoś podpowie jaki są warunki przyłączenia się do stowarzyszenia i gdzie można to zrobić?

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #19 dnia: 09.12.2017, 20:02 »
Piotr

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #20 dnia: 14.02.2018, 22:27 »
Szkoda, że to woda za głęboka do metody bo chętnie bym zapisał się i połowil nie z komercji.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Leon773

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #21 dnia: 11.04.2018, 22:48 »
Szkoda, że to woda za głęboka do metody bo chętnie bym zapisał się i połowil nie z komercji.

Ależ można oczywiście. Jednak nie w każdym miejscu połowisz koszyczkami typu flat, można zastosować Banjo lub inne lepiej trzymające zanętę.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #22 dnia: 11.11.2019, 09:24 »
Zastanawiam się czy na przyszły sezon nie wykupić pozwolenia na ten zbiornik. Mam kilka pytań.
Czy jest jakaś mapka ze zbiornikami no kill, interesują mnie głównie głębokości, ukształtowanie etc.? na www są te nie złów i wypuść a wolę no kill bo ryby łowię tylko sportowo.
Czy w pobliżu tego no killa jest jakiś parking, bo mam sporo sprzętu i używam wózka? Czy wózkiem da się podjechać pod samo stanowisko (widziałem spore skarpy na niektórych zdjęciach)? czy aż tyle spacerowiczów tam jest i innych ludzi przeszkadzających czasem w połowie jak w Szczęśliwicach?
Kolejna kwestia co tam występuję oprócz karpia i drobnicy? interesuje mnie głównie szansa połowu lina, czy karasia złocistego bądź jesiotra na metodę (podajnik flat więc niezbyt głęboko). ile mniej więcej ryby tam oraz ile ha mają te 2 glinianki no kill?
Ponadto jakie przynęty i zanęty się sprawdzają? raczej kulki, dumble etc czy naturalne oraz miksy typu Sonu, Dynamite, Feeder Bait czy klasyczna spożywka?
Ponadto ciekaw jestem, czy taktyka z komercji siedzenia cały dzień czasem na sens czy ryba raczej jak na PZW czyli rano od 4 i pod wieczór tylko wykazuje aktywności?
Kto poleci jakieś fajne miejscówki nadające się na metodę i podajnik flat (czyli do tych ok. 2.5 metra )? A i czy dno jest bardzo zamulone i się zapada wszystko w nim?
Jeśli nikt nie chce publicznie odp, zapraszam na priv:)
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #23 dnia: 11.11.2019, 09:56 »
Mapka jest u nich na stronie: https://stawycietrzewia.pl/lowisko/

Na no-kill (tzw. glinianka Krańcowa) głębokość do 4m. Od 3 lat tam nie łowię, ale z tego co pamiętam to parkingów tam nie ma. Na ul. Pana Tadeusza możesz spróbować zaparkować, pod domami. Albo na Dukatowej. Są skarpy, w zasadzie wszędzie, tylko na cypelek oddzielający tzw. "karpiówkę" prowadzi ścieżka na którą chyba byś wózkiem bez problemu wjechał. No, ale nie są to znowu skarpy nie do pokonania ;)
Ludzi tak po 9.00 jest już sporo, jakoś bardzo nie przeszkadzają, ale trzeba się liczyć z obserwatorami, zwłaszcza gdy jest blisko ławka. Oprócz cholernego karpia są (a przynajmniej były) tam piękne liny (moja życióweczka - 45 cm, właśnie stamtąd). Karasie też, choć było ich mniej. Jest też sporo wzdręg - tylko właśnie: łowiąc z toni na ziarnko kukurydzy nie wiedziałeś, czy uderzy wzdręga, czy karp :/
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #24 dnia: 11.11.2019, 13:46 »
Zaciekawiliscie mnie tym łowiskiem. Chyba skocze w przyszły tydzień na rekonensans i wykupie zezwolenie na jeden dzień. Choć perspektywa gapiów jakoś mnie nie nastraja pozytywnie😀

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #25 dnia: 11.11.2019, 15:26 »
Mapka jest u nich na stronie: https://stawycietrzewia.pl/lowisko/

Na no-kill (tzw. glinianka Krańcowa) głębokość do 4m. Od 3 lat tam nie łowię, ale z tego co pamiętam to parkingów tam nie ma. Na ul. Pana Tadeusza możesz spróbować zaparkować, pod domami. Albo na Dukatowej. Są skarpy, w zasadzie wszędzie, tylko na cypelek oddzielający tzw. "karpiówkę" prowadzi ścieżka na którą chyba byś wózkiem bez problemu wjechał. No, ale nie są to znowu skarpy nie do pokonania ;)
Ludzi tak po 9.00 jest już sporo, jakoś bardzo nie przeszkadzają, ale trzeba się liczyć z obserwatorami, zwłaszcza gdy jest blisko ławka. Oprócz cholernego karpia są (a przynajmniej były) tam piękne liny (moja życióweczka - 45 cm, właśnie stamtąd). Karasie też, choć było ich mniej. Jest też sporo wzdręg - tylko właśnie: łowiąc z toni na ziarnko kukurydzy nie wiedziałeś, czy uderzy wzdręga, czy karp :/

Na stronce jest mapa tych zbiorników poza no kill. Tamte ewentualnie na żywca mogłyby być a szukam czegoś blisko wawy typowo na metodę na proteiny. 4 m powinno dać radę na metodę
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #26 dnia: 11.11.2019, 15:48 »
Na stronce jest mapa tych zbiorników poza no kill. Tamte ewentualnie na żywca mogłyby być a szukam czegoś blisko wawy typowo na metodę na proteiny. 4 m powinno dać radę na metodę

Tak, ale widziałem gdzieś także mapkę z no kill. Teraz nie mogę jej znaleźć, tylko taki słaby obrazek: https://divers24.pl/142-gepn-eksploracja-glinianki-cietrzewia/
ale z tego co pamiętam, to właśnie jakieś 4 - 4,5 metra było na no-kill. Sam łowiłem blisko brzegu - do 10-15m i grunt był na 1,5 - 2,0m max.
Natomiast na dużym stawie jest faktycznie głęboko i spadek jest bardzo szybki, w dodatku w cholerę zaczepów przy brzegu - ale to pewnie zależy od miejsca.

@tstg
Z widzami nie jest tak źle - jednak ta skarpa trochę izolacji daje. Ten kawałek od zachodniej strony jest spokojniejszy. No, ale wiadomo, to jednak park.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #27 dnia: 11.11.2019, 16:08 »
Dzięki za info. Mam kosz z podestem, to zbliżenie do wody i oddalenie się od widzów nie będzie problemem. Jadę w sobotę rano na rekonesans i później wykupie zezwolenie na niedziele.

Offline Hektor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #28 dnia: 11.11.2019, 18:45 »
Z parkowaniem nie ma problemu, możesz zostawić samochód na ul. Pana Tadeusza lub Zosi. Na tzw. Karpiówce głębokość wynosi około 3-4 m na Balijce nie wędkuję, gdyż jest bardzo zarośnięta grążelami. Co do rybostanu to łowisko było zarybiane na wiosnę, można złowić min. karpia, lina, karasia.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Glinianki Cietrzewia
« Odpowiedź #29 dnia: 11.11.2019, 18:54 »
Z parkowaniem nie ma problemu, możesz zostawić samochód na ul. Pana Tadeusza lub Zosi. Na tzw. Karpiówce głębokość wynosi około 3-4 m na Balijce nie wędkuję, gdyż jest bardzo zarośnięta grążelami. Co do rybostanu to łowisko było zarybiane na wiosnę, można złowić min. karpia, lina, karasia.

Z jakimi grubościami przyponów startować? Jesienią zjeżdzam na klasyku do 0,10, ale tutaj to cienizna... 0,16-0,18? Czy warto jeden zestaw na karpiówkę zarzucić? Jest głeboko i można by było łyżką podnęcić.