Autor Wątek: Klasyczny feeder - plecionka  (Przeczytany 7573 razy)

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #15 dnia: 11.03.2016, 20:20 »
Najwyżej do drugiego kija zamówię Daiwę, tylko ta cena :-\

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #16 dnia: 11.03.2016, 20:35 »
Myślę, że Matrix Cię nie zawiedzie pod żadnym względem :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #17 dnia: 12.03.2016, 08:14 »
Plecionki Matrixa są 8 splotowe, ale bardzo pięknie toną i jak na 8 splotów jej przekrój jest prawie idealny do "cięcia" wody. Tez zacząłem jej używać, ale to moje początki z plecionką :) trzeba się uczyć, uczyć :)

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #18 dnia: 13.03.2016, 09:39 »
Święte słowa - uczyć, uczyć. Pierwszy raz używałem plecionki do feedera, mój wybór padł na Matrix Submerge Feeder Brad. Dwie sesje nad wodą i kilka przemyśleń, raczej przy silniejszym wietrze lepiej sprawuje się żyłka, plecionka zbyt lekka, tendencja do plątania chwila nieuwagi i mamy węzeł gordyjski. Teraz plusy zestaw na plecionce lepiej się zarzuca, przy użyciu mniejszej siły zestaw leci dalej, ale to oczywiste. Zauważyłem, że po zarzucenia zestawu, oczywiście z klipem, uzyskuje się więcej luźnej plecionki do klipu niż na zestawach z żyłki. Zatapialne też lepsze niż przy żyłce, choć szału nie robi. Jeszcze jednoznacznego zdania nie mam co do plecionki, po sezonie używania pewnie jakieś się wyrobi.

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #19 dnia: 13.03.2016, 16:37 »
A ja mam pytanie : czy plecionka nie zniszczy przelotek ??? :-\

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #20 dnia: 13.03.2016, 16:45 »
A ja mam pytanie : czy plecionka nie zniszczy przelotek ??? :-\

Moje doświadczenie wskazuję na to, że tak. Plećkę używam w spinningu, porcelanki w przelotkach dostają po du... :'(
Być może materiał kiepski...jednak z żyłką problemu nie było.

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #21 dnia: 13.03.2016, 16:46 »
Używam plecionki Dragon Invisible, tylko że 0,10, bo lowię na rzece - polecam, rewelacja.
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #22 dnia: 13.03.2016, 21:47 »
Czy ktoś wie coś o tej plecionce?
Na rynku od połowy roku, wisi na ebay-u. Niestety- szpulki 150 lub 2000m,
http://www.spro.eu/EN_GB/category/lijnen/spro-lijnen/gevlochten/cresta-team-feeder-sinking-braid.html
Z tego co widziałem, to cresta jest całą linią produktów feederowych, od przynęt po kołowrotki. Spro ma niezłe rzeczy, także to jakiś trop.
Sam zamierzam kupić plećki 0,10 do gruntu- ale do lekkich(2,5lb) karpiówek pod nocnego leszcza. Myślę o starej, sprawdzonej Power Pro.  Plećki 8-splotowe są miękciejsze, trudniej się wiąże - wyślizgują się z połączeń z żyłką, cichsze na przelotkach, za to słabsze od 4 splotowych(PE, i inne włókna dające tonięcie osłabiają splot), które są oczywiście tańsze. Kilka lat temu próbowałem łowić Daiwą Tournament 8braid karpiowo, nie uzyskałem satysfakcjonującej wytrzymałości zestawu ze strzałówką i leżą gdzieś w czeluściach magazynu.
Teraz zamierzam łowić bez strzałówki, z użyciem power gum, żeby nie ciąć rybom pysków.

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #23 dnia: 22.03.2016, 17:29 »
Używam plecionki Dragon Invisible, tylko że 0,10, bo lowię na rzece - polecam, rewelacja.
Mógłbyś napisać coś więcej o tej plecionce jak i zestawie?

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #24 dnia: 23.03.2016, 22:34 »
Używam plecionki Dragon Invisible, tylko że 0,10, bo lowię na rzece - polecam, rewelacja.
Mógłbyś napisać coś więcej o tej plecionce jak i zestawie?
Plecionką dobrze mi się łowi w nurcie; można używać lżejszych koszyczków niż do żyłki np 0,22; co do zestawu to robię prosty feeder rig z Browninga na czarnym amortyzatorze gumowym co ratuje przypony przed zerwaniem podczas zacięć.
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #25 dnia: 25.03.2016, 16:06 »
Używam plecionki Dragon Invisible, tylko że 0,10, bo lowię na rzece - polecam, rewelacja.
Mógłbyś napisać coś więcej o tej plecionce jak i zestawie?
Plecionką dobrze mi się łowi w nurcie; można używać lżejszych koszyczków niż do żyłki np 0,22; co do zestawu to robię prosty feeder rig z Browninga na czarnym amortyzatorze gumowym co ratuje przypony przed zerwaniem podczas zacięć.
To ciekawe co piszesz Artur. Jak dla mnie, to plecionka 22 do żyłki o tym, samym wymiarze raczej wizualnie jest grubsza i mniej opływowa. Czym wg. ciebie jest to spowodowane że lżejszy koszyk wystarcza? Chyba że plecionkę stosujesz 0.10 mm ,co i tak większej różnicy chyba co do oporu wodzie nie robi?
Arek

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #26 dnia: 25.03.2016, 16:36 »
Używam plecionki Dragon Invisible, tylko że 0,10, bo lowię na rzece - polecam, rewelacja.
Mógłbyś napisać coś więcej o tej plecionce jak i zestawie?
Plecionką dobrze mi się łowi w nurcie; można używać lżejszych koszyczków niż do żyłki np 0,22; co do zestawu to robię prosty feeder rig z Browninga na czarnym amortyzatorze gumowym co ratuje przypony przed zerwaniem podczas zacięć.

Mnie tej zimy taki zestaw się nie sprawdził. Mowa o stojącej wodzie i delikatnych braniach.Po zdjęciu amortyzatora zacząłem wyjmować ryby :)

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klasyczny feeder - plecionka
« Odpowiedź #27 dnia: 25.03.2016, 23:32 »
Używam plecionki Dragon Invisible, tylko że 0,10, bo lowię na rzece - polecam, rewelacja.
Mógłbyś napisać coś więcej o tej plecionce jak i zestawie?
Plecionką dobrze mi się łowi w nurcie; można używać lżejszych koszyczków niż do żyłki np 0,22; co do zestawu to robię prosty feeder rig z Browninga na czarnym amortyzatorze gumowym co ratuje przypony przed zerwaniem podczas zacięć.
To ciekawe co piszesz Artur. Jak dla mnie, to plecionka 22 do żyłki o tym, samym wymiarze raczej wizualnie jest grubsza i mniej opływowa. Czym wg. ciebie jest to spowodowane że lżejszy koszyk wystarcza? Chyba że plecionkę stosujesz 0.10 mm ,co i tak większej różnicy chyba co do oporu wodzie nie robi?
Można dać lżejszy koszyk niż na żyłkę 0,22, ja daję plecionkę 0,10 i mogę łowić w nurcie 50 gr koszykiem zamiast 80 gr. Przy żyłce, a to bardzo dużą różnica, zestaw jest o wiele czulszy, a jakie są widowiskowe brania - "kija zabiera" :)
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki