Autor Wątek: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit  (Przeczytany 12082 razy)

MrProper

  • Gość
Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« dnia: 25.09.2016, 15:32 »
Witam
Na prośbę Darka Lug.


Krótka opinia na temat Tego zestawu.

Ze względu na to iż, szukam bardziej niedostępnych miejsc, szybkich i trudnych wypadów, łowisk. Gdzie wózek nie ma racji bytu. Postanowiłem zakupić od takie cudo



W zestawie znajduje się:
Krzesło, no może mini krzesło ;)
Torba i  "pokrowiec" na wędki - cudzysłów z powodu, iż nie uznaję takich pokrowców, dwie skarpety połączone szelkami i ochroną kołowrotków Poszedł w odstawkę jako prezent :P

Po rozpakowaniu i złożeniu zestawu okazało się że krzesło samo w sobie jest OK, ale do jasnej cholery-  nie ma gdzie osprzętu zamontować >:O
Chodzi tu o wysokość krzesła. Ja mam ok 186 cm wzrostu, a żeby zamontować osprzęt, trzeba było je opuścić na odpowiednią długość nóżek, aby wystawały powyżej siedziska. Niestety ta wysokość już była dla mnie za nisko i uciążliwe sadzanie swoich 4-ech liter.
Postanowiłem dokupić nóżki  firmowe od Korum, są one dłuższe od standardowych w komplecie



Kupiłem dwie- tak jak jest to sprzedawane. Po zamontowaniu, po przekątnej (tak najbardziej mi pasowało) okazało się, że mogę zamontować osprzęt i w miarę wygodnie usiąść. I przesiedzieć jakiś szybki, nie planowany wypad (dziś taki zaliczyłem i "przesiedziałem" 4 godziny - nie samym siedzeniem człowiek żyję :P )



Torba jest dość pojemna, wszystko co widoczne na zdjęciach spakowałem i wrzuciłem na plecy (prócz sztycy, wiaderka i ramienia - to poszło do pokrowca na wędki)







Z tym wszystkim dziś przeszedłem jakieś 700 m. Mimo że szukam minimalizacji sprzętu, to torba po załadowaniu wszystkiego, jak by nie było trochę waży. Ale jednak szło się  wygodnie nic nie uwierało, gniotło i nic się nie zsuwało w inne miejsce, jak to często gęsto bywa przy wszelkiego rodzaju i ilości toreb na plecach, ramionach.
Mimo ciężaru czułem komfort spaceru.
Spakowany zestaw wygląda tak:



Torbę do krzesła wiesza się za pomocą uszu,  które są wszyte w górnej części torby, wieszając ja za nogi krzesła.



Dla stabilności aby torba nie dyndała jak wahadło w zegarze :P mocuje się ja w dolnej części krzesła, za pomocą rzepów-  o których to producent również nie zapomniał.



Całość tworzy jedną bryłę z którą dość wygodnie, komfortowo można przejść (w zależności co kto do niej załaduje) na pewno około 1500 m, a i dalej.
Ja mam tam wszystko co do feedera potrzeba, plus dwa rodzaje zanęt (gotowych) dodatki do koszyka qq, konopie, pellet, przynęty wszystko w pudełkach - nie w woreczkach.

Krzesełko zgrabne, wygodne, na krótkie niespodziewane zasiadki i na pewno mogę dojść, przedrzeć się tam, gdzie ze standardowymi krzesłami i całym bagażem (a na pewno już nie z wózkiem,) dojść jest trudno, a nawet raczej nie możliwe.
A i dostęp do zamontowanych akcesoriów, nie jest jakoś utrudniony poprzez małe gabaryty krzesła.

Waga samego krzesła to ok 3,5 kg- piszę około, bo nie ważyłem na wadze wędkarskiej, tylko na łazienkowej.
Wysokość siedziska po wymianie dwóch nóżek to 32 cm - pewnie jeśli ktoś zechce może wymienić wszystkie 4 nóżki, co spowoduje, że będzie można siedzisko podnieść jeszcze wyżej. Jak dla mnie ta wysokość jest wystarczająca.
Wysokość oparcia to 38 cm.

Teraz krótko o stabilności krzesła podczas łowienia.

Moim zdaniem nie da się uniknąć telepotania :P szczytówek w tego typu krzesłach. Nawet Preston Monster Feeder Chair z zamontowanym podnóżkiem telepie się - tak samo jak to małe krzesełko od Koruma ;D

To krzesło Jest moim piątym krzesłem które zakupiłem.
Przeszedłem od Preston Monster Feeder Chair, Korum Delux Accessory Chair, poprzez dwa krzesła karpiowe.
Najmniej chybotliwym w tej dziedzinie jest krzesło karpiowe. Którego używam do dłuższych zasiadek- a kto wie, może i na mini krześle od Koruma przesiedzę dłuższą zasiadkę a niżeli dzisiejsza ;)

Krótko Jak dla mnie lubiącego łowić w miejscach ustronnych z dala od zgiełku, gdzie dostęp utrudniają zarośla. To krzesło wypadło na 5 dał bym 6 gdyby nie to, że musiałem dokupić dodatkowe nóżki.
Kto Lubi jednak komfort, lubi posiedzieć wygodnie i nie przedziera się przez zarośla - to, to krzesło nie jest dla niego


Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #1 dnia: 25.09.2016, 17:54 »
:bravo: :beer: :beer:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #2 dnia: 25.09.2016, 17:56 »
Dzięki za recenzję. Właśnie zastanawiam się nad takim zestawem... :thumbup:
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #3 dnia: 25.09.2016, 18:26 »
Mariusz :thumbup:  :beer: 
Arek

MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #4 dnia: 25.09.2016, 18:53 »
Dzięki :beer: :beer: :beer:
Gdyby były jakieś pytania - chętnie udzielę dodatkowych odpowiedzi ;)

Online Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 036
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #5 dnia: 25.09.2016, 19:01 »
:thumbup: :beer: :beer:
Tomek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #6 dnia: 25.09.2016, 19:54 »
Fajny opis :bravo:

Trzeba przyznać, że zestaw jest sympatyczny. Oglądałem i starą, i nową wersję (lubię oglądać, to oglądam :)).
Jacek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #7 dnia: 25.09.2016, 21:56 »
Świetny rzeczowy tekst który na pewno przyda się wielu osobom.
Brawo i łapka :thumbup:

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #8 dnia: 26.09.2016, 00:11 »
Mariusz dzięki za recenzję :thumbup: Fajnie, że podzieliłeś się swoimi doświadczeniami odnośnie tego krzesła :bravo:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #9 dnia: 26.09.2016, 10:06 »
MrProper bardzo fajna recenzja oczywiście :thumbup:
Krzysztof

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #10 dnia: 26.09.2016, 11:16 »
MrProper - fachowa recka. Dokładnie i rzeczowo.

Mam tylko pytanie: dlaczego nie wziąłeś kompletu Korum Roving Kit 2016, w którym krzesło ma wyższe oparcie, bardziej konkretny pokrowiec na 2 wędki i jest tańszy?
Jest coś w jednym lub drugim komplecie, co powodowało wybór konkretnego zestawu?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #11 dnia: 26.09.2016, 11:28 »
Od razu widać, że w tym nowszym są źle rozwiązane nogi. Jak w F5R. Nie można do nich przyczepić osprzętu, a do tego rozkładają się pod sporym kątem, co oznacza, że przy stromym brzegu można je sobie rozłożyć do końca, a w żaden sposób nie wpłynie to na uniesienie siedziska.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #12 dnia: 26.09.2016, 13:20 »
Michał to dobrze ujął.
Lecz osprzęt można zainstalować. Tylko kosztuje to sporo przeróbek każdego elementu, który chciałbyś założyć. Michał słusznie zauważył, ze nogi w tej nowszej wersji, są pod sporym katem, co uniemożliwia ustawienie oryginalnego osprzętu, rownolegle do podłoża. Np. Tacki

Jak macie jeszcze pytania- to służę uprzejmie ;)

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #13 dnia: 26.09.2016, 13:38 »
Tadek zauważ że jest pewna różnica w obu modelach. Ten, o którym piszesz ma plecak. Raczej mniej pakowny od modelu opisanego w poście . Tam jest torba, jest zatem miejsce na kosz podbieraka, siatkę i inne akcesoria. Za to niższe krzesło i kiepski pokrowiec.
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #14 dnia: 26.09.2016, 13:46 »
Tadek zauważ że jest pewna różnica w obu modelach. Ten, o którym piszesz ma plecak. Raczej mniej pakowny od modelu opisanego w poście . Tam jest torba, jest zatem miejsce na kosz podbieraka, siatkę i inne akcesoria. Za to niższe krzesło i kiepski pokrowiec.

Dokładnie tak

Tylko z tym ze moim priorytetem, przy wyborze modelu, byla torba, i możliwość zamontowania osprzętu.

A dużym rozczarowaniem wysokość siedziska.

 Można i z tym sobie poradzić, albo dorabiając dłuższe nogi ( jak ktoś ma możliwości ) albo dokupić inne, ale to juz są spore dodatkowe koszta.
Ja dokupowałem dwie sztuki, tak jak opisałem to w recenzji