Autor Wątek: Turystyka wędkarska w Polsce  (Przeczytany 11578 razy)

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: 11.08.2016, 15:18 »
Mi nie chodziło o zabieranie ryb z głową , umiarem i rozsądkiem ale o zapełnianiu zamrażarek, tłuczeniu wszystkiego w łeb >:(

Ustawy musiałby by zaprzestać bezsensownej regulacji rzek, pzw potrzebuje ogromnej reformy, ale czy to realne :-\
Feeder & spinning

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: 11.08.2016, 15:58 »
PZW trzeba reformować, ale ogólnie brakuje pewnego kierunku w Polsce. Nie dostrzega się możliwości jaką daje turystyka wędkarska, preferuje się rybactwo. Wędkarze nie są traktowani w normalny sposób...

Mam wrażenie, że w Polsce brakuje w ogóle właściwych ludzi na właściwych stanowiskach.  Co istotne u nas jest masa wędkarzy, skoro w UK na 68 milionów jest ich milion, a w Polsce na 38 milionów jest ich 1.5 do 2 mln,  to mamy o wiele większą ich liczbę na 100 mieszkańców. W UK robi się wiele pod wędkarzy, w Polsce - prawie nic. Jest to zastanawiające.

Nie odnosicie wrażenia, źe w ogóle w Polsce często jakieś stanowiska są obejmowane bez posiadania konkretnych kwalifikacji w tym kierunku? Dla mnie sytuacja dotycząca wód śródlądowych i ich rybostanu to kuriozum.
Lucjan

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: 11.08.2016, 16:24 »
Nie chce znów brzmieć jak "spiskowiec" :P
Mam jednak wrażenie,że w Polsce są tylko i wyłącznie nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednich stanowiskach. Im wyższy szczebel tym mniej prawdopodobne,że znajdzie się ktoś,komu zależy na interesie ogółu,społecznym,lokalnym itp.
W zasadzie to im wyższy szczebel tym większy sku**ysyn :-\
Ludzie ,którzy faktycznie nadawaliby się na jakieś stanowisko,bądź ludzie odpowiedzialni,pragnący zmian na lepsze,nie są w stanie przebić się na samą "górę". Raczej są tłamszeni już w zarodku,czy też szeregowani na tyle skutecznie,by odechciało im się zmian,czy wspinania na stołek. Te elity u władz to zamknięta klika,ciężko mi stwierdzić czy można to jakoś zmienić. Fajnie by było,ale ewidentnie widać,że odpowiednie osoby nie są do tej ekipy dopuszczane,a jeśli już ,to często zaczynają mówić głosem elit.
Gdy to się zacznie zmieniać,czy też się zmieni,czy wreszcie ktoś się przebije w górę, wówczas może się w Polsce dziać lepiej.
Ja nie bardzo widzę jakieś logiczne kierunki rozwoju w naszym kraju,zarówno społecznie,jak i prawne,gospodarcze w skali makro i mikro. Mam wrażenie,że panuje jeden chaos,wszystko jest zakręcone,zawoalowane,na hura,z dnia na dzień.I w całym tym rozgardiaszu(tworzonym celowo bądź nie) odnajdują się nasze elity kręcące lody na lewo i prawo,co jest zupełnie nie do wytropienia,z racji owego bajzlu...

Wracając do polskich wód i PZW, mnie również jest szkoda,że sytuacja jest jaka jest.W mojej okolicy(Śląsk) mamy ogromną ilość zbiorników,przede wszystkim wód stojących (ogromne zaporówki,zalewy,stawy),nawet w takim miejscu kraju,gdyby odpowiednio o to zadbać,byłoby wędkarskie eldorado.
Wiele razy na forum były rozważania na temat PZW i generalnie wszelkie pomysły rozbijały się o "mur". PZW to takie państwo w państwie,instytucja która może się zmienić czy nawet rozwiązać ,tylko i wyłącznie na własne życzenie,co jest absurdalne,bo już niewielka grupa wędkarzy powinna wywierać na związek nacisk.Polski Związek na pewno nie jest Wędkarski, a dobro wędkarzy to dla nich chyba tylko i wyłącznie niezły slogan propagandowy... 
Czesiek

Offline Hanger

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałbym, aby na Warmii i Mazurach znów były ryby
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: 11.08.2016, 17:24 »
A czy nie uważacie, że PZW to organizacja bliźniacza z takimi jak PZPN czy PZPR? Czy PZPR należało reformować czy jednak lepiej, że ją zlikwidowano i zaczęto coś tworzyć od nowa? :)
Adam

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: 11.08.2016, 17:35 »
Z tym PZPR i tworzeniem od nowa to bym był ostrożny ;)
Warto chyba sobie przypomnieć kto do okrągłego stołu zapraszał i kto później był u władzy.
Nagle też wszyscy "zmienili poglądy" ,jakieś lipne lustracje i inne dyrdymały.
Tak czy inaczej PZPN to chyba też dobry przykład,mogą robić co chcą i przed nikim nie odpowiadają.Jeszcze do tego boiska-orliki ,otwierane 2x w tyg na 3godz. Gdyby nie boisko szkolne i plac kościelny,to by u mnie dzieciaki nie miały gdzie piłki pokopać...ech
Czesiek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: 11.08.2016, 17:40 »
A czy nie uważacie, że PZW to organizacja bliźniacza z takimi jak PZPN czy PZPR? Czy PZPR należało reformować czy jednak lepiej, że ją zlikwidowano i zaczęto coś tworzyć od nowa? :)

Problem w tym, że likwidacja PZW to utrata wód. Ktoś musi dzierżawić wody, być za nie odpowiedzialnym, wywiązywać się z obowiązków jakie ma dzierżawca.. Oczywiście, że PZW to postpeereolwski moloch. Ale na pewno da się go reformować. Gdyby tylko ludzie chcieli się włączyć do 'zmian' ;D
Lucjan

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: 11.08.2016, 18:03 »
Moim zdanie nie potrafią dostrzec jak wiele daje turystyka wędkarska ile to kasy może wpłynąć.
Przecież wystrczy popatrzeć na inne kraje.
A u nas model wędkarza to niestety nadal obraz pozyskiwacza miesa,Tak jak to było kiedyś.
Niestety dla niech wedkarstwo ewoluuje  i wedkarz jest człowiekiem na poziomie traktującym to jak hobby jednak na wyższych stołkach  l jesteśmy pionkami.
Wystarczy popatrzeć jak był protest na twardej i wywiady.
Przecież ten redaktorek to nawet nie wiedział o co kaman .
Bo obraz wędkarstwa musi byc bardziej promowany aby zyskać coś co pomoże nam w rozwoju turystki
Feeder & spinning

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: 11.08.2016, 18:29 »
Nie odnosicie wrażenia, że w ogóle w Polsce często jakieś stanowiska są obejmowane bez posiadania konkretnych kwalifikacji w tym kierunku? Dla mnie sytuacja dotycząca wód śródlądowych i ich rybostanu to kuriozum.

Była kiedyś pewna koalicja, która obsadzała stanowiska ludźmi kompetentnymi ;)
Lucjanie, pamiętasz posła Ligi Polskich Rodzin (Rafał Wiechecki), który został ministrem gospodarki morskiej i rybołówstwa?

Dla przypomnienia: http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34959,3326452.html

"Młody 28-letni poseł LPR-u ze Szczecina Rafał Wiechecki został ministrem gospodarki morskiej i rybołówstwa. Dlaczego Liga powierzyła mu to stanowisko? - bo jest z portowego miasta i w ubiegłym roku bronił Polskiej Żeglugi Morskiej przed wpływami skarbu państwa.
Zajęcie tak wysokiego stanowiska Wiechecki zawdzięcza wejściu Ligi do rządowej koalicji z PiS-em i Samoobroną".

Jeśli ja jestem ze wsi, to mogę zostać ministrem rolnictwa? :)


Jacek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: 11.08.2016, 19:01 »
A wystarczyło by wybierać prezesa raz na 4 lata. Kurcze nawet przy płaceniu składek. Nawet wbór czy ma dalej sprawować kadencję ,czy nie. Niech wybierają prezesi kół  czy okręgów.
Tylko jakiś wpływ oddolny powinien być.   
Marcin

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: 11.08.2016, 19:24 »
Po niedawnym deszczowym urlopie dostałem na papierze oświadczenie małżonki, że w przyszłym roku pierwszy raz od wielu lat mówimy STOP dla polskiego morza ... bajka ... już się zastanawiam i boli mnie głowa. "Jezioro" jest oczywistą opcją, ale nie wywiozę rodzinki gdzieś w dzicz nad w miarę rybną wodę, trzeba szukać kompromisu. Infrastruktura odpowiednia dla małżonki i rozrywki dla syna ( za rok będzie miał 5,5 ) rybna woda dla mnie ... no i najlepiej żeby nie było tłumów ... będę musiał przekopać internety do samego dna żeby to wszystko pogodzić a teoretycznie powinno być tak pięknie - jezior pod dostatkiem. Pocieszające jest to, że młody rośnie, jest zainteresowany łowieniem a nawet zaliczyliśmy wspólny biwak nad wodą pod namiotem, jak złapie bakcyla - żona do SPA a my nad wodę ...

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #25 dnia: 11.08.2016, 20:08 »
Po niedawnym deszczowym urlopie dostałem na papierze oświadczenie małżonki, że w przyszłym roku pierwszy raz od wielu lat mówimy STOP dla polskiego morza ... bajka ... już się zastanawiam i boli mnie głowa. "Jezioro" jest oczywistą opcją, ale nie wywiozę rodzinki gdzieś w dzicz nad w miarę rybną wodę, trzeba szukać kompromisu. Infrastruktura odpowiednia dla małżonki i rozrywki dla syna ( za rok będzie miał 5,5 ) rybna woda dla mnie ... no i najlepiej żeby nie było tłumów ... będę musiał przekopać internety do samego dna żeby to wszystko pogodzić a teoretycznie powinno być tak pięknie - jezior pod dostatkiem. Pocieszające jest to, że młody rośnie, jest zainteresowany łowieniem a nawet zaliczyliśmy wspólny biwak nad wodą pod namiotem, jak złapie bakcyla - żona do SPA a my nad wodę ...

zapraszam :)  180km od Łodzi :)
https://www.facebook.com/WypoczynekBledzewo/?fref=ts
http://bledzewo.pl/

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: 11.08.2016, 20:35 »
Dzięki za namiar - dodałem do ulubionych :-) Niestety widzę minusy związane z tym co nazwałem "infrastrukturą" minimum wygody jest pokój/domek z prysznicem, w przypadku tego ośrodka domek 5-cio osobowy dla 3 osób to trochę za dużo - przekłada się na koszty. Chodzi o to żeby było jak najwięcej opcji, tak żeby mieć dylemat czy opcja A, B, C czy X - taka pozytywna selekcja.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #27 dnia: 24.10.2018, 13:27 »
Odświeżam.
Proszę bardzo:
A niejaki pan Czerwiński vel Rybal dodał ostatnio do kanonu dzieł oświeconych IRŚ swoją natchnioną pracę o tym, że w Polsce turystyka wędkarska nie ma sensu, bo... nie pamiętam... sezon za krótki albo za dużo łódek na wodzie. Jakoś tak.
W całym świecie się opłaca, zyski z tego ogromne i całe regiony z tego żyją. U nas ma z tego żyć garstka rybaków i pracownicy instytutu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #28 dnia: 24.10.2018, 13:54 »
Pan Czerwiński z racji pełnionej funkcji PZW decyduje o przyszłości związku. Tu np. na ostatnim jubileuszowym posiedzeniu Zespołu do spraw Zarybiania – w ośrodku zarybieniowym PZW w Łopusznej. W tle ciekawa tablica :P

Zdjęcia udostępnione przez Prezesa ZG PZW na jego facebookowym profilu

https://www.facebook.com/teodor.rudnik?__tn__=%2Cd%2AF%2AF-R&eid=ARBycFj_UPfHicNIS0U7rmye1_4EYxx7C8G2BsC5NVE6bmT0oaRIHzPvfzBJcgS3b7DGVwRY0MOF1MAj&tn-str=%2AF









Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Turystyka wędkarska w Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: 24.10.2018, 15:21 »
W PZW chcą iść 'PO RYBY', więc program dopłat unijnych nie dziwi niby ;) Wędkarze też idą 'po ryby', bo przecież po to płacą.

Masakra. Dlaczego w UK nie ma tego programu w ich związku wędkarskim? Przecież to też UE (jeszcze). A może nie ma takich mędrców tutaj jak Tomasz Czerwiński? :)

OMG, to jest związek...wędkarski! PO RYBY Panowie! :facepalm:
Lucjan