Autor Wątek: Strategia na naszej wyprawie  (Przeczytany 100105 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #480 dnia: 10.11.2017, 08:18 »
Ekipa z którą ja jeżdżę, z kolei w rozsypce.
W częściowym składzie spotkamy się przelotnie nad wodą. To już na pewno będzie mój tegoroczny The End na :fish:.
Ja celuję w większe :fish:.
Zestawy zanęty / przynęty mocno skomplikowane ale oparte na śmierdziuchach różnych zapachów i firm (jedynie kolory podobne).
Stawiam na kolory kojarzące się z wykonawca piosenki: „Nie bądź taki szybki Bill”.
Dobrze, że nie związałem się jako tester z żadną firmą - teraz mam wolność w "mieszaniu" zapachów i firm ---> i dla mnie jest to właściwa droga. ;)
;)

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #481 dnia: 07.02.2018, 18:06 »
W sobote prawdopodobnie ostatni taki gruby wypad na lod mam zamiar wedkowac caly dzien i szukac ladnych ploci. Oczywiscie dalsze testy mojego gotowca zimowego.
Feeder & spinning

Offline seba86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #482 dnia: 16.02.2018, 13:21 »
Temat trochę wg mnie " zaniedbany " ostatnio, a szkoda, bo może wielu osobom pomoc, a w konfrontacji z wynikami na podstawie założonej taktyki, wręcz bardzo interesujący i pozwalający wysunąć ciekawe wnioski. Ale do rzeczy...

W niedzielę wybieram się z kolegą na rzekę Arun w południowej Anglii. Obfituje ona w szczupaka, duże leszcze, płoć, wegorza, klenie, okonia, w miarę systematycznie łowienie są brzany jak i rowniezokresowo można zaliczyć troc wedrowna.
Będzie to mój pierwszy wypad na te rzekę, ale jako członek klubu wędkarskiego wiem że obecnie łowienie są tam przyzwoite klenie z gruntu. Anglicy zimową porą lubuja się w używaniu jako przynęty białego chleba, więc również spróbuję.
Ogólnie dużo czytałem w ostatnich dniach na temat łowienia kleni zimą i mam zamiar zmienić w blenderze
pół bochenka białego angielskiego chleba z dodatkiem wody z puszki z kukurydza plus szczypta soli morskiej.

W wytypowane miejsca wrzucę trochę tej zalety, odczekam 20min i zarzuce zestaw z chlebem lub białymi robakami zadipowanymi w specjale czosnkowym przepisu użytkownika Jedruli.

Lowiliscie koledzy kiedykolwiek w podobny sposób. Może jakieś wskazówki,  komentarze, rady?

Oczywiście dam znać jak mi poszło. W UK troszkę ciepło się zrobiło więc przynajmniej liczę na fajny wypoczynek.

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #483 dnia: 22.03.2018, 21:40 »
Hej Panowie,

Nadchodzi czas na pierwsze wędkowanie w tym roku, a głowa puchnie od pomysłów, wszelakich strategii i wątpliwości jak najlepiej wykorzystać ten pierwszy dzień...

1. Jakie łowisko wybrać?
Zastanawiam się nad małą kameralną komercją z różnymi gatunkami ryb. Plusem tej wody jest pewnie łatwość znalezienia ryby (ze względu na wielkość, a raczej "małość" zbiornika oraz możliwość połowienia spławikiem i poszukanie płoci. Minusem tej wody jest to, że jeśli będzie więcej łowiących w pobliżu to zniknie cała frajda z łowienia...
Drugie łowisko to duży zbiornik z bardzo dużą populacją karpia mam nadzieję głodnego po długiej zimie i nawet jeśli będzie sporo wędkarzy znajdę dla siebie spokojny kącik :) niestety raczej odpada mi tam spławiczek.

2. Jakie techniki łowienia - tu decyzja bedzie zdeterminowana przez wybór łowiska. Na pewno jedna wedka to feeder, a druga spławik lub feeder. Potem niestety jest znowu problem bo na feederku może być metoda, helikopter, a może podajnik z białymi...

3. Dobór zanęty. Czyli czy sama zanęta, czy miks 50/50, a może sam pellet 2mm. Do zanęty może dodać robactwo i kilka ziarenek kukurydzy...

4. Jakie przynęty wybrać? Słodkie, śmierdzące, a może skupić się na robaczkach ale wtedy czy białych czy czerwonych?

5. Jakie miejsce wybrać na obozowisko? Nasłonecznione, pod wiatr czy z wiatrem?

Głowa boli i może jest na te dylematy prosty sposób - nie jechać na ryby :facepalm: Mamy czwartek a ja ciągle kombinuję co zrobić w niedzielę - to już chyba choroba Panie Doktorze...

Moje odpowiedzi na zadane sobie pytania - stan na dziś:

1. Zdecydować rano może samo się jakoś pojedzie, a może ktoś z Krakusów ma podobne dylematy to byśmy połączyli siły i razem gdzieś skoczyli...
2. Wezmę wędki gotowe do feedera i spławika. Czekają mnie testy Black Opium Feeder więc jedna z wędek jest już pewna, że nie będzie czekać w pokrowcu. Pewien jestem, że zacznę od metody, a jak się nie sprawdzi to pewnie helikopter.
3. Skłaniam się ku miksowi 50/50 z ewentualnym dodatkiem robactwa.
4 Przynęty wezmę wszystkie jakie mam :facepalm: zacznę do robaczków i kuleczek, raczej będą to małe rozmiary i jasne kolory. W trakcie dnia rybki same dadzą znać co im smakuje.
5. Spragniony wiosny siadam na słoneczku i jeśli się da jak najbliżej punktu z ciepłymi napojami :P więc tu wielkiej strategii nie ma :)

Jak jutro mi się coś odmieni to dopiszę.

Wszelkie Wasze pomysły też mile widziane.

Grzesiek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #484 dnia: 22.03.2018, 21:52 »
Moja strategia polega na tym, by znaleźć trochę czasu, pojechać nad wodę, a reszta sama przyjdzie :) jeśli mam niewiele czasu to wybieram się nad najbliższy zbiornik, a jeśli mogę poświęcić cały dzień z reguły jadę na ulubioną komercję :)
Wędki i tobołek z koszykami i peletami jest zawsze w bagażniku, więc najczęściej jest to pełen spontan jak tylko z roboty się urwę :)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #485 dnia: 22.03.2018, 22:01 »

5. Spragniony wiosny siadam na słoneczku i jeśli się da jak najbliżej punktu z ciepłymi napojami :P więc tu wielkiej strategii nie ma :)

Jeżeli wybiorę się na ryby w ten weekend, to będzie moje główny cel :) Usiąść w słońcu, poczuć wiosnę i odpocząć :D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline gawron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włocławek
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #486 dnia: 23.03.2018, 19:13 »
Jutro i w niedziele ryby wreszcie :D
Piotrek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #487 dnia: 23.03.2018, 19:46 »
A ja marzę o sobotnim deszczu i północnym wietrze. Teraz wolę jechać na miętowego.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #488 dnia: 23.03.2018, 20:08 »
Byłem dzisiaj zrobić zwiad nad moją wodą, już 30 m od brzegu odmarzło. W niedzielę pojadę złowić choć z jedną płotkę :)
Zbyszek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #489 dnia: 24.03.2018, 16:07 »
I się zrobił problem. Miałem sobie zakupy w maju zrobić. Na spokojnie, bez pośpiechu. Przemyślane zakupy. Uzbierałem pokaźny koszyk w Drapieżniku, a teraz muszę go na szybko wypatroszyć. I nie wiem co kupić. Ewki wina. Żona stwierdziła, że ma dość. Chce odpocząć. Dzieci już u dziadków na święta upchnięte. Telefon na miejscówkę wykonany i czy będzie pogoda czy nie: jedziemy. Najwyżej będziemy chlać wino przed kominkiem. Bez konsultacji. Zostałem poinformowany.  Od piątku do poniedziałku wieczorem, świąteczny weekend spędzę na Batorówce :)

Ale mi się gęba cieszy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #490 dnia: 24.03.2018, 16:13 »
I się zrobił problem...

Takie problemy to bajka ;)
Opcja z winem przed kominkiem wydaje się super 8)

Byłem dzisiaj zrobić zwiad nad moją wodą, już 30 m od brzegu odmarzło. W niedzielę pojadę złowić choć z jedną płotkę :)

Powodzonka :thumbup: Ja cały czas się nie zdecydowałem czy pojadę ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #491 dnia: 24.03.2018, 17:20 »
I się zrobił problem. Miałem sobie zakupy w maju zrobić. Na spokojnie, bez pośpiechu. Przemyślane zakupy. Uzbierałem pokaźny koszyk w Drapieżniku, a teraz muszę go na szybko wypatroszyć. I nie wiem co kupić. Ewki wina. Żona stwierdziła, że ma dość. Chce odpocząć. Dzieci już u dziadków na święta upchnięte. Telefon na miejscówkę wykonany i czy będzie pogoda czy nie: jedziemy. Najwyżej będziemy chlać wino przed kominkiem. Bez konsultacji. Zostałem poinformowany.  Od piątku do poniedziałku wieczorem, świąteczny weekend spędzę na Batorówce :)

Ale mi się gęba cieszy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Szczęściarz :)
Zbyszek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #492 dnia: 24.03.2018, 17:22 »
Tylko ja nic nie mam gotowego. Nie spodziewałem się jakiegokolwiek wypadu na ryby przed 15 kwietnia. Siedzę na stronach Drapieżnika i nie wiem czego chce

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Szymeq

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 463
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R!
  • Lokalizacja: Przywidz
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #493 dnia: 25.03.2018, 09:26 »
Moja dzisiejsza strategia to podajnik do białych Drennan vari-weight 24g,  4-5 bialych na haczyku nr10 zalanych lavą Luncheon Meat oraz duży podajnik Prestona a w nim MMM i skretting 50:50 zasypany czosnkiem Knorr 😀😋 oraz palutkie kuleczki i dumble
Pozdrawiam, Szymeq ;)


Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #494 dnia: 25.03.2018, 11:31 »
Ja właśnie zaczynam planować pierwszą w tym roku wyprawę na :fish: i ustalam strategię.
Cel standardowy, karpie 4 kg +
Łowisko: jedna ze znanych mi dobrze komercji do 4 ha, jeszcze nie zdecydowałem na 100% która.
Zanęta oparta ma BaitTech i Lorpio i coś mam jeszcze innego.
Przynęty min. firmy Chytil i jakieś inne halibutowe, krylowe i wątrobowe.
;)